Tunisko pevnina

Stovky kilometrů zlatavých pláží, olivovníkové háje, datlové palmy,Vše o Tunisku

Tunisko pevnina

8 dní již od
8 890 Kč
Zobrazit 26 323 zájezdů

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Pevninská část Tuniska je různorodá a v každém letovisku si najdete své. Životem pulsující města Sousse, Monastir a Hammamet, typické domy v maurském stylu a kopulovité mešity v Mahdia nebo menší letoviska v čele s malebným přístavem Port El Kantaoui - dovolená v Tunisku dýchá orientem na každém kroku.

ZOO Friguia

Tento půldenní výlet je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. I ostatním se ale určitě bude líbit krásná zoologická zahrada Friguia o rozloze 36 hektarů, ve které žije přes 400 zvířat (např. bílí tygři a lvi, sloni, lemuři...). Součástí této prohlídky je lachtaní show, po které je možné si s lachtanem udělat fotku. Stejně tak se můžete nechat vyfotografovat s lemury anebo při krmení žirafy.

Lodní výlet

Slunce, moře, koupání a odpočinek – to vše nabízí tento lodní výlet. Odjezd ráno od hotelu a následná tříhodinová plavba na lodi podél pobřeží. V rámci zastávky na otevřeném moři se můžete vykoupat či využít brýle a šnorchl pro poznání zdejšího podmořského života. V průběhu plavby je podáván oběd s občerstvením.

Kartágo – Sidi Bou Said – Tunis

Tento celodenní výlet zahájíte na pahorku Byrsa, kde bájná královna Elissa založila slavné fénické město Kartágo. Poté zavítáte do velkolepých Antoniových lázní, které jsou nejzachovalejší památkou římského Kartága. Následuje prohlídka malebného modrobílého městečka Sidi Bou Said, které je inspirací pro mnohé umělce a najdete tak zde nejrůznější galerie a ateliéry, stejně tak obchůdky s jedinečnými suvenýry nebo kavárničky. Zde máte možnost za poplatek cca 4 TND navštívit soukromé muzeum Dar Annabi, což je kompletně zachovaný arabský palác s původním interiérem, ukázkou svatebních šatů z různých oblastí Tuniska a s krásným panoramatickým výhledem ze střešní terasy na Tuniský záliv a hlavní město Tunis. Po obědě následuje přejezd do centra Tunisu, na Avenue Habiba Bourguiby. Procházkou po této moderní hlavní třídě dojdete do staré části města – arabské mediny. Ve spleti křivolakých uliček si můžete vyzkoušet smlouvání v jednom z mnoha obchůdků se suvenýry anebo se můžete se projít k Olivovníkové mešitě, na kterou je krásný výhled z teras okolních obchodů nebo kaváren.

Shaka zulu večer

Program začíná hodinovou prohlídkou zoologické zahrady Friguia. Po prohlídce následuje přesun na folklorní večer spojený s tradiční tuniskou večeří v restauraci Shaka. O program se v průběhu večeře stará africký kmen Zulu, který předvede tradiční kmenové tance s vlastním hudebním doprovodem.

El Jem – Kairouan

Tento celodenní výlet začíná v městečku El Jem, kde navštívíte velkolepé koloseum – v době římské říše bylo třetí největší, dnes platí za nejlépe zachované. Součástí návštěvy El Jemu je i prohlídka muzea podlahových mozaik, které jsou unikátní tím, že se nachází na svém původním místě v římských vilách. Následuje cesta eukalypty lemovanou silnicí do Kairouanu - po Mekce, Medině a Jeruzalému čtvrtého nejposvátnějšího města muslimů. Nejdříve navštívíte vodní nádrže Aghlabitů z 9. století, které dodnes slouží jako rezervoáry pitné vody. Za hradbami mediny se nalézá Lazebníkova mešita vyzdobená barevnou uměleckou fajánsí a kde se dodnes dělají chlapecké obřízky. Další zastávkou je Velká mešita, založená slavným Okbou Ibn Nafim v 7. století. Architektura mešity je velkolepá svou jednoduchostí i jednotností a patří k nejkrásnějším islámským stavbám vůbec. Po obědě následuje procházka po medině, ve které se ukrývají manufaktury na výrobu koberců, prodejny s tradiční tuniskou sladkostí zvanou „makroudh“ anebo mýty opředená studna Bir Barouta, ze které vodu vytahuje nazdobený velbloud.

Poznámky k cenám:

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!