Rhodos

Ostrov Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví…Vše o Rhodosu

Dovolená na Rhodosu - vše co potřebujete vědět

Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.
 • Faliraki

  Faliraki patří mezi nejživější letovisko a je dokonce nazýváno „rhodským Las Vegas“. Jsou zde restaurace, taverny, bary, kluby, diskotéky, lunapark a aquapark. Faliraki, to jsou ale také dlouhé písčité pláže s vodními sporty. Na okrajích letoviska však naleznete velmi klidná místa, ideální pro strávení rodinné dovolené a noční procházky po pláži. Hlavní město Rhodos je vzdáleno cca 12 km.

   

   

   

 • Ialyssos/Ixia

  Letoviska leží v oblasti s krásnými písčito-oblázkovými plážemi na úpatí hory Filerimos, odkud je nádherný pohled na západní pobřeží. Pravidelně zde vane ze severu vítr Melthemi, který vytváří příjemné klima během nejteplejších měsíců – července a srpna. Obě letoviska – Ialyssos i Ixia – jsou velmi rušná, moderní turistická centra vhodná pro milovníky zábavy a také pro sportovně založené klienty. Zdejší pláž je vyhledávaná mezi příznivci vodních sportů, především windsurfingu a kitesurfingu.

 • Kalathos

  Tradiční klidná řecká vesnička, která si stále uchovává svůj půvab a kouzlo. Nachází se zde několik taveren, obchůdků a restaurací. Jezdí odtud pravidelně autobusy do Lindosu, který leží pouze 6 km od Kalathosu. Malé letovisko leží v zálivu s písčito-oblázkovou pláží a je vhodné pro všechny věkové skupiny. Město Lindos je vzdáleno cca 6 km.

 • Kalithea

  Vychutnejte si zvláštní kouzlo lázeňského města s klidnou atmosférou. Kalithea leží bokem od velkých turistických center, na druhou stranu však v jejich bezprostřední blízkosti. Nabízí množství restaurací, barů a taveren. Letovisko je situováno blízko menších písčitých zátok a skalnatých zálivů, pláže jsou písčité – s pozvolným vstupem do moře a možností šnorchlování. Hl. město Rhodos je vzdáleno cca 10 km.

   

 • Kiotari

  Bývalá rybářská vesnice se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova. Podél proslulé oblázkové pláže, která sahá až daleko za oblast Gennadi, je spousta obchůdků, taveren a restaurací. Kiotari je ideálním místem pro klidnou dovolenou u průzračného moře. Městečko Lindos je vzdáleno cca 17 km..

   

 • Kolymbia

  Klidné letovisko, jehož centrem prochází nádherná, cca 3 km dlouhá eukalyptová alej, se nachází cca 10 km jižně od Faliraki. Najdete zde písčito-oblázkové pláže s možností vodních sportů. V centru městečka máte dostatek možností k nákupům i zábavě.

 • Lardos

  Letovisko plné zeleně působí klidným a pohodovým dojmem. Za návštěvu určitě stojí i krásná vesnička Lardos se skvělou atmosférou. Naleznete zde řadu místních taveren a barů. Pláž Lardos je dlouhá cca 2 km a nabízí vše, co si pro slunění můžete přát. Letovisko má výbornou polohu pro cestování po jižní části ostrova.

 • Lindos

  Starobylé městečko, které patří k nejoblíbenějším a nejromantičtějším místům nejen ostrova Rhodos, ale celého Řecka. Dominantou bílého města je Akropole s chrámem bohyně Athény, odkud je nádherný výhled na zátoku sv. Pavla. Staré město, nazývané „zkamenělý sen“, bylo právem prohlášeno památkovou rezervací. Malebné uličky lákají turisty k posezení v místních tavernách a kavárnách. Skalnatá zátoka sv. Pavla je téměř oddělená od otevřeného moře, úzké a krátké pláže se nacházejí pod Akropolí Lindosu a na své si zde přijdou i milovníci šnorchlování.

   

 • Vlycha

  Ideální místo pro strávení klidné dovolené u průzračného moře nedaleko městečka Lindos. Vlycha beach je písčitá pláž, oceněná modrou vlajkou. Je zde několik taveren, restaurací, barů a obchůdků. Během července a srpna sem zajíždí městská linka autobusu, další možné spojení je taxi (cesta do Lindosu vyjde na cca 7–9 €/jedna cesta).

   

 • Gennadi

  Na jihovýchodě ostrova Rhodos se nachází toto klidné, menší letovisko, které si vás získá nejen vyhlášenou, dlouhou a zároveň širokou, písčito-oblázkovou pláží, ale taktéž nefalšovanou řeckou atmosférou. Gennadi se řadí mezi typické řecké vesnice, které si zachovaly svoji původní tvář. Autobusová zastávka je umístěna na hlavní silnici, odkud je to necelých 20 km do historického městečka Lindos. Nedaleko letoviska se rozprostírá oblast Prasonisi, která je oblíbeným rájem surfařů. Ubytování tam je však relativně drahé, tudíž je ideálním řešením právě Gennadi, odkud se dá do Prasonisi dojíždět.

 • Rhodos

  Živé přístavní město patří mezi nejkrásnější místa ostrova. Jeho dominantou jsou středověké hradby s několika branami, které jsou dlouhé asi 4 km, a staré město s impozantní budovou paláce Velmistrů. Malebné uličky staré části města lákají turisty k prohlídce obchůdků nebo k příjemnému posezení v tavernách. Za návštěvu stojí především známá Rytířská ulice, Turecká čtvrť a přístav Mandraki. Sami se přesvědčíte, že stará část města patří právem ke světovému kulturnímu dědictví organizace UNESCO.

 • Stegna

  Malá přímořská vesnička na východním pobřeží si vás získá díky své krásné písčito-oblázkové pláži, ale také atmosféře. Je zde mnoho taveren, restaurací, barů a obchůdků. Ideální pro romantické večerní procházky. Na sever i na jih od Stegny se za útesy nachází řada malých romantických pláží. Za návštěvu stojí jedna z nejznámějších – Tsambika.

 • Lachania

  Leží na jihu ostrova Rhodos. Jedná se o jednu z nejkrásnějších vesniček a je po ní pojmenováno i celé malé letovisko, které je obklopeno borovicovým hájem. Z původních obyvatel již zde téměř nikdo nebydlí. Vesničku Lachania probudili k životu až soukromí investoři a jednotlivci, kteří zachovali původní ráz lokality. Nacházejí se zde krásné pláže a křišťálová voda. Na pobřeží je řada taveren, které jsou známé svými vynikajícími mořskými plody.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!