Tunisko

Dovolená v Tunisku nabídne odpočinek na pláži stejně jako dobrodružství v jeepech na písečných dunách.Vše o Tunisku

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Tunisku nabídne odpočinek na pláži stejně jako dobrodružství v jeepech na písečných dunách či orientální atmosféru tržišť a památek. Necelé tři hodiny letadlem – a čeká vás nezapomenutelná dovolená. Tunisko je historie i současnost. Vyberte si z mnoha letovisek na pevnině i na ostrově Djerba.

Destinace s vůní máty a jasmínu

Zlatavé pláže s jemným pískem i historická městečka plná živé atmosféry – to je Tunisko. Nechte se strhnout energickými trhovci, projděte se v křivolakých uličkách provoněných jasmínem, mátovým čajem a místními specialitami, a to vše za zvuků orientální hudby. Tunisko vám otevře své srdce ihned po vašem příletu a vy si budete připadat jako v ráji.

Pouštní růže, která nikdy neuvadne

Vydáte-li se na výlet do pouště, nejspíš tam narazíte na atraktivní zajímavost. Říká se jí pouštní růže. Nemá trny, nikdy nezvadne, dokonce ani nevoní, ale přesto je věrná svému názvu. Každý z těchto skvostných výtvorů paní Přírody má jiný tvar, váhu i velikost. Kamenné růže, jak se jim občas také říká, tvoří dva minerály – sádrovec a baryt. Nacházejí se přímo v pouštním písku, kde vznikají a „rostou“ díky střídání denního tepla a nočního chladu. V noci voda, obsahující minerální částice, vzlíná na povrch pouště, načež se voda v žáru slunce rychle vypaří a pevné částice se shlukují a narůstají ve zvláštních útvarech, podobných květu růží. Tyto jedinečné pouštní růže si můžete zakoupit v obchůdku se suvenýry..

AQUAPARKY

Hotelové komplexy se pyšní krásnými aquaparky s vodními atrakcemi pro děti i dospělé. Užijte si den plný radovánek.

DEN V POUŠTI

Vydejte se na den plný nezapomenutelných zážitků! Projeďte se na velbloudech, koních nebo na čtyřkolkách!

ATRAKTIVNÍ PLÁŽE

Krásné pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou typické pro celé Tunisko a ocení je zejména rodiny s dětmi.

 

 • Velvyslanectví ČR v Tunisu

  98, Rue de Palestine,
  BP 53
  1002 Tunis – Belvedere
  +216 71 781916, 71 780456
  +216 71 793228
 • Velvyslanectví Tuniska v ČR

  Nad Výšinkou 1325/7,
  150 00 Praha 5
  +420 244 460 652; 244 460 653
  +420 244 460 825

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!