Řecko

Řecko je kolébkou evropské civilizace a zemí nenapodobitelných přírodních krás.Vše o Řecku

Dovolená v Řecku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Řecku znamená moře, antické památky, skvělé jídlo a víno. Už nikdy na něj nezapomenete a budete se chtít vracet. Podle svého naturelu si vyberte letovisko plné života, nebo klidnější místo v těsném kontaktu s tradicemi. Kouzelná a divoká příroda i vlídně srdečná atmosféra této země tisíce ostrovů vás uchvátí.

Kolébka civilizace

ŘECKO a letní dovolená v něm znamená čisté moře, antické památky, skvělé jídlo a kvalitní víno. Už nikdy na něj nezapomenete a budete se chtít vracet. Podle svého naturelu si vyberte letovisko plné života, nebo naopak klidnější místo v těsném kontaktu s četnými tradicemi. Kouzelná a divoká příroda i srdečná atmosféra této země tisíců ostrovů vás uchvátí.

Byzantské kláštery Meteora

V kraji Thesálie ční vysoko k nebi byzantské kláštery Meteora. Mniši se v těchto nepřístupných končinách začali usazovat v 11. století. První klášter byl založen až v roce 1356 – na skále ve výšce 534 m. Říkalo se mu Meteoro (Vznášející). Název se pak v množném čísle používal i pro další kláštery. Nejvíc jich vzniklo v 15. a 16. století. Postavit je bylo extrémně náročné, materiál i nářadí museli mniši vynášet na zádech. Schodiště i kamenné žebříky se na skalách objevily mnohem později. Vnitřní prostory jsou vyzdobeny freskami a ikonami a zařízeny vyřezávaným nábytkem. Prohlídka stojí za to, ale muži nesmějí mít trička s krátkými rukávy či šortky, ženy zase hluboké výstřihy, kalhoty a odhalená ramena.

Olivový ráj

Nejen kvalitní olivový olej, ale také mýdla, tělové krémy, šampony a další výrobky z oliv seženete po celém Řecku.

Řecká kuchyně

Místní kuchyně je pestrá, chutná a převážně zdravá. Vynikajícím dezertům, k nimž patří kadaif či baklava, odolá málokdo!

Pohodová atmosféra

Večer vás čekají příjemné chvíle v tavernách či barech se zahrádkou. Neodmyslitelně k nim patří pohodová řecká hudba.

 • Velvyslanectví ČR v Řecku

  G. Seferis Str. 6
  Palaio Psychico,
  154 52 Athens – Greece
  +30 210 6713755, 6725332
  +30 210 6710675
 • Velvyslanectví Řecka v ČR

  Na Ořechovce 19,
  162 00 Praha 6 - Střešovice
  +420 222 250 943
  +420 222 253 686

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!