Tunisko pevnina

Stovky kilometrů zlatavých pláží, olivovníkové háje, datlové palmy,Vše o Tunisku

Tunisko pevnina

8 dní již od
8 690 Kč
Zobrazit 25 504 zájezdů

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Pevninská část Tuniska je různorodá a v každém letovisku si najdete své. Životem pulsující města Sousse, Monastir a Hammamet, typické domy v maurském stylu a kopulovité mešity v Mahdia nebo menší letoviska v čele s malebným přístavem Port El Kantaoui - dovolená v Tunisku dýchá orientem na každém kroku.

ZOO + delfinárium

Tento půldenní výlet je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. I ostatním se ale určitě bude líbit krásná zoologická zahrada Friguia o rozloze 36 hektarů, kde najdete přes 400 zvířat. Součástí této prohlídky je lachtaní show.

Lodní výlet

Slunce, moře, koupání a odpočinek – to vše nabízí tento lodní výlet. Odjezd ráno od hotelu a následná tříhodinová plavba na lodi podél pobřeží. V rámci zastávky na otevřeném moři se můžete vykoupat či využít brýle a šnorchl pro poznání zdejšího podmořského života. V průběhu plavby je podáván oběd s občerstvením.

Kartágo – Sidi Bou Said – Tunis

Tento celodenní výlet zahájíte na pahorku Byrsa, kde bylo založeno původní fénické město Kartágo královnou Elissou. Poté budete pokračovat do světoznámého historického Kartága, znovuzaloženého římským císařem Juliem Caesarem. Podíváte se do Antoniových lázní, které patří k nejzachovalejší části římského Kartága. Následuje prohlídka nezapomenutelného půvabu modrobílého městečka Sidi Bou Said, které láká umělce z Tuniska, Francie i odjinud. Zde máte možnost za poplatek cca 3 TND navštívit soukromé muzeum Dar Annabi, což je kompletně zachovaný arabský palác se všemi pokoji, ukázkou svatebních šatů z různých oblastí Tuniska a s krásným výhledem ze střešní terasy. Po výhledu na Tuniský záliv spolu s panoramatickým výhledem na hlavní město Tunis, jeho přístav a prezidentský palác následuje oběd a přejezd do hlavního města Tunisu. Procházkou po Avenue Bourguiba, hlavní třídě vybudované v době francouzského protektorátu, dojdete do historického centra mediny, která ukrývá orientální tržiště – souk. Kdo neholduje smlouvání, může navštívit zázračnou Olivovníkovou mešitu, která nabízí pohled na celé dění mediny, nebo se projít v okolí městské citadely tzv. Kasby.

Shaka zulu večer

Program začíná hodinovou prohlídkou zoologické zahrady Friguia. Po prohlídce následuje přesun na folklorní večer spojený s tradiční tuniskou večeří v restauraci Shaka. O program se v průběhu večeře stará africký kmen Zulu, který předvede tradiční kmenové tance s vlastním hudebním doprovodem.

El Jem – Kairouan

Tento celodenní výlet začíná prohlídkou kolosea El Jem, které bylo v římské době třetím největším na světě. Eukalypty lemovaná silnice vás dovede dále do Kairouanu, čtvrtého v řadě svatých měst muslimů, po Mekce, Medině a Jeruzalému. Za hradbami mediny se nalézá „Mešita lazebníka” vyzdobená barevnou uměleckou fajánsí, kde se dodnes dělají chlapecké obřízky. Architektura mešity je velkolepá svou jednoduchostí i jednotností a patří k nejkrásnějším islámským stavbám vůbec. Mešitu obklopují trhy – souky, kde typickou atmosféru podtrhují manufaktury na výrobu koberců. Na závěr zbyde volný čas na nákup suvenýrů.

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA. Dítě ve věku 2-11 let má slevu 50%.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!