KOH NANG YUAN Koh Samui

Dovolená jako z romantického filmu čeká návštěvníky thajského ostrova Koh Samui.Vše o Koh Samui

Koh Samui

10 dní již od
27 090 Kč
Zobrazit 1 794 zájezdů

Dovolená v Koh Samui - vše co potřebujete vědět

Koh Samui

Dovolená jako z romantického filmu čeká návštěvníky thajského ostrova Koh Samui. Ti se mohou těšit na azurové moře s korálovými útvary, malebně rozervaná skaliska, panenský deštný prales, kokosy, opice i slony. Bohatá a dobře rozvinutá síť turistických zařízení navíc zaručuje veškeré pohodlí za velice příznivé ceny. Ostrov Koh Samui nadchne milovníky klidu a přírody stejně jako nejnáročnější cestovatele.

Až do konce 20. století byl ostrov poměrně izolovaný a návštěvníky téměř opomíjený. Chyběla na něm rovněž dopravní infrastruktura. Od 90. let sem přijíždějí lodě plné turistů a ostrov zažívá obrovský rozmach turismu. Koh Samui je v současné době druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem (první je Phuket). Díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě je stále oázou přirozené krásy.

Koh Samui (nebo také Ko Samui či pouze Samui) leží v Thajském zálivu. Rozkládá se jižně od Bangkoku, asi 35 kilometrů od východního pobřeží Thajska. Plocha přibližně 250 kilometrů čtverečních ho řadí na třetí místo, co se velikosti thajských ostrovů týče. V pobřežních nížinách pěstují domorodí obyvatelé ovoce. Střed ostrova je hornatý, svahy jsou pokryty panenským deštným pralesem.

Správním centrem ostrova je přístav Nathon. Nejpopulárnějšími plážemi Koh Samui jsou Chaweng a Lamai. V jejich blízkosti se nachází nejvíce luxusních hotelů, penzionů a wellness zařízení. V okolí těchto pláží panuje velmi rušný noční život. Naopak pokud chcete trochu klidu, tak jsou pro vás ideální pláže na severu ostrova u osad Mae Nam, Bophut, Bang Rak (Big Buddha) a Choeng Mon. Tyto pláže jsou totiž mnohem méně navštěvované.

Mezi další oblíbená místa patří Laem Yai, odlehlejší pláže na severním pobřeží s výhledem na ostrovy Angthong nebo Mae Nam. Turisté také často navštěvují rybářskou vesnici Bophut, která se rychle mění v komerční centrum.

K zajímavostem Koh Samui patří vodní park Samui Aquarium, což je obrovské akvárium plné korálů a mořských ryb. Mimo to se v areálu Samui Aquarium nachází rovněž Tiger Zoo, kde si návštěvníci mohou pohladit bengálského tygra a vyfotit se s ním. Dále se zde nalézá „motýlí muzeum“, kde jsou k vidění obří motýli s rozpětím křídel až čtvrt metru!

Všichni turisté chtějí spatřit skalní útvar Grandfather & Grandmother Rocks (Hin Ta – Hin Yai), který je zajímavý tím, že na první pohled připomíná mužské a ženské genitálie. Skála je k vidění na pláži Lamai.

Pěkný je výlet k vodopádům Namtok Hin Lat nebo k vodopádům Na Mueang. Po skalní kaskádě padá voda z purpurově zbarvených skal z výšky skoro 80 metrů. Koupání zde je nevšedním zážitkem.

Typickou potravinou dostupnou na všech místech Koh Samui jsou kokosové ořechy. Vyznačují se lahodnou chutí. Zdejší kuchyně nese malajské, indonéské a indické stopy; oblíbený je pokrm kari, rýžové nudle v rybí omáčce, kuře birayani. K místním specialitám patří solená vejce s rambutanem. Pokrmy jsou ostře kořeněny.

Ostrov Koh Samui se rozkládá v tropické monzunové oblasti, což ovlivňuje jeho klima a počasí. Střídají se zde suchá, horká a deštivá období. Ve srovnání s jinými thajskými ostrovy se ovšem počasí na Koh Samui dá označit za relativně sušší. Nejméně srážek zde spadne v únoru. Průměrná teplota vzduchu neklesá po celý rok pod 30 stupňů Celsia. Výkyvy denních teplot v závislosti na ročním období jsou jen minimální. Deště jsou sice časté, ale krátké a příjemné – patří ke koloritu místa. Vítr na Koh Samui vane většinou jen mírný, asi tak do šesti metrů za sekundu. K oblíbeným atrakcím na Koh Samui patří sledování úplňku. Provázejí ho pravidelné měsíční (full moon) party.

CHAWENG BEACH

Tato pláž je nejdelší, nejživější a současně nejkrásnější na ostrově. Má téměř 7 km a je známá velkým množstvím ubytovacích kapacit, barů, klubů a restaurací, což z ní dělá také jedno z nejoblíbenějších míst Ko Samui. I přes velké množství turistů je zde voda velmi čistá a písek je jemný.

LAMAI BEACH

Druhá nejvíce osídlená pláž ostrova. Je obklopena kokosovými palmami a je ideálním místem pro plavání. Na rozdíl od pláže Chaweng se zde nenalézá tolik restaurací, na druhou stranu je Lamai Beach ideálním místem pro nákup potravin v místním supermarketu a přípravu romantického plážového pikniku.

BOPHUT BEACH/MAENAM BEACH

Tyto oblasti, které se nacházejí na severu ostrova, jsou klidnější alternativou k plážím Chaweng a Lamai. Ve vesničce Bo Phut se nachází několik restaurací a moderních butikových hotelů. Za návštěvu jistě stojí místo, kde dělají nejlepší steaky na ostrově – Shack Bar&Gril.  Dovážejí to nejlepší maso přímo z Austrálie.

Taling Ngam Beach

Letovisko na západním pobřeží patří k nejmalebnějším na ostrově. Krásné písčité pláže jsou ohraničené džunglí, během slunění a koupání si vychutnáte jedinečný výhled na národní park Ang Thong.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!