Srí Lanka

Volně žijící sloni, čajové plantáže, deštné pralesy a perfektní písčité pláže – dokonalý…Vše o Srí Lance

Srí Lanka

9 dní již od
16 990 Kč
Zobrazit 33 zájezdů

Dovolená na Srí Lance - vše co potřebujete vědět

Čajové plantáže, hluboké pralesy, zlatavé pláže a panenská příroda činí z této čarokrásné asijské země perfektní místo pro dovolenou! Okouzlí vás rozmanitá krajina i místní kultura. Nasajte kouzlo starobylých historických památek a zapomenutých chrámů v džungli. Užijte si projížďku na slonovi a relaxujte v hotelech se špičkovým servisem.
 • Ahungalla

  Pohodové letovisko se nachází ve velmi klidném prostředí na jihozápadním pobřeží. Pyšní se dlouhou a širokou písčitou pláží, která je skvělým místem pro relaxaci i pro vodní a plážové sporty. Milovníci potápění ocení pestrobarevný podmořský život na korálových útesech lemujících pobřeží.

 • Beruwala

  Příjemné letovisko leží v jedné z hlavních turistických oblastí, začíná zde cca 130 km dlouhý pás písčitých pláží. V městečku můžete zavítat na ajurvédskou kliniku a do sanatoria Barberyn Reef, kde lze prodělat kompletní detoxikaci těla, založenou na tradiční asijské léčbě bylinkami (údajně se tak lze zbavit i jinak neléčitelných zdravotních problémů).

 • Wadduwa

  Menší letovisko s krásnými písčitými plážemi leží na jihozápadním pobřeží, v místě, kde začíná pás nejznámějších rekreačních středisek této oblasti. Dříve se jednalo o významné centrum obchodu s kořením, nyní se zde pěstují kokosové palmy.

 • Kalutara

  Klidné město na jihozápadním pobřeží je známé proutěnými výrobky. V rušných uličkách najdete plno obchůdků, trhů a romantických restaurací. Zlatavé pláže jsou lemovány palmami. Významnou památkou je buddhistická svatyně Gangatilaka Vihara, na jejímž stropě je vymalován celý Buddhův příběh.

 • Bentota

  Přímořské letovisko leží v ústí stejnojmenné řeky na jihozápadě Srí Lanky. Návštěvníci zde najdou pláže vhodné k vodním sportům, pouliční trh, restaurace i divadlo pod širým nebem. Dále se nabízí možnost pozorování okolní fauny a pořádání výletů po řece Bentota, oddělené od moře úzkým výběžkem země.

 • Induruwa

  Malé letovisko leží na jihozápadě, nedaleko Bentoty. Malebné pobřeží lemují dlouhé písčité pláže. Odpočívat lze i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování. Největší atrakcí je želví líheň. Pod mořskou hladinou se nachází obrovské bohatství nádherných korálů a exotických ryb, spatříte i lodní vraky.

 • Hikkaduwa

  Hikkaduwa na jihozápadním pobřeží je největším letoviskem na ostrově. Najdete zde obchody se suvenýry a oblečením, bary, kavárny i restaurace, v nichž lze ochutnat všemožné plody moře. I když se jedná o rušné město plné zábavy, je zároveň vynikajícím místem pro relaxaci. Díky korálovému útesu s nejlepší možností šnorchlování a potápění v širokém okolí je zdejší pláž jednou z nejpopulárnějších na Srí Lance.

 • Waskaduwa

  Klidnější menší letovisko s nádhernými plážemi leží na jihozápadním pobřeží, cca 78 km od letiště.

 • Koggala

  V klidném letovisku s menším počtem hotelů panují – díky jeho poloze – výborné klimatické podmínky po celý rok. Koggala leží v nejjižnější části Srí Lanky, cca 12 km od historického města Galle, a pyšní se dlouhou a krásnou písčitou pláží, kde se rozhodně nebudete mačkat. Poblíž se rozprostírá laguna Koggala, ideální pro procházky, pozorování ptáků a vyjížďky na lodích. Dominantou střediska je vojenská letecká základna vybudovaná během 2. světové války. Milovníky pamětihodností nadchne chrám Katuluwa Purvarama Mahavihara.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!