Samos

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno…Vše o Samosu

Samos

4 dny již od
8 990 Kč
Zobrazit 1 637 zájezdů

Dovolená na Samosu - vše co potřebujete vědět

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno dokonce získalo mnoho domácích i mezinárodních ocenění. Hlavní město Samos se nachází v krásném zálivu a je zároveň největším přístavem. Samos, rodiště matematika Pythagora, patří mezi nejzelenější ostrovy Egejského moře.

Okružní jízda ostrovem Samos

Výlet z oblasti města Samos a Pythagorion

Výlet začíná cestou směrem na Pythagorion. První zastávkou je klášter Megali Panagia, který leží v blízkosti vesnice Mili. Poté pojedete do Koumaradei, kde se zastavíte na návštěvu keramických dílen a dílen s bylinkami a esenciálními oleji. Pokračovat budete na jižní stranu ostrova a okolo poledne se zastavíte v horské vesnici Platanos, kde budete mít individuální volno na oběd. Pak budete pokračovat na severní stranu ostrova a příští zastávkou bude Karlovasi (druhé největší město na Samosu) k návštěvě muzea vína (vstupné v ceně). Poslední zastávka bude ve vesnici Kokkari, kde si můžete udělat menší procházku. V ceně není zahrnuto: oběd a občerstvení.
Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti města Samos a Pythagorion.

Výlet z oblasti Votsalakia

Budete vyjíždět od hotelu do oblasti Potami k návštěvě muzea vína v Karlovasi, poté navštívíte vesničku Kokkari, kde si můžete udělat menší procházku. Výlet bude pokračovat do Pythagorionu, v němž se zastavíte na oběd. Po polední pauze se přemístíte do kláštera Megalia Panagia. Poté vás přivítá Koumaradei, kde se zastavíte na návštěvu keramických dílen a dílen s bylinkami a esenciálními bylinami. Po této poslední zastávce vás již bude čekat návrat do Votsalakie. V ceně není zahrnuto: oběd a občerstvení.
Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti Votsalakia.

Turecko

Tento výlet začíná v přístavu Samos, kde se nejprve podrobíme celní kontrole a cca v 8.30 odplujeme výletní lodí do Kusadasi v Turecku. Po příjezdu autobusu se zkušeným průvodcem přejedeme na archeologické naleziště v Efesu, nejdůležitější a nejimpozantnější ve Středozemním moři. V Efesu strávíme přibližně 1 hodinu a 15 minut. Bude následovat příjezd do přístavu Kusadasi, po pasové kontrole odcestujeme do Efesu. Jakmile přijedete do Efesu, pojedete kolem Augustovy brány a dále do administrativní části starověkého Efesu. Půjdete k nejvelkolepějším vykopávkám na světě, jako jsou Odeon, Trojská fontána, pět teras domů, parní lázně Scholastica, Hadrianův palác a impozantní Celsiova knihovna. Velké divadlo, kde kázal sv. Pavel, bylo největším divadlem starověku se svojí kapacitou 24 tisíc míst. Po návštěvě Efesu budete pokračovat do blízké restaurace na oběd (není v ceně). Po obědě budete mít čas na nákupy v Kusadasi a před naloděním cca v 16.30 ke zpáteční cestě na Samos i volný čas. Výletní loď se vrátí cca v 17.00 a do města Samos přijedete cca v 18.30.

Piknik - Lodní Výlet

Výlet z oblasti města Samos a Pythagorion

Odjezd v ranních hodinách do Pythagorionu, kde budete naloděni na piknikovou loď, na uvítanou bude podáváno sladké víno. První zastávka v blízkosti Klima, kde se můžete poprvé vykoupat (z paluby lodě). Další zastávka na pláži Megali Lakka, na východním pobřeží Samosu. V odpoledních hodinách se bude konat barbecue (vepřové maso, salát, tzatziki a víno). Další občerstvení a nápoje nejsou v ceně zájezdu. Poslední zastávka je u pláže Sideras v okolí Posidonia, kde si můžete vychutnat poslední koupání z paluby lodě. Během plavby bude servírováno ouzo a ovoce.
Poznámka: Výlet je určen pro klienty z oblasti města Samos a Pythagorion.

Výlet z oblasti Votsalakia

Odjezd z Kamposu – Votsalakie v dopoledních hodinách. Tradiční rybářskou lodí (na uvítanou se bude na palubě podávat deci vína a ovoce) poplujete k protějšímu ostrovu, kde budete mít možnost se vykoupat na krásné písčité pláži. Ostrov je obklopen bujnou vegetací a nachází se zde spousta romantických zákoutí a zálivů. Jelikož loď nemůže připlout až úplně k pláži, je možné slézt do vody po schůdkách přímo z paluby, nebo si třeba zaskákat. Ti, kteří dávají přednost dostat se na pláž „suchou nohou“, mohou požádat posádku lodi o přepravu na pláž malým motorovým člunem. Tato zastávka bude trvat cca 1 hodinu. Poté poplujete zpět směrem k oblasti Votsalakia, kde se rozprostírá druhá pláž s průzračnou vodou. Odvážlivci mohou doplavat až k břehům pláže, kde se nachází krásná zákoutí a jeskyně. Během plavby se bude podávat oběd (salát, rýže s masem). Nápoje nejsou v ceně výletu. Při cestě zpět se s vámi posádka rozloučí tradičním ouzem. Navštívené pláže se nacházejí na jižní straně ostrova.
Poznámka: Výlet je určen pro hosty z oblasti Kampos – Votsalakia.

Patmos

Výlet začíná v přístavu Pythagorion, ze kterého vyplouvá výletní loď cca v 8.30 na ostrov Patmos. Cesta trvá cca 2 a půl hodiny, kdy přijedete do Skaly (přístav ostrova Patmos). Po příjezdu vás autobus odveze do vesnice Chora k návštěvě slavného kláštera sv. Jana a Apokalyptické jeskyně. Návrat do Skaly, kde můžete trávit zbývající čas procházkou v přístavu. Cca v 16.00 bude návrat trajektem do Pythagorionu, předpokládaný návrat bude cca v 18.00.

poznámka

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. Poplatky za vstupy, lodní lístky apod. nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!