Zakynthos

Průzračné, čisté a teplé moře, které září několika modrými odstíny, dává tomuto ostrovu…Vše o Zakynthosu

Zakynthos

8 dní již od
8 390 Kč
Zobrazit 752 zájezdů

Dovolená na Zakynthosu - vše co potřebujete vědět

Zakynthos je na řecké poměry neobvykle zelený ostrov. Láká krásnými písečnými plážemi a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená. Zakynthos má ale i dostatek památek a zajímavostí, které můžete navštívit, až se nasytíte koupání a opalování.
 • Zakynthos

  Hlavní město (a přístav) ostrova, které má kolem 12 000 obyvatel, se rozkládá na svazích kopců pod zbytky benátské pevnosti Kastro. Z nich je úžasný panoramatický pohled na celý Zakynthos a okolní moře. Původně mělo hlavní město Zakynthos desítky kostelů a benátských domů, ale kvůli zemětřesení se jich dochovala jen hrstka. K nejzajímavějším dochovaným kostelům patří kostel Agios Nikolaos a kostel Agios Dionisio. Budovy a domky mají charakteristickou okrovou barvu a lodžie s benátskými oblouky. Nenechte si ujít procházku přístavní ulicí nebo obchodním centrem s malebnými arkádami a určitě navštivte muzeum se sbírkami byzantského malířství. Nejrušnější život objevíte zřejmě na náměstí sv. Marka. Naopak přemítat v klidu můžete v malých tichých uličkách, lemovaných starými domy se zahrádkami plnými jasmínů.

 • Vasilikos

  Letovisko Vassilikos se nachází v klidné oblasti na jihovýchodním cípu Zakynthosu. Je z něj pěkný výhled na poloostrov Peloponés. Vassilikos tvoří několik větších hotelů, penzionů a taveren; mezi nimi se rozkládají udržované zahrady, vinohrady a olivové háje. Pláže jsou tvořené jemným pískem a mají pozvolný vstup do průzračně čistého moře.

 • Kalamaki

  Prázdninové letovisko Kalamaki se nachází ve východní části zálivu Laganas. Toto letovisko se pyšní nejdelší písčitou pláží na ostrově. Průzračné a mělké moře, krásná a čistá pláž (v noci je zavřena kvůli želvám) činí toto středisko ideálním místem dovolené pro rodiny s dětmi. Pláž není přesycena lehátky a slunečníky, což ji činí velmi oblíbenou mezi našimi klienty. Letovisko se stále rozrůstá a už nyní vám nabízí spoustu příležitostí k zábavě. V jeho centru se nachází řada restaurací, barů a obchodů, půjčovny aut, motorek a bankomaty. Velmi jednoduše se můžete dostat místním autobusem do hlavního města Zakynthos, které je vzdáleno 5 km. Autobus jezdí také do sousedního letoviska Laganas. Letovisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnější dovolenou, a pro rodiny s dětmi.

   

 • Kypseli

  Velmi pěkná malá vesnička Kypseli se nachází cca 4 km severně od centra Tsilivi. Krajina v Kypseli je typická svou neporušenou přírodou. Zde naleznete ničím nerušený klid uprostřed olivových hájů a užijete si koupání v průzračném moři, které omývá bezpočet oblázkovo-písčitých pláží v romantických zátokách a je vhodné i ke šnorchlování. Taverny, restaurace a bary v centru oblasti vás uvítají svou tradiční přátelskou atmosférou, která svádí nejen k romantickým procházkám po okolí.

 • Laganas

  Oblíbené prázdninové letovisko Laganas najdete na jihovýchodě ostrova. Je to největší a nejrušnější turistické letovisko ostrova u pětikilometrové pláže s jemným pískem a průzračně čistým a teplým mořem. Pozvolný vstup do moře je ideální i pro koupání malých dětí. Můžete si také pronajmout za poplatek lehátka a slunečníky. Z Laganas můžete podniknout výlet do hlavního města Zakynthos místním autobusem, který jezdí několikrát denně. V městečku Laganas najdete nespočet taveren s typickou řeckou kuchyní i restaurací s mezinárodními pokrmy. Hlavní třída letoviska je velmi oblíbeným a populárním místem nočního života a zábavy jak zahraničních turistů, tak i místních obyvatel. Nachází se zde řada barů, klubů, diskoték a samozřejmě také spousta nákupních možností. Přesto vám nabízíme ubytování na klidných místech, odkud to není nikam daleko – ani do centra, ani na pláž. Doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají rušnější dovolenou a noční zábavu.

 • Tragaki

  Menší prázdninové letovisko Tragaki je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivových hájů. Krajina je bohatá na zeleň a dodává oblasti romantický ráz. Tragaki se nachází cca 2 km od letovisek Planos/Tsilivi a je vhodné zejména pro milovníky romantické a klidné dovolené. V okolí můžete navštívit např. Starý klášter a výstavu tradiční hrnčířské tvorby. Na písčité pláži si můžete užít koupání v průzračném moři s pozvolným vstupem do moře.

   

 • Planos - Tsilivi

  Letoviska Planos/Tsilivi se nachází na východním pobřeží ostrova, ve vzdálenosti cca 5 km od města Zakynthos. Jsou to příjemná prázdninová střediska, která patří k favoritům mezi našimi klienty. Je zde krásná dlouhá písčitá pláž se širokou nabídkou vodních sportů a se sprchami. Prázdninová letoviska Planos/Tsilivi nabízí ideální podmínky pro rodinnou rekreaci. V centru Planos/Tsilivi naleznete řadu obchůdků, taveren, kaváren a barů, které lákají k večernímu posezení a zábavě. Je zde také lékárna, internetová kavárna a bankomat. Ideální pro strávení příjemné dovolené. Doporučujeme všem klientům.

 • Porto Koukla

  Menší klidná a velmi příjemná oblast Porto Koukla leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos. Pláž je zde pokryta pískem a oblázky a je proslulá svou čistou vodou. Porto Koukla je ideální destinací pro všechny, kteří milují klid. Nachází se zde olivové háje a malebný přístav, který svádí k romantickým procházkám. Rušnější středisko Agios Sostis se spoustou nákupních možností se nachází cca 1 km a dostanete se do něj příjemnou procházkou.

   

 • Argassi

  Prázdninové letovisko Argassi je považováno za nejzelenější místo ostrova. Pláže jsou zde menší a úzké a vstup do moře je písčitý. Nachází se ve vzdálenosti cca 3 km od centra hlavního města Zakynthos. Letovisko se vyznačuje svým tradičním řeckým vzhledem a z úpatí hory Skopos na něj shlíží ruina starého kláštera. Na hlavní třídě letoviska se nachází spousta diskoték, restaurací a barů a můžete si zde vychutnat nejen atmosféru nočního života. Letiště je od letoviska Argassi vzdáleno cca 6 km.

   

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!