Samos

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno…Vše o Samosu

Samos

8 dní již od
11 090 Kč
Zobrazit 1 815 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
1.6.2018
8 dní
Hotel Proteas Blue Resort
PP
Řecko
Samos
Praha 20 290 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Erato
SS
Řecko
Samos
Praha 13 590 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Vila Magda
BS
Řecko
Samos
Praha 11 090 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Vila Sofia
SS
Řecko
Samos
Praha 12 090 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Hydrele Beach
AI
Řecko
Samos
Praha 17 390 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Aparthotel Stella Apartments
BS
Řecko
Samos
Praha 11 890 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Samaina Inn
AI
Řecko
Samos
Praha 17 990 Kč FM
Út 5.6.2018
8 dní
Aparthotel Pelagos Studios & Apartments
BS
Řecko
Samos
Praha 12 190 Kč FM

Dovolená na Samosu - vše co potřebujete vědět

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno dokonce získalo mnoho domácích i mezinárodních ocenění. Hlavní město Samos se nachází v krásném zálivu a je zároveň největším přístavem. Samos, rodiště matematika Pythagora, patří mezi nejzelenější ostrovy Egejského moře.
 • Votsalakia Kampos

  Tato letoviska se nacházejí pod majestátní horou Mount Kerkis (cca 1400 m) a patří mezi největší a nejoblíbenější resorty na ostrově. V této oblasti naleznete čisté moře, dostatek sluníčka a dlouhé pláže – vstup do moře je pozvolný a místy kamenitý (doporučujeme obuv do vody). Nikdo se zde nemusí obávat hlučných a rušivých vodních sportů. Velkou výhodou je i to, že zde není větrno. Jedná se o ideální místo pro relaxační rodinnou dovolenou. Nudit se nebudou ani odvázanější jedinci, ti se večer zabaví v místních barech. K rušení nočního klidu zde však nedochází, tudíž se nemusíte strachovat o klidný spánek. Přes den lze upřednostnit dlouhé vycházky do okolí či vnitrozemí, kde narazíte na divokou přírodu, mořské zátoky a rázovité vesničky s neopakovatelnou atmosférou. Pěšky se můžete vydat například do Pythagorových jeskyní, odkud je nádherný výhled na celé středisko. Další možností je výlet do nedalekého přístavu Ormos, kde uvidíte nejednu rybářskou bárku a kde můžete posedět v některé z taveren.

 • Kalami - Samos

  Klidná čtvrť nacházející se nedaleko hlavního města Samos je vhodná především pro odpočinkovou dovolenou. Těm, kteří upřednostňují noční a aktivní život, doporučujeme návštěvu města Samos, kde naleznete spoustu barů, klubů a místních taveren.

   

 • Pythagorion

  Nejrušnější letovisko ostrova. Krásný rybářský přístav, kde kotví jachty. Nechybí zajímavé archeologické muzeum, socha Pythagora a pozůstatky hradu z 19. století. Nejvyhledávanějšími památkami jsou chrám bohyně Héry (u břehů řeky Imvrasos) a Eupalinův tunel, který byl vystavěn pod dohledem Polykrata. Typické řecké taverny, restaurace a úzké uličky navodí tu správnou prázdninovou atmosféru.

 • Kokkari

  Leží na severním pobřeží, přibližně 10 km od hlavního města. Je vhodné pro rodiny s malými dětmi. Pro mládež, ale i pro páry, které vyhledávají romantiku. Na ostrově všeobecně není moc rušný noční život, ale v tomto letovisku se večer z téměř každé taverny ozývá živá hudba. Na pokoji vás však hluk obtěžovat nebude.

 • Karlovasi

  Nachází se na severozápadě ostrova. Karlovassi je po hlavním městě Samos druhé největší město na ostrově. Můžete zde spatřit velké kostely nebo opuštěné koželužny. Oblast se vyznačuje křišťálově průzračnou vodou a malebnými zátokami. V této oblasti jsou krásné pláže a neobyčejná příroda s velkým množstvím zeleně. Vzhledem k tomu, že jsou zde větší vlny než jinde, na své si přijdou i milovníci windsurfingu.

   

 • Mykali

  Mykali je klidné prázdninové letovisko, které je vhodné pro lenošení na pláži a koupání v modrých vodách Egejského moře. Zdejší pláž je několik kilometrů dlouhá a je posetá malými bílými oblázky, zatímco voda v moři je průzračně čistá. V okolí pláže jsou dostupné obchůdky, restaurace, místní taverny a bary. Mykali leží nedaleko Samosu, hlavního města, které je vzdáleno cca 8 km severním směrem. O něco blíž, avšak směrem na západ, je přístav Pythagorion.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!