Djerba

Ostrov Djerba – to jsou dlouhé, široké pláže s jemným pískem a nedozírné moře.Vše o Djerbě

Dovolená na Djerbě - vše co potřebujete vědět

Na Djerbě nenajdete mnoho památek, ale o to více si užijete subtropické pláže a více než 300 slunečných dní v roce. Pobyt si můžete zpestřit zapůjčením skútru nebo auta a prozkoumat celý ostrov. Za návštěvu stojí Muzeum tradic v osadě Guellala nebo velký trh ve vesničce Midoun. Slunce a moře – to je dovolená a Djerba.
 • Aghir

  Tato turistická zóna se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova u pěkné písčité pláže Seguia, která má místy kamenité dno. Do města Midoun je to cca 6 km.

 • Sidi Mahrez

  Sidi Mahrez je nejznámější a nejnavštěvovanější pláž na ostrově. Je písčitá, s velice jemným pískem. Nachází se na severovýchodním pobřeží. Podél této pláže se rozkládá největší turistická zóna, ve které najdete většinu hotelů. Letovisko je vhodné především pro rodiny s dětmi. V blízkosti se nachází golfové hřiště Djerba Golf Club (27 jamek), které vzniklo v roce 1995. Architekti tohoto hřiště se inspirovali golfovými hřišti ve Velké Británii.

 • Midoun

  Je to druhé největší město ostrova (přibližně 30 500 obyvatel), příjemné místo přizpůsobené cestovnímu ruchu. Rozkládá se cca 5 km směrem do vnitrozemí od severních pobřežních letovisek. Naleznete zde množství kaváren, obchůdků a mešit. Každý pátek v dopoledních hodinách se v centru Midounu koná tradiční trh. Pořídíte tu vše, co si budete přát (koření, oblečení, keramiku, klasické berberské šperky, koberce, dokonce i elektroniku) a můžete si procvičit smlouvání, pro místní trhy tak typické. Pokud vás smlouvání unaví, určitě neopomeňte ochutnat čaj či kávu v některé z místních čajoven nebo kaváren, nebo se jen tak projděte okolo zdejších mešit. V kavárně se nejčastěji podává silně slazený zelený čaj s čerstvými lístky máty a praženými piniovými oříšky nebo mandlemi.

 • Sidi Yati

  V místech, kde se severovýchodní pobřeží Djerby svažuje k jihu, přechází pláž Sidi Mahrez pozvolně v písčitý výběžek; v bezprostřední blízkosti majáku Taguermess bylo vystavěno několik hotelů. Tato malebná turistická zóna proslula svými širokými písčitými plážemi a jen výjimečně s kamenitým dnem.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!