Tunisko pevnina

Stovky kilometrů zlatavých pláží, olivovníkové háje, datlové palmy,Vše o Tunisku

Tunisko pevnina

8 dní již od
8 890 Kč
Zobrazit 26 323 zájezdů

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Pevninská část Tuniska je různorodá a v každém letovisku si najdete své. Životem pulsující města Sousse, Monastir a Hammamet, typické domy v maurském stylu a kopulovité mešity v Mahdia nebo menší letoviska v čele s malebným přístavem Port El Kantaoui - dovolená v Tunisku dýchá orientem na každém kroku.
 • Borj Cedria

  Přímořské letovisko Borj Cedria je ideálním místem pro strávení dovolené mezi olivovými háji, rozkvetlými oleandry a krásnými písčitými plážemi. Výhodou je dobré spojení s hlavním městem Tunis, které je vzdáleno cca 30 km.

 • Hammamet

  Město Hammamet leží cca 63 km jihovýchodně od tuniské metropole v zálivu Nej. Vzniklo ve 13. století na místě dvou římských osad Pupput a Siagu. Pro svou malebnost a klidnou polohu se stalo od 19. století střediskem umělců, jako byli Gustave Flaubert, Guy de Maupassant a Oscar Wilde. Za posledních dvacet let se zde značně rozšířil cestovní ruch, o což se zasloužil George Sébastien. Mezinárodní kulturní středisko umístěné v Sébastienově vile připomíná jeho památku. Hotely citlivě zasazené do krajiny, přímo na písčitých plážích, obklopují rozsáhlé parky hýřící mimózami, eukalypty, palmami a cypřiši. Nedaleko je městečko Nabeul, kde vedle keramiky, kameniny a ostatních hrnčířských výrobků jsou k vidění i výrobky krajkářů a kovotepců. Jižně od Hammametu se nachází turistická zóna Hammamet Yasmine, kde je zábavní park a aquapark Carthageland. Jsou zde k dispozici také dvě golfová hřiště.

 • Mahdia

  Mahdia je muslimské město s typicky bílými domy v maurském stylu, kopulovitými mešitami a štíhlými minarety. Proslavilo se zejména nálezem potopené řecké lodi z roku 86 n. l. s nákladem mnoha uměleckých památek, jež jsou nyní uložené v muzeu Bardo v Tunisu. Dnešní Mahdia má cca 30 000 obyvatel a je nejdůležitějším rybářským přístavem. Ryby se zpracovávají v moderních závodech, obyvatelstvo se tradičně zabývá vyšíváním a tkaním plátna a hedvábí. Mahdia nabízí jedny z nejkrásnějších, dosud nepřeplněných písčitých pláží Tuniska s průzračným azurovým mořem.

 • Monastir

  Město Monastir se nachází cca 190 km jihovýchodně od hlavního města. Féničany založená osada Rous Penna byla základnou pro Caesara. V 8. století Arabové opevnili pobřeží proti nájezdům křižáků. Z té doby je i pevnost Ribat. Nedaleko ní je mauzoleum prvního tuniského prezidenta Bourguiby. Krása tohoto města láká i filmové režiséry. Natáčel se zde film Dobyvatelé ztracené archy a seriál Ježíš Nazaretský.

 • Nabeul

  Městečko s původním názvem Neapolis se nachází cca 15 km od Hammametu na úrodném poloostrově Cap Bon pokrytém pomerančovými háji, oleandry a rozsáhlými vinicemi. Z této oblasti pocházejí nejlepší tuniská vína. Město je proslulé tradičním řemeslným uměním a výrobou tuniské keramiky. Její tradice sahá do dob římské nadvlády. Zdobí nejen okna a dveře domů, pulty krámků a hrnčířských dílen, ale i krásnou mešitu Habiba Bourguiby. Každý pátek se v Nabeulu koná tradiční „velbloudí trh“ s keramikou a k dostání jsou i překrásné krajky a parfémy. Z košů pouličních prodavačů se line vůně jasmínu a pomerančových kvítků. Díky bujné vegetaci a širokým písčitým plážím mnozí přezdívají Nabeulu „Zahrada ráje“.

 • Skanes Monastir

  Prázdninové letovisko mezi městy Sousse a Monastir. Díky rozvíjejícímu se turistickému ruchu Skanes s Monastirem téměř splynuly dohromady. Přesto si však letovisko zachovalo své osobité kouzlo. Naleznete zde i golfové hřiště.

 • Sousse

  Patrně nejvyhledávanějším turistickým cílem Sahelu (úrodné oblasti Tuniska) je Sousse, vzdálené cca 140 km jihovýchodně od Tunisu. Návštěvníky přitahují historické stavební památky a bohaté muzejní sbírky pocházející až z 9. století př. n. l., kdy byla Féničany založena kupecká osada Hadrumete. Hlavní aktivitou Sousse je cestovní ruch. Tato „Brána Sahelu“ je připravena přivítat v rozrůstajícím se moderním parku hotelů stále více hostů. Z historického centra vás taxi, autobusy, turistické vláčky a tuk tuky (motorová vozítka) dovezou do romantického přístavu Port El Kantaoui.

 • Port El Kantaoui

  Jedno z nejmalebnějších letovisek leží cca 6 km od Sousse. Zářivě bílý přístav byl postaven v 80. letech 20. století v jihoevropském stylu – po vzoru francouzského města Antibes – kolem přístaviště pro jachty a plachetnice. Kavárničky, bary a restaurace s terasami zvou k posezení. Je zde i řada nákupních možností, kaváren, diskoték, dětský zábavní park, minizoo, aquapark a golfové hřiště s 18 jamkami.

 • Yasmine Hammamet

  Nové luxusní letovisko, vystavěné přímo u jachetního přístavu, leží cca 5 km jihovýchodně od Hammametu. Yasmine Hammamet se rozkládá u široké písčité pláže, která se táhne desítky kilometrů od Hammametu až na jih k městu Sousse. V centru letoviska naleznete funkční medinu s trhy, obchůdky, ale i noční kluby.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!