Španělsko

Španělsko je místem, kde se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám, od vodních sportů,přes golf, tenis, až po nákupy starožitností.Vše o Španělsku

Španělsko

4 dny již od
9 790 Kč

Dovolená ve Španělsku - vše co potřebujete vědět

Španělsko je země mnoha krás, bohaté historie, ohnivého temperamentu, flamenca a skvělého vína. Dovolená na jihu Evropy vás nadchne: nabízí se vodní sporty, jízda na koních, golf, tenis, výlety za památkami nebo nákupy starožitností či krajek. Poleťte s námi na populární ostrov Mallorca.

Španělská kuchyněŠPanělská kuchyně

Hovořit o jedné kuchyni není možné, jelikož zde vedle sebe existují kuchyně katalánská, baskická, galicijská, kastilská, andaluská a další. Španělská kuchyně je velmi barevná a rafinovaná, ale i překvapivě prostá a obecně je rozdělena do šesti základních oblastí. Omáčky jsou charakteristické pro severní Španělsko až k Pyrenejím, ragú je typické pro Aragon, pro Katalánii pak ryby, region Valencie a Murcie je oblastí rýže a v centrálním Španělsku je základem pečení nebo rožnění. Tradiční je časté používání olivového oleje a česneku, místo něhož se v některých oblastech používá při přípravě pokrmů spíše sádlo. Zelenina a ovoce nechybí nikde a stejně tak jsou velmi oblíbené brambory a rajčata. Všude mají svůj „kotlík“, tedy vše je vařeno v jednom hrnci, jemuž někde říkají puchero, jinde zase olla podrida, caldereta, frite, cocido, caldo, marmitako… Různé jsou však suroviny i koření, kterým se jídla dochucují. Španělé si jídlo dokáží skutečně vychutnat a nechápou jej pouze jako příjem potravy.

ŠpanělskoOrientační cenové relace

 

Voda 1,5 l 0,50 EUR
Cola 0,70 EUR
Káva 2,50 EUR
Pivo 1l 1,25 EUR
Pizza 7 EUR
Víno 4 EUR
Sendvič od 4,50 EUR
Jednoduché menu 9 EUR
Salát 7 EUR
Zmrzlina 1 EUR

Pláže, slunečníky a lehátka

Pláže ve Španělsku jsou soukromé s vlastními slunečníky a lehátky, které jsou hotelovým hostům poskytovány z 90 % za poplatek (většinou se poskytuje komplet, 2 lehátka + slunečník, za cenu cca 10 EUR na den) a jsou veřejně přístupné. Cena za lehátka se může lišit oblast od oblasti a není zvykem za tyto služby smlouvat cenu, jako je tomu např. v Turecku. Počítejte také s tím, že veřejné i hotelové pláže jsou přístupné nejen hotelovým hostům. Všechny pláže nejsou jen písčité, některé jsou směsí písku a malých kamínků, nebo jsou zcela kamenité. Vzdálenost na pláž je měřena od nejbližšího místa areálu hotelu k moři. Vzdálenosti od hotelu na pláž uvedené v katalogu byly vytvořeny na základě aktuální situace v době přípravy tohoto katalogu a mohou se v průběhu sezóny měnit. Příroda je neúprosná, a tak bohužel i v prázdninových letoviscích dochází čas od času k odlivu, který způsobí ústup moře, a může se tak stát, že do hlubší vody to bude dále, než je obvyklé. Tato skutečnost však nijak nesnižuje kvalitu pláže a nemůže být předmětem případné stížnosti.

 • Velvyslanectví ČR ve Španělsku

  Avda. Pío XII, 22–24
  28016 Madrid
  +34 913 531 880
  +34 913 531 885
 • Velvyslanectví Španělska v ČR

  Badeniho 401/4
  170 00 Praha 7
  +420 233 097 211
  +420 233 341 770

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!