PLÁŽ KRABI Phuket

Jestliže hledáte krásné dlouhé pláže s kompletním servisem, trochu luxusu i kvalitní hotely,…Vše o Phuketu

Phuket

12 dní již od
22 290 Kč
Zobrazit 2 219 zájezdů

Dovolená v Phuketu - vše co potřebujete vědět

Phuket v Andamanském moři je největším thajským ostrovem, který byl obnovený po tsunami v roce 2004. Disponuje nádhernými plážemi, zachovalou přírodou i bohatým nočním životem. Kromě toho nabízí takřka neomezené sportovní vyžití a spoustu atraktivních míst. Oblíbenou atrakcí je Velký Buddha, tedy 45metrová socha, viditelná přes půl ostrova.

Phuket

v Andamanském moři je největším thajským ostrovem s rozlohou 543 km². Díky své poloze patří k nejnavštěvovanějším místům jihovýchodní Asie. Moderní ostrov, obnovený po tsunami v roce 2004, disponuje nádhernými plážemi, zachovalou přírodou i bohatým nočním životem. Kromě toho nabízí takřka neomezené sportovní vyžití a spoustu atraktivních míst.

Jestliže hledáte krásné dlouhé pláže s kompletním servisem, trochu luxusu i kvalitní hotely, je Phuket ideálním místem pro vás. Nabízí od všeho trochu
– projížďky na slonech, jízdu na koních po pláži, výborné potápěčské lokality, velké množství chrámů, tradiční thajskou kuchyni a hlavně všudypřítomné thajské úsměvy a milé obyvatele. Díky pozvolna se svažujícímu vstupu do moře je Phuket optimální lokalitou pro děti i neplavce.

Phuket, který ze dvou třetin tvoří hory, se nachází cca 700 km jižně od hlavního města Bangkoku. Letiště leží na severní straně ostrova. Z Phuketu se lze také velmi snadno dostat na okolní ostrovy. Trajekt na Koh Phi Phi odplouvá 3x denně. Nejideálnějším dopravním prostředkem na ostrově jsou skútry, jejichž půjčovny se nacházejí na každém rohu.

Nejlepším obdobím pro návštěvu Phuketu je listopad až březen. Tyto měsíce jsou chladnější díky severovýchodnímu monzunu – teploty se pohybují mezi 24 až 32 stupni Celsia. Také vlhkost vzduchu je v těchto měsících nižší. Od července do října panuje dlouhé období dešťů. Nejteplejšími měsíci jsou duben a květen, kdy se teploty vyšplhají až ke 36 stupňům.

Oblíbenou atrakcí je Velký Buddha. Socha, která měří 45 metrů, je viditelná přes polovinu ostrova. Poblíž spatříte celou tunu vážící bronzový zvon. Za zády sochy stojí ještě jeden menší 12metrový Buddha.

Na ostrově naleznete mnoho buddhistických chrámů. Nejznámější a největší z nich je Wat Chalong, který leží asi 8 km jižně od hlavního města. Wat Phra Thong je specifický zobrazením Buddhy napůl zanořeným do země. Dalšími významnými chrámy jsou 500 let starý Wat Phra Nang Sang, Wat Suwan Khiri Khet – jediný chrám na pláži Karon, Wat Srisoonthorn, který zobrazuje Buddhu vstupujícího do nirvány, nebo Wat Putta Mongkon nacházející se v centru hlavního města.

Na území Phuketu se rozkládá několik národních parků. Laem Phromthep je oblíbený pro skvělý výhled na zapadající slunce. Khao Phra Thaeo je významný, protože zde leží poslední deštný prales na Phuketu. Národní park Sirinat je pokrytý mangrovými lesy a nachází se tu močál se slanou vodou. Na ostrově také najdete rehabilitační centrum pro gibony, které pomáhá zvířata držená v zajetí vrátit do volné přírody. Jedinečným zážitkem je návštěva krokodýlí farmy a akvária, kde uvidíte hejna exotických ryb a korálů.

Mezi nejoblíbenější činnosti na ostrově patří šnorchlování a potápění. Voda je krásně teplá a čistá, pod hladinou je k vidění obrovské množství nejrůznějších druhů ryb a mořských živočichů. Phuket nabízí také velmi příznivé podmínky pro jachting a windsurfing. S rozvojem tohoto sportu se na ostrově rozšiřuje nabídka půjčoven lodí. Najdete tu i několik golfových hřišť různých velikostí.

PATONG BEACH

Patong patří mezi nejznámější a nejrušnější pláž v oblasti Phuket. Tato oblast nabízí jak spoustu příležitostí ke koupání, tak i k zábavě. Na pláži se celoročně prohání velké množství vodních skútrů a během období dešťů se zde vyskytují silné proudy. V sousedství této oblasti se nachází další velmi navštěvované pláže Kata a Karon.

KARON BEACH

Karon Beach je druhá největší pláž na ostrově Phuket a řadí se mezi nejvhodnější a nejlepší místa ke koupání. Hotelové rezorty lemují pobřeží této pláže, která je stále nedotčena rozvojem. Naleznete zde korálové útesy, jež jsou na jižním okraji pláže.

KATA BEACH

Kata je pláž, která je rozdělena na Kata Yai (Velká Kata) a Kata Noi (Malá Kata). Moře je zde velmi klidné a nabízí tak skvělé podmínky pro plavání a současně je tato část daleko klidnější než např. Patong Beach. Severní konec této pláže nabízí také korálový útes se spoustou druhů ryb a korálů.

BANG TAO BEACH

Bang Tao Beach je zátoka, která se pyšní 8 km dlouhou pláži s bílým pískem a krásnou modrou vodou. Na jihu se nacházejí tříhvězdičkové hotelové rezorty s bungalovy, uprostřed se rozprostírá komplex čtyř- a pětihvězdičkových hotelů Laguna Phuket. Sever je spíše osamělým pruhem písku, který nabízí především klid a ničím nerušené koupání.

SURIN BEACH

Krásná pláž se širokým pruhem bílého písku je typická světle tyrkysovou vodou v mělčinách, která přechází v sytě modrou na horizontu. Podél pláže se nacházejí krásné wellness rezorty, ale také několik skvělých restauracích nabízejících ryby a výborné koktejly. Tuto oblast je velmi snadné si zamilovat.

NAI THON BEACH

Pláž se zlatavým pískem je přesným opakem tradičního phuketského ruchu. Pokud toužíte po klidu a odpočinku, tak právě Nai Thon Beach je tím pravým místem.

MAI KHAO BEACH

Tato pláž je nejdelší na celém Phuketu. Jedná se o klidné místo, kde mezi listopadem a únorem kladou na pláži mořské želvy svá vejce. Vzhledem k tomu, že jsou zde silné spodní proudy, je při plavání nezbytná obezřetnost, na druhou stranu mimo víkendů a svátků je toto místo téměř osamělé a nabízí tak možnost ničím nerušeného odpočinku.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!