Srí Lanka

Čajové plantáže, hluboké pralesy, zlatavé pláže a panenská příroda činí z této čarokrásné asijské země perfektní místo pro dovolenou!Vše o Srí Lance

Dovolená ve Srí Lance - vše co potřebujete vědět

Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nedaleko Indie. Každá část ostrova je typická něčím jiným, například jižní je rušnější, ale zato velmi romantická. Západní části dominuje město Colombo. Ve východní části naleznete klidnější a tradičnější atmosféru, jsou zde i krásné chrámy. Celoroční teplota vzduchu na Srí Lance se pohybuje okolo 29 °C.

RYBÁŘI NA KŮLECH

Prohlížíte si fotky a obrázky ze Srí Lanky a ptáte se, co ti muži v moři na kůlech vlastně dělají? Vysvětlení je jednoduché – Srí Lanka má podél svého pobřeží značný výskyt korálových útesů, což místním rybářům velmi komplikuje situaci. Zejména pak v mělkých zátokách nemohou použít své loďky. Proto se buď v brzkých ranních, nebo odpoledních hodinách vydají k moři a vylezou na speciální kůly se sedátky, které jsou zasazeny a zavrtány přímo do mořského dna. Rybáři pak spustí do vody jednoduchou udičku a ulovené rybky dávají do látkového pytle nebo do sítí. Dřevo, ze kterého jsou kůly vyrobeny, se bere z tzv. železného stromu, který zaručuje jeho dlouhou trvanlivost a dobrou snášenlivost vody. Ceněné kůly se dědily po generace, dokud se úplně nezlomily. Tento způsob rybaření je typický pro Srí Lanku a nikde jinde na světě ho není možné spatřit.

PŘÍRODNÍ RÁJ

Volně žijící sloni, čajové plantáže, deštné pralesy a perfektní písčité pláže – dokonalý dovolenkový ráj!

KULTURA A NÁKUPY

Dechberoucí kulturní skvosty v kombinaci s nepřeberným množstvím tržišť!

TOP SPORTOVNÍ ZÁZEMÍ

Jste sportovní nadšenci? Pak jste zde správně. Surfování, cyklistika a turistika jsou jen výčtem z mnoha.

 • Velvyslanectví ČR v Dillí

  50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
  +91 11 24 15 52 00; nouz.linka +91 99 10 99 94 60
  +91 11 24 15 52 70
 • Velvyslanectví Srí Lanky ve Vídni

  The Embassy and Permanent Mission
  of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
  Weyringergasse 33-35, A-1040, Wien, Österreich
  +43 150 379 88
  +43 150 379 93

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!