Dubaj

Relaxujte u nádherně azurového moře na krásných písčitých plážích. Nezapomenutelná dovolená…Vše o Dubaji

8 dní již od
17 790 Kč-29 %
1.11.2017
The Cove Rotana Resort

Ras Al Khaimah

The Cove Rotana Resort

Se snídaní
8 dní již od
23 190 Kč-29 %
1.11.2017
The Village At Cove Rotana Resort

Ras Al Khaimah

The Village At Cove Rotana Resort

Ultra all inclusive
8 dní již od
16 790 Kč-29 %
1.11.2017
Hotel Fujairah Rotana Resort & Spa

Dubaj

Hotel Fujairah Rotana Resort & Spa

Se snídaní
8 dní již od
15 890 Kč-29 %
1.11.2017
Bin Majid Beach Hotel

Ras Al Khaimah

Bin Majid Beach Hotel

Se snídaní
8 dní již od
18 490 Kč-30 %
26.9.2017
Oceanic Khorfakkan Resort

Fujairah

Oceanic Khorfakkan Resort

Polopenze
8 dní již od
14 890 Kč-30 %
26.9.2017
Hotel Acacia

Ras Al Khaimah

Hotel Acacia

Se snídaní
8 dní již od
20 290 Kč-30 %
26.9.2017
Hotel Armada Bluebay

Dubaj

Hotel Armada Bluebay

Se snídaní
8 dní již od
26 190 Kč-30 %
26.9.2017
Hotel Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubaj

Hotel Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Se snídaní
29 %

Maximální dávka luxusu

36 %

Last minute Dubaj

Více lástů

Dovolená v Dubaji - vše co potřebujete vědět

Luxusní a moderní metropole celosvětového významu - to je Dubaj! Nejvyšší budova světa, přepychové hotely, ostrovy ve tvaru palmy i lyžařský areál v obchodním centru, to vše a mnohem víc najdete při návštěvě tohoto emirátu. Nalézá se v jihovýchodní části Perského zálivu a jeho pobřeží se táhne v délce 72 km. Nádherné pláže jsou samozřejmostí! Svoji dovolenou můžete strávit rovněž v emirátech Abu Dhabi, Ras Al Khaimah, Fujairah a Ajman.
 • Abu Dhabi

  Hlavní město a zároveň největší a nejbohatší emirát. Abu Dhabi působí jako moderní metropole, jež svým vzhledem velmi nápadně připomíná americká velkoměsta. Vychutnejte si tuto úžasnou atmosféru procházkou po širokých bulvárech a zároveň obdivujte zelené parky a luxusní mrakodrapy, které se kolem toho všeho zdvihají. Při pohledu na tato úchvatná panoramata si budete připadat, jako byste se ocitli přímo na Manhattanu. Pokud hledáte tak trochu jinou dovolenou, zpestřenou o adrenalin, tak jste v Abu Dhabi správně – nachází se zde totiž proslulý Ferrari World! Dáváte přednost historii, poznání a odpočinku? Není problém – Abu Dhabi uspokojí i ty nejnáročnější! Abu Dhabi je zakládajícím a zároveň druhým nejlidnatějším emirátem státu SAE. Sídlí v něm vláda, různé mezinárodní společnosti a také centrální banka. Také vlajková letecká společnost, Etihad Airways, která patří mezi nejrychleji rostoucí letecké společnosti na světě. Tento emirát je zároveň nejbohatší. Abu Dhabi zbohatlo především díky zásobám ropy, ve městě dnes sídlí mnoho obrovských ropných firem. Abu Dhabi je také mezi producenty oblíbeným centrem filmového průmyslu v arabském světě. Většinu území tohoto emirátu tvoří pustá, písčitá nebo kamenitá poušť. Administrativně se emirát dělí na tři oblasti: město Abu Dhabi, Východní region s hlavním městem Al Ain a Západní region, který se skládá z několika vesniček a správního střediska Bida Zayed. Východní oblasti, která je zajímavá zejména díky památkám a krásné pouštní krajině, dominuje čtvrté největší město SAE – Al Ain. To se nachází cca 160 km od Abu Dhabi a je mimo jiné důležitým hraničním přechodem do Ománu. Od roku 2011 jsou zdejší oázy a některé z nejstarších místních nalezišť zapsané jako kulturní památka na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Oblasti vévodí i přilehlá, 1249 m vysoká, hora Jebel Hafeet. Na úpatí hory se rozkládá místo zvané Green Mubazzarah, které slouží jako oblíbená turistická atrakce. Naleznete zde horké prameny, jezero nebo bazény a vířivky. Hora slouží také jako domov mnohým druhům zvířat. V úpatí hory se nachází jedinečný moderní projekt vyhledávaný především milovníky vodních sportů. V areálu Wadi Adventure najdeme 3,3 metru vysokou, uměle vytvořenou surfovou vlnu a světově nejdelší uměle zbudovaný vodní kanál, který je 1,7 kilometru dlouhý. Voda je do areálu přiváděna až z moře, přičemž ji však nejdříve před použitím odsolí a lehce chlórují. Západní region se stal místem rozsáhlého a úžasného experimentu – zalesňování pouště. Tento projekt proběhl velice úspěšně a na 100 000 hektarech bylo vysázeno 20 milionů stromů.

 • Ras Al Khaimah

  Palmové oázy mezi pouštními dunami červeného písku a nekonečně dlouhé pláže na březích azurového moře nabízí emirát, který je právem považován za nejrozmanitější a nejkrásnější. Užívejte si paprsků hřejícího slunce a prožijte naprostou pohodu na těchto krásných plážích. Milovníci golfu jistě ocení vybavenost a styl místních golfových hřišť. Můžete si zde také vychutnat nezaměnitelnou atmosféru velbloudích závodů. Ras Al Khaimah je zkrátka tím pravým místem pro vaši dovolenou.

  Emirát Ras Al Khaimah se nachází v nejsevernější části SAE. Na severu a východě sousedí s Ománským sultanátem a zbylé hranice tvoří s emiráty Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Ras Al Khaimah je mnohými považován za nejkrásnější emirát, za což vděčí poutavé rozmanitosti přírodních krás. U severního pobřeží se majestátně tyčí skaliska vyprahlého pohoří Hajar, které postupně spadá do úrodné zelené roviny, jež na jihu přechází ve vysoké duny červeného písku.

  Emirát se v oblasti turistického ruchu velmi intenzivně rozvíjí a na březích tyrkysového moře s bělostnými plážemi nabízí luxusní hotelové komplexy se špičkovou úrovní služeb a bohatou nabídkou vodních sportů na pláži. Dovolenou si zde užijí všichni, kteří hledají klid a odpočinek. Milovníci poznávání však mají jedinečnou možnost vytěžit maximum ze strategické polohy a poznat vskutku velký a rozmanitý kus Spojených arabských emirátů.

 • Fujairah

  Obloha prozářená sluncem, dlouhé pláže s průzračným mořem, romantická skaliska a útesy a za tím vším se v pozadí tyčí vysoké hory – přesně to pro vás bude strhující podívaná a pastva pro oči! Pestrý a nekonečně bohatý podmořský život je naprosto typickým rysem tohoto zajímavého emirátu. Při troše štěstí si kromě rozjímání nad úžasně barevnými mořskými korály můžete zaplavat třeba i s mořskou želvou. Tak neváhejte a vydejte se s námi užít si pravé podmořské dobrodružství!

  Tento emirát je od ostatních emirátů oddělen pásem vysokých Hajarských hor, proto je mu také často přezdíváno „nevěsta emirátů“. Fujairah se rozkládá zejména v části, která je označována jako Východní pobřeží (pobřeží Batinah). Na jihu a na severu sousedí s Ománem (severní hranice s oddělenou enklávou tohoto sultanátu). Západní hranice pak tvoří emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah.

  Oblast Fujairah je známá především pro naprosto úchvatné přírodní scenérie – pohoří, pláže s bělostným pískem, skaliska tyčící se nad hladinou moře a zelené úrodné plochy, které jsou v SAE stejným překvapením, jako třeba prameny a vodopády prýštící ve vysokých horách. Oblíbenou atrakcí tohoto emirátu jsou minerální a léčivé prameny.

  Vzhledem k tomu, že ve Fujairah není ani kapka vlastní ropy, tak je emirát odkázán především na turismus, velký přístav, bezcelní průmyslovou zónu a tradiční odvětí – rybolov.

  Tento nejmladší emirát se pyšní především přírodními mořskými rezervacemi na ochranu mořských živočichů. Rezervace se nacházejí ve městech Faqeet, Dhinada a Aqa. V podstatě je ale celé východní pobřeží vyhledáváno potápěči z celého světa, jelikož zdejší podmořský život je mnohem pestřejší a zajímavější než na kterémkoliv jiném místě v Perském zálivu.

 • Sharjah

  Sharjah (čti Šardžá) je třetí největší emirát Spojených arabských emirátů. Jako jediný leží jak na pobřeží Perského, tak i na pobřeží Ománského zálivu. Vlastní přibližně 16 kilometrů pobřeží a pak se táhne daleko do vnitrozemí. Emirát má rozlohu 2600 km2 a cca 800 000 obyvatel. Svou rozlohou pokrývá pouhé 3,3% území SAE, i přesto je ale 3.největším emirátem co se rozlohy i počtu obyvatel týče. Vládne zde sultán Bin Mohamed Al Qassimi a to od roku 1972. Metropolí emirátu je stejnojmenné město Šardžá.

  Šardžá je jednak kulturním centrem, najdete zde spoustu muzeí, v nichž jsou uloženy díla umělců z celého světa a můžete navštívit velký počet výstav, zároveň je ale také místem, kde se velice přísně dodržují islámské tradice. Je to jediný emirát nedovolující bez výjimky nakupovat a požívat alkohol mimo hotelový komplex. Velmi přísně se také dbá na odpovídající oděv mužů a žen. Nepochybně téměř největší výhodou tohoto emirátu je, že sousedí se všemi šesti dalšími emiráty, můžete tedy sednout do taxíku a za půl hodiny budete například v Dubaji, kde takové zákazy neexistují. Šardžá je typická pro bohatá tržiště se širokou nabídkou ručních výrobků, na kterých můžete koupit téměř vše od ručně tkaných koberců, šperků ze zlata a drahých kamenů až po starožitnosti.

  Pláže jsou zde krásné a udržované s bílým pískem a opravdu čistým mořem. Daleko ve vnitrozemí je oáza „Chajd“ a nedaleko od ní na území „Milaja“ lze navštívit archeologické vykopávky, které dokazují čilý obchodní ruch na tomto území už ve 3. století n. l. Důležitou částí mezinárodního exportu je vývoz perel a také těžba soli ve zdejších solných dolech. Přestože jsou zde pro návštěvníky z nemuslimských zemí poměrně velká omezení, tak navzdory tomu je emirát Šardžá navštěvován miliony turistů, které láká zdejší skvostné pobřeží lemované palmami, s luxusními hotely poskytující ten nejlepší servis.

 • Ajman

  Proslulá, několik kilometrů dlouhá pláž s bílým pískem a průzračně čisté moře, jehož břehy lemují moderní hotelové komplexy, je bezesporu největším lákadlem emirátu Ajman. Tradiční atmosféra a tržiště provoněné orientálním kořením probudí veškeré vaše smysly! Ponořte se do této atmosféry a vychutnejte si tradiční ráz emirátu. Hledáte odpočinkovou a exotickou dovolenou v kombinaci s kvalitním servisem? Pak jste v Ajmanu správně! Ajman se rozkládá na pobřeží Perského zálivu a je nejmenší ze všech sedmi emirátů. Území Ajmanu je obklopeno emirátem Sharjah. Důležitost Ajmanu však v posledních letech značně stoupá. Je tomu zejména proto, že leží pouhých zhruba 20 km jižně od Dubaje a ceny za nemovitosti a nájmy jsou zde výrazně nižší. Z těchto důvodů se zde usidluje mnoho lidí, kteří pak za prací dojíždějí do Dubaje. Původně byl Ajman odkázán zejména na rybolov a obchod, dnes tady kvůli bezcelní zóně sídlí mnoho firem a míří sem nejrůznější zahraniční investoři. Také cestovní ruch přispívá k místnímu rozvoji. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!