KOH NANG YUAN Koh Samui

Dovolená jako z romantického filmu čeká návštěvníky thajského ostrova Koh Samui.Vše o Koh Samui

Koh Samui

13 dní již od
38 390 Kč
Zobrazit 72 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
So 8.7.2017
13 dní
Hotel Bandara Resort & Spa
SS
Thajsko
Koh Samui
Praha 38 390 Kč
So 8.7.2017
13 dní
Hotel Centara Grand Beach Resort Samui
SS
Thajsko
Koh Samui
Praha 49 690 Kč

Dovolená v Koh Samui - vše co potřebujete vědět

Díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě je Koh Samui – hned po Phuketu – druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem. K místním zajímavostem patří například vodní park Samui Aquarium, zoo s bengálskými tygry a motýlí muzeum.

Koh Samui

Dovolená jako z romantického filmu čeká návštěvníky thajského ostrova Koh Samui. Ti se mohou těšit na azurové moře s korálovými útvary, malebně rozervaná skaliska, panenský deštný prales, kokosy, opice i slony. Bohatá a dobře rozvinutá síť turistických zařízení navíc zaručuje veškeré pohodlí za velice příznivé ceny. Ostrov Koh Samui nadchne milovníky klidu a přírody stejně jako nejnáročnější cestovatele.

Až do konce 20. století byl ostrov poměrně izolovaný a návštěvníky téměř opomíjený. Chyběla na něm rovněž dopravní infrastruktura. Od 90. let sem přijíždějí lodě plné turistů a ostrov zažívá obrovský rozmach turismu. Koh Samui je v současné době druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem (první je Phuket). Díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě je stále oázou přirozené krásy.

Koh Samui (nebo také Ko Samui či pouze Samui) leží v Thajském zálivu. Rozkládá se jižně od Bangkoku, asi 35 kilometrů od východního pobřeží Thajska. Plocha přibližně 250 kilometrů čtverečních ho řadí na třetí místo, co se velikosti thajských ostrovů týče. V pobřežních nížinách pěstují domorodí obyvatelé ovoce. Střed ostrova je hornatý, svahy jsou pokryty panenským deštným pralesem.

Správním centrem ostrova je přístav Nathon. Nejpopulárnějšími plážemi Koh Samui jsou Chaweng a Lamai. V jejich blízkosti se nachází nejvíce luxusních hotelů, penzionů a wellness zařízení. V okolí těchto pláží panuje velmi rušný noční život. Naopak pokud chcete trochu klidu, tak jsou pro vás ideální pláže na severu ostrova u osad Mae Nam, Bophut, Bang Rak (Big Buddha) a Choeng Mon. Tyto pláže jsou totiž mnohem méně navštěvované.

Mezi další oblíbená místa patří Laem Yai, odlehlejší pláže na severním pobřeží s výhledem na ostrovy Angthong nebo Mae Nam. Turisté také často navštěvují rybářskou vesnici Bophut, která se rychle mění v komerční centrum.

K zajímavostem Koh Samui patří vodní park Samui Aquarium, což je obrovské akvárium plné korálů a mořských ryb. Mimo to se v areálu Samui Aquarium nachází rovněž Tiger Zoo, kde si návštěvníci mohou pohladit bengálského tygra a vyfotit se s ním. Dále se zde nalézá „motýlí muzeum“, kde jsou k vidění obří motýli s rozpětím křídel až čtvrt metru!

Všichni turisté chtějí spatřit skalní útvar Grandfather & Grandmother Rocks (Hin Ta – Hin Yai), který je zajímavý tím, že na první pohled připomíná mužské a ženské genitálie. Skála je k vidění na pláži Lamai.

Pěkný je výlet k vodopádům Namtok Hin Lat nebo k vodopádům Na Mueang. Po skalní kaskádě padá voda z purpurově zbarvených skal z výšky skoro 80 metrů. Koupání zde je nevšedním zážitkem.

Typickou potravinou dostupnou na všech místech Koh Samui jsou kokosové ořechy. Vyznačují se lahodnou chutí. Zdejší kuchyně nese malajské, indonéské a indické stopy; oblíbený je pokrm kari, rýžové nudle v rybí omáčce, kuře birayani. K místním specialitám patří solená vejce s rambutanem. Pokrmy jsou ostře kořeněny.

Ostrov Koh Samui se rozkládá v tropické monzunové oblasti, což ovlivňuje jeho klima a počasí. Střídají se zde suchá, horká a deštivá období. Ve srovnání s jinými thajskými ostrovy se ovšem počasí na Koh Samui dá označit za relativně sušší. Nejméně srážek zde spadne v únoru. Průměrná teplota vzduchu neklesá po celý rok pod 30 stupňů Celsia. Výkyvy denních teplot v závislosti na ročním období jsou jen minimální. Deště jsou sice časté, ale krátké a příjemné – patří ke koloritu místa. Vítr na Koh Samui vane většinou jen mírný, asi tak do šesti metrů za sekundu. K oblíbeným atrakcím na Koh Samui patří sledování úplňku. Provázejí ho pravidelné měsíční (full moon) party.

CHAWENG BEACH

Tato pláž je nejdelší, nejživější a současně nejkrásnější na ostrově. Má téměř 7 km a je známá velkým množstvím ubytovacích kapacit, barů, klubů a restaurací, což z ní dělá také jedno z nejoblíbenějších míst Ko Samui. I přes velké množství turistů je zde voda velmi čistá a písek je jemný.

LAMAI BEACH

Druhá nejvíce osídlená pláž ostrova. Je obklopena kokosovými palmami a je ideálním místem pro plavání. Na rozdíl od pláže Chaweng se zde nenalézá tolik restaurací, na druhou stranu je Lamai Beach ideálním místem pro nákup potravin v místním supermarketu a přípravu romantického plážového pikniku.

BOPHUT BEACH/MAENAM BEACH

Tyto oblasti, které se nacházejí na severu ostrova, jsou klidnější alternativou k plážím Chaweng a Lamai. Ve vesničce Bo Phut se nachází několik restaurací a moderních butikových hotelů. Za návštěvu jistě stojí místo, kde dělají nejlepší steaky na ostrově – Shack Bar&Gril. Dovážejí to nejlepší maso přímo z Austrálie.

Taling Ngam Beach

Letovisko na západním pobřeží patří k nejmalebnějším na ostrově. Krásné písčité pláže jsou ohraničené džunglí, během slunění a koupání si vychutnáte jedinečný výhled na národní park Ang Thong.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!