Kréta

Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písčité pláže…Vše o Krétě

Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Ne 24.9.2017
8 dní
Hotel Aldemar Cretan Village
AI
Řecko
Kréta
Praha 24 190 Kč LM
Ne 24.9.2017
8 dní
Hotel Gouves Water Park Holiday Resort
AI
Řecko
Kréta
Praha 15 590 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Eri Beach & Village
AI
Řecko
Kréta
Praha 13 990 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Gouves Bay
AI
Řecko
Kréta
Praha 16 290 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Elmi Suites
AI
Řecko
Kréta
Praha 15 690 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Europa Beach
AI
Řecko
Kréta
Praha 14 790 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Oceanis
PP
Řecko
Kréta
Praha 11 390 Kč LM
Ne 1.10.2017
8 dní
Hotel Semiramis Village
AI
Řecko
Kréta
Praha 13 590 Kč LM

Dovolená na Krétě - vše co potřebujete vědět

Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.

SantoriniSantorini

Vydejte se na výletní plavbu, jejímž cílem je unikátní pohádkový ostrov Santorini. Plavba z přístavu v Heraklionu trvá cca 2,5 hodiny rychlou lodí. Magický ostrov je jeden z nejmalebnějších ve Středozemním moři a jeho divoká krása nemůže být srovnávána s žádným jiným řeckým ostrovem. Při návštěvě ostrova vás uchvátí nesrovnatelné kontrasty – tmavé sopečné útesy, výhled na nekonečně modré moře, bílé domky a kostelíky s modrými kupolemi. Po příjezdu na Santorini na vás bude čekat autobus a navštívíte městečka Fira, Oia a Kamári. Večer poplujete zpět na Krétu. V ceně výletu je zahrnuta prohlídka ostrova, vstupy nejsou zahrnuty.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion, Rethymno): 4.500 Kč/4.400 Kč

KretaNEZNÁMÁ KRÉTA

Navštivte s námi jedno z největších a nejzajímavějších akvárií v Evropě „Cretan Aquarium“. V akváriích můžete vidět množství mořských živočichů, velkých ryb, želv a žraloků. Poté se vydáte přes úrodná údolí, olivové háje a vinice až do vnitrozemí ostrova. Navštívíte sdružení Peza, kde ochutnáte a ohodnotíte vína, rakii nebo olivový olej. Idylicky krásnou přírodou s bájným pohořím Dikti v pozadí se dopravíte ke klášteru Angárathos, jednomu z nejvýznamnějších monastýrů ostrova. Své putování po vnitrozemí Kréty ukončíte v hrnčírnách v oblasti Thrapsano. V ceně není zahrnut vstup do Cretan Aquarium – cca 9 EUR.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion): 1.800 Kč

Soutěska SamariaSoutěska Samaria

Celodenní výlet doporučujeme zejména milovníkům přírody. Podél severního pobřeží Chanie dojedete přes Bílé hory do vesničky Omalos – výchozího bodu vaší 18 km dlouhé túry soutěskou Samaria. Z nadmořské výšky cca 1 227 m sestoupíte nejdelší a nejkrásnější soutěskou v Evropě. Na prvním úseku sestupujete téměř vysokohorskou krajinou. Po cestě minete místní kostelíky a kapličky a přibližně v polovině cesty opuštěnou vesnici Samaria. Čím více postupujete na jih, tím je soutěska užší. Nejužší bod, tzv. železná brána (Iron Gate), je pouze 3 m široký. Po cca 6hodinové túře dorazíte tímto rozmanitým terénem do malebné rybářské osady Agia Roumeli, kde bude dostatek času na občerstvení i relaxaci v průzračném Libyjském moři. Následuje zpáteční cesta trajektem do Chora Sfakion a autobusem do vašeho letoviska. Doporučení na závěr – nezapomeňte doma fotoaparát a pevnou obuv! V ceně výletu není zahrnut vstup do soutěsky a lodní lístek - cca 13 EUR. Výlet není vhodný pro fyzicky méně zdatné a malé děti.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion, Rethymno): 2.000 Kč/1.600 Kč

Gramvoussa a zátoka Balos

Gramvoussa a zátoka Balos

Celodenní výlet na divukrásný a neobydlený, dříve pirátský ostrov Gramvousa. Zde si můžete vyjít na benátskou pevnost s překrásným výhledem do okolí nebo se vykoupat v tyrkysovém moři. Ostrov patří k nejkrásnějším místům s průzračnou vodou, kde můžete pozorovat podmořský svět. Ze západního pobřeží můžete na vlastní oči vidět, jak tato část ostrova vyvstává z moře, zatímco východní část se potápí. Druhá zastávka je v zátoce Balos. Přesvědčte se i vy o kráse této civilizací nedotčené zátoky, která patří k nejfotografovanějším místům na Krétě! V ceně výletu je zahrnut lehký barbecue oběd na lodi.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Rethymno): 2.200 Kč

Spinalonga – Agios Nikolaos Spinalonga – Agios Nikolaos

Jeden z nejoblíbenějších lodních výletů vás zavede na ostrov Kalidonia-Spinalonga. Cestou do přístavu Elounda pojedete okolo starých větrných mlýnů, až do údolí obklopeného horami. V rámci příjemné plavby vás loď zaveze na přilehlý ostrůvek Spinalonga se stejnojmennou pevností. Tato benátská pevnost ze 16. století dominuje celému ostrovu a zabírá téměř celou jeho plochu. V poledne si vychutnáte barbecue piknik. Při plavbě zpět se zastavíte v městečku Agios Nikolaos, které je považováno za nejhezčí na východním pobřeží. Během výletu budete mít možnost vykoupat se v některé z mnoha zátok zálivu. Cena výletu zahrnuje barbecue piknik, nezahrnuje vstupné cca 8 EUR na osobu.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion): 1.800 Kč

 Ostrov ChrissiOstrov Chrissi

Z nejjižněji položeného krétského města Ierapetra se lodí vydáte na „Zlatý ostrov“. Tento neobydlený ostrůvek oplývá exotickou krásou – cedrové lesy, nádherné písčité i jemné oblázkové pláže, tyrkysové moře a purpurové lastury. Ostrov Chrissi je ideálním místem pro strávení příjemných chvil plných relaxace, koupání a šnorchlování. Občerstvení v některé z místních taveren. Při své návštěvě, prosím, berte ohled na křehké životní prostředí.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion): 1.900 Kč

  Knossos a Archeologické muzeumKnossos a archeologické muzeum

 

Během výletu budete mít příležitost objevit skrytá tajemství starověkých mýtů a poznat kulturu minojské civilizace. Navštívíte palác Knossos, sídlo krále Minoa, který byl postaven v roce 1 700 př. n. l. v malebném údolí, pouhých 5 km od města Heraklion. Součástí prohlídky je procházka úzkými chodbami labyrintu, kde se podle starověkých mýtů procházel strašlivý Minotaurus. Následuje prohlídka a odpočinek v hlavním městě Heraklion, které je zároveň jedním z nejzajímavějších měst ostrova. Výlet zakončíte návštěvou Archeologického muzea. Cena výletu nezahrnuje vstupné cca 15 EUR na osobu.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba (Heraklion, Rethymno): 1.400 Kč/1.700 Kč

WATER PARK - AQUA PLUS

Prožijte den plný zábavy ve velikém aquaparku, který se nachází v oblasti Kasteli. Aquapark nabízí několik tobogánů (např. tsunami, kamikaze, divokou řeku nebo tornádo), dětský svět, beach volley a vodní sporty.

POZNÁMKA

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Změna programu vyhrazena. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!