Rhodos

Ostrov Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví…Vše o Rhodosu

Dovolená na Rhodosu - vše co potřebujete vědět

Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.

Rhodos – okružní jízda městem

Apollonův chrámPůldenní prohlídka města začíná v přístavu Mandraki pohledem na 3 větrné mlýny. Ty se nacházejí v blízkosti pevnosti svatého Nikolase, nového trhu a budov veřejné správy, právě trojice těchto budov dokonale vystihuje historii města Rhodos. Až půjdete kolem vchodu do přístavu Mandraki, všimněte si sošky dvou jelínků, protože jak praví pověst, právě zde kdysi stál jeden z divů starověkého světa, kolos Rhodský. Cesta městem se vine směrem dále vzhůru, kde se na samotném vrcholku ve starověku tyčila rhodská Akropole. Můžete zde obdivovat zbytky antických staveb, které přečkaly tisíciletí. Ať už jde o Apollonův chrám, nebo chrám bohyně Athény, amfiteátr, nebo částečně zrekonstruovaný stadion. Po návštěvě Akropole vás autobus zaveze do historické části města, kde zahájíte putování u proslulého paláce Velmistrů. Vydáte se známou Rytířskou ulicí, jenž je dlážděn nádhernou barevnou mramorovou mozaikou. Stejně tak si můžete zblízka prohlédnout středověké hradby a zdobené fasády okolních domů. A že je na co koukat, historická část města byla právem zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Zbývající čas před odjezdem zpět na hotel můžete využít k nákupům v mnoha obchůdcích, kde narazíte například na ručně vyráběné šperky, výrobky z kůže, suvenýry a mnoho dalšího. K posezení lákají i místní kavárničky, cukrárny, restaurace a taverny, kam zvou turisty provoláváním a halasným vychvalováním jejich zaměstnanci.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 890 Kč/490 Kč

Ostrov Symi – lodní výlet

Ostrov SymiCelodenní výlet na ostrov Symi si rozhodně nenechte ujít! Asi po dvouhodinové plavbě Egejským mořem doplujete k západnímu břehu ostrova, do přístavu Panormitis s klášterem z 12. století, který je významným poutním místem pro celé Řecko. Druhá zastávka je v hlavním městě ostrova, kde vás okouzlí několikapatrové barevné domky s taškovými střechami, rozestavěné podél břehů zátoky, ale i po svazích nahoru až ke středověkému hradnímu návrší. Během prohlídky romantického městečka s úzkými uličkami a kostelíky můžete nakoupit především mořské houby a koření, navštívit Muzeum mořeplavby nebo se vydat na další poznávání ostrova. Neměli byste vynechat návštěvu některé z místních taveren a pochutnat si na vyhlášených rybích specialitách.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Plavba podél východního pobřeží

TsambikaTento výlet je určený pro všechny, kteří mají rádi zábavu, sluníčko, moře a také trochu toho dobrodružství. Přináší možnost vykoupat se v těch nějkrásnějších ostrovních zátočinách a plážích. Výletní loď odplouvá z přístavu Mandraki a první zastávka je v nádherné zátoce Kalithea, kde je možnost vykoupat se v křišťálově průzračném moři. Lodˇ poté pokračuje k oblázkovo-písčité pláži Afandou. Tato zastávka je určena opět ke koupání a k obědu přímo na palubě lodi. Společnost vám bude dělat krásná vyhlídka na pláž a přilehlé jeskyně. Při zpáteční cestě vás čeká nádherná zátočina, pojmenovaná po světově známém americkém herci Anthony Quinnovi (mohli jste ho vidět například v jeho snad nejznámějším filmu Řek Zorba). Není se co divit, že zátoka nese hercovo jméno, když on sám považoval ostrov Rhodos za svůj druhý domov. Pokud nebudete mít koupání stále dost i tato zastávka je určena k osvěžení v teplých vlnách středozemního moře. Jen je třeba dbát na to, že zastávky na koupání v zátokách podléhají rozhodnutím kapitána, který se řídí klimatickými podmínkami.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Celodenní Turecko

MarmarisCelodenní výlet začíná plavbou do tureckého přístavu Marmaris. Prvním zážitkem bude typická turecká snídaně a poté se vydáme romantickými uličkami na procházku starým městem. Navštívíme např.zlatnický obchod, kde uvidíte techniku zpracování zlata a šperkařskou práci. Odpoledne bude dostatek času na nákupy v místních bazarech, kde můžete vyzkoušet své umění smlouvat. Navštívíte proslulé obchůdky se zlatem, koženými oděvy, koberci, výšivkami, mořskými houbami a tradičním místním modrým sklem zvaným „Boncuk“. Po nákupech následuje odjezd zpět do přístavu a plavba na ostrov. V ceně výletu je snídaně.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!