Samos

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno…Vše o Samosu

Dovolená na Samosu - vše co potřebujete vědět

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno dokonce získalo mnoho domácích i mezinárodních ocenění. Hlavní město Samos se nachází v krásném zálivu a je zároveň největším přístavem. Samos, rodiště matematika Pythagora, patří mezi nejzelenější ostrovy Egejského moře.

Okružní jízda ostrovem Samos

Výlet z oblasti města Samos a Pythagorion

SamosVýlet začíná cestou směrem na Pythagorion. První zastávkou je klášter Megali Panagia, který leží v blízkosti vesnice Mili. Poté pojedete do Koumaradei, kde se zastavíte na návštěvu keramických dílen a dílen s bylinkami a esenciálními bylinami. Pokračovat budete na jižní stranu ostrova a okolo poledne se zastavíte v horské vesnici Platanos, kde budete mít individuální volno na oběd. Pak budete pokračovat na severní stranu ostrova a příští zastávkou bude Karlovassi (druhé největší město na Samosu ) k návštěvě muzea vína (vstupné v ceně). Poslední zastávku uděláte ve vesnici Kokkari, kde si můžete udělat menší procházku. V ceně není zahrnuto: oběd a občerstvení. Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti města Samos a Pythagorion.

Výlet z oblasti Votsalakia

Budete vyjíždět od hotelu do oblasti Potami k návštěvě muzea vína v Karlovassi, poté navštívíte vesničku Kokkari, kde si můžete udělat menší procházku. Výlet bude pokračovat do Pythagorionu, v němž se zastavíte na oběd. Po polední pauze se přemístíte do kláštera Megalia Panagia. Poté vás přivítá Koumaradei, kde se zastavíte na návštěvu keramických dílen a dílen s bylinkami a esenciálními bylinami. Po této poslední zastávce vás již bude čekat návrat do Votsalakie. V ceně není zahrnuto: oběd a občerstvení. Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti Votsalakia.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 0 - 6 let/děti 7 – 12 let: 1.200 Kč/zdarma/50% sleva

Turecko

EfesTento výlet začíná v přístavu Samos, kde se nejprve podrobíme celní kontrole a cca v 8.30 odplujeme výletní lodí do Kusadasi v Turecku. Po příjezdu autobusu se zkušeným průvodcem přejedeme na archeologické naleziště v Efesu, nejdůležitější a nejimpozantnější archeologické naleziště ve Středozemním moři. V Efesu strávíme přibližně 1 hodinu a 15 minut. Bude následovat příjezd do přístavu Kusadasi, po pasové kontrole odcestujeme do Efesu. Odjezd z města Kusadasi do Efesu. Jakmile přijedete do Efesu, pojedete kolem Augustovy brány a dále do administrativní části starověkého Efesu. Půjdete k nejvelkolepějším vykopávkám na světě, jako jsou Odeon, Trojská fontána, pět teras domů, parní lázně Scholastica, Hadrianův palác a impozantní Celsiova knihovna. Velké divadlo, kde kázal sv. Pavel, bylo největším divadlem starověku se svojí kapacitou 24 tisíc míst. Po návštěvě Efesu budete pokračovat do blízké restaurace na oběd (není v ceně). Po obědě budete mít čas na nákupy v Kusadasi a před naloděním cca v 16.30 ke zpáteční cestě na Samos i volný čas. Výletní loď se vrátí cca v 17.00 a do města Samos přijedete cca v 18.30.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 0 - 6 let/děti 7 – 12 let: 1.860 Kč/zdarma/50% sleva

Piknik

Výlet z oblasti města Samos a Pythagorion

PythagorionOdjezd do Pythagorionu, kde budete naloděni na piknikovou loď. Odjezd cca v 9.00, bude podáváno sladké víno. Po cca 15-20 minutách loď zastaví v blízkosti Klima, kde se můžete poprvé vykoupat (z paluby lodě). Cca v 11.30 - 12.00 loď dopluje k pláži Megali Lakka na východním pobřeží Samosu. K dispozici bude pláž se slunečníky a lehátky a cca mezi 13.00-13.30 se bude konat barbecue (vepřové maso, salát, tzaziki a víno). Občerstvení a další víno si každý bude hradit sám. Odjezd z Megali Lakka bude cca v 16.00 – zastávka bude v blízkosti pláže Sideras v okolí Posidonia, kde si můžete vychutnat poslední koupání z paluby lodě. Během plavby bude servírováno ouzo a ovoce. Návrat do Pythagorionu bude cca kolem 18.00. Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti města Samos a Pythagorion.

Výlet z oblasti Votsalakia

Odjezd z Votsalakie cca v 10.00. Tradičním rybářským člunem poplujete k první pláži. Jelikož loď nemůže připlout ke všem plážím, mohou hosté plavat z lodi na pláž nebo okolo lodi. První zastávka bude trvat cca 1 hodinu. Poté poplujete ke druhé pláži. Během plavby se bude na palubě podávat oběd, a to dvě teplá jídla s rýží (oběd je v ceně stejně jako voda). Ostatní nápoje si hosté platí. Po obědě budete mít možnost koupat se na pláži či prohlédnout si okolí pláže. Přibližně kolem 15.00 odjedete ke třetí pláži k poslední zastávce a po cca 1,5 hodině bude následovat návrat do Votsalakie. Všechny navštívené pláže se nacházejí na jižní straně ostrova. Poznámka: Výlet je určen pro hosty z oblasti Votsalakia. 

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 0 - 1,99 let/děti 2 – 12 let: 1.650 Kč/zdarma/50% sleva

PatmosPatmos

Výlet začíná v přístavu Pythagorion, ze kterého vyplouvá výletní loď cca v 8.30 na ostrov Patmos. Cesta trvá cca 2 a půl hodiny, kdy přijedete do Skaly (přístav ostrova Patmos). Po příjezdu vás autobus odveze do vesnice Chora k návštěvě slavného kláštera sv. Jana a Apokalyptické jeskyně. Návrat do Skaly, kde můžete trávit zbývající čas procházkou v přístavu. Cca v 16.00 bude návrat trajektem do Pythagorionu, předpokládaný návrat bude cca v 18.00.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 0 - 6 let/děti 7 – 12 let: 1.620 Kč/zdarma/50% sleva

poznámka

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. Poplatky za vstupy, lodní lístky apod. nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!