Rhodos

Ostrov Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví…Vše o Rhodosu

Dovolená na Rhodosu - vše co potřebujete vědět

Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.

Rhodos – okružní jízda městem

Apollonův chrámPůldenní prohlídka města začíná na vrchu Monte Smith, odkud je jedinečný výhled na přístavní město Rhodos. Na vrcholku se ve starověku tyčila rhodská Akropole, a tak si zde prohlédnete zbytky antických staveb – Apollonova chrámu a chrámu bohyně Athény, amfiteátr a částečně zrekonstruovaný stadion. Po návštěvě Akropole vás autobus zaveze do historické části města, kde zahájíme naše putování u proslulého paláce Velmistrů, který býval mocenským centrem johanitského rytířského řádu a dnes je symbolem města. Poté pokračujete známou Rytířskou ulicí, zblízka si prohlédnete středověké hradby a zdobené fasády okolních domů. Účastníci tohoto výletu se přesvědčí o tom, že stará část města právem patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO a zároveň mezi nejkrásnější místa ostrova. Zbývající čas před odjezdem do hotelu můžete využít na nákupy nebo příjemné posezení v některé z místních taveren.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 890 Kč/490 Kč

Ostrov Symi – lodní výlet

Ostrov SymiCelodenní výlet na ostrov Symi si rozhodně nenechte ujít! Asi po dvouhodinové plavbě Egejským mořem doplujete k západnímu břehu ostrova, do přístavu Panormitis s klášterem z 12. století, který je významným poutním místem pro celé Řecko. Druhá zastávka je v hlavním městě ostrova, kde vás okouzlí několikapatrové barevné domky s taškovými střechami, rozestavěné podél břehů zátoky, ale i po svazích nahoru až ke středověkému hradnímu návrší. Během prohlídky romantického městečka s úzkými uličkami a kostelíky můžete nakoupit především mořské houby a koření, navštívit Muzeum mořeplavby nebo se vydat na další poznávání ostrova. Neměli byste vynechat návštěvu některé z místních taveren a pochutnat si na vyhlášených rybích specialitách.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Plavba podél východního pobřeží

TsambikaVydejte se s námi na plavbu podél východního pobřeží Rhodosu. Ráno vyplujete z hlavního města směrem na jih a během dvouhodinové plavby budete mít možnost pokochat se nejkrásnějšími plážemi ostrova – uvidíte lázně Kalithea, pláže Afandou, Tsambiku s posvátnou horou a kostelíkem a v neposlední řadě i proslulou zátoku Anthonyho Quinna, který na ostrově natočil několik fi lmů a považoval jej za svůj druhý domov.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Celodenní Turecko

MarmarisCelodenní výlet začíná plavbou do tureckého přístavu Marmaris. Prvním zážitkem bude typická turecká snídaně a poté se vydáme romantickými uličkami na procházku starým městem. Navštívíme např.zlatnický obchod, kde uvidíte techniku zpracování zlata a šperkařskou práci. Odpoledne bude dostatek času na nákupy v místních bazarech, kde můžete vyzkoušet své umění smlouvat. Navštívíte proslulé obchůdky se zlatem, koženými oděvy, koberci, výšivkami, mořskými houbami a tradičním místním modrým sklem zvaným „Boncuk“. Po nákupech následuje odjezd zpět do přístavu a plavba na ostrov. V ceně výletu je snídaně.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390 Kč/690 Kč

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!