Samos

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno…Vše o Samosu

Samos

8 dní již od
9 990 Kč
Zobrazit 1 711 zájezdů

Dovolená na Samosu - vše co potřebujete vědět

Samos láká stále více turistů. Ostrov je proslulý pěstováním vinné révy. Místní muškátové víno dokonce získalo mnoho domácích i mezinárodních ocenění. Hlavní město Samos se nachází v krásném zálivu a je zároveň největším přístavem. Samos, rodiště matematika Pythagora, patří mezi nejzelenější ostrovy Egejského moře.
 • Votsalakia - Kampos

  Tato letoviska se nacházejí pod majestátní horou Mount Kerkis (1437 m) a patří mezi největší a nejoblíbenější rezorty na ostrově. V této oblasti naleznete čisté moře, dostatek sluníčka a dlouhé pláže – vstup do moře je pozvolný a místy kamenitý (doporučujeme obuv do vody). Nikdo se zde nemusí obávat hlučných a rušivých vodních sportů. Velkou výhodou je i to, že zde není větrno. Jedná se o ideální místo pro rodinnou dovolenou. Nudit se nebudou ani odvázanější jedinci, ti se večer zabaví v místních barech. K rušení nočního klidu zde však nedochází. Přes den lze upřednostnit dlouhé vycházky do okolí či vnitrozemí, kde narazíte na divokou přírodu, mořské zátoky a rázovité vesničky s neopakovatelnou atmosférou. Pěšky se můžete vydat například do Pythagorových jeskyní, odkud je nádherný výhled na celé středisko.

 • Kalami - Samos

  Klidná čtvrť nacházející se nedaleko hlavního města Samos je vhodná především pro odpočinkovou dovolenou. Těm, kteří upřednostňují noční a aktivní život, doporučujeme návštěvu města Samos, kde naleznete spoustu barů, klubů a místních taveren.

   

 • Pythagorion

  Nejrušnější letovisko ostrova nadchne krásným rybářským přístavem. Nechybí ani archeologické muzeum, socha Pythagora a pozůstatky hradu z 19. století. Nejvyhledávanějšími památkami jsou chrám bohyně Héry (u břehů řeky Imvrasos) a Eupalinův tunel. Typické řecké taverny, restaurace a úzké uličky navodí tu správnou prázdninovou atmosféru.

 • Kokkari

  Leží na severním pobřeží, přibližně 10 km od hlavního města. Je vhodné pro rodiny s malými dětmi, pro mládež, ale i pro páry, které vyhledávají romantiku. Na ostrově všeobecně není moc rušný noční život, ale v tomto letovisku se večer z téměř každé taverny ozývá živá hudba. Na pokoji vás však hluk obtěžovat nebude.

 • Karlovasi

  Karlovasi na severozápadě je druhé největší město na ostrově. Můžete zde spatřit velké kostely i opuštěné koželužny. Oblast se vyznačuje křišťálově průzračnou vodou a malebnými zátokami. Jsou zde krásné pláže a neobyčejná příroda s velkým množstvím zeleně. Díky větším vlnám si přijdou na své milovníci windsurfingu.

 • Mykali

  Mykali je klidné prázdninové letovisko, které je vhodné pro lenošení na pláži a koupání v modrých vodách Egejského moře. Zdejší pláž je několik kilometrů dlouhá a je posetá malými bílými oblázky, zatímco voda v moři je průzračně čistá. V okolí pláže jsou dostupné obchůdky, restaurace, místní taverny a bary. Mykali leží nedaleko Samosu, hlavního města, které je vzdáleno cca 8 km severním směrem. O něco blíž, avšak směrem na západ, je přístav Pythagorion.

 • Samos - hlavní město

  Samos je hlavním městem ostrova a zároveň jeho největším přístavem. Centrum tvoří Pythagorovo náměstí se lví sochou uprostřed. V okolí můžete navštívit některou z mnoha taveren, restaurací nebo barů a posedět nad sklenkou zdejšího vína či míchaným nápojem. Díky vynikajícím podmínkám pro pěší turistiku se můžete vypravit do okolí.

 • Potokaki

  Miniaturní letovisko v blízkosti letiště leží přímo u dlouhé oblázkové pláže. V docházkové vzdálenosti (cca 2 km) se nachází malebné přístavní městečko Pythagorion se spoustou taveren, restaurací, kaváren, barů a klubů.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!