Kréta

Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písčité pláže…Vše o Krétě

Dovolená na Krétě - vše co potřebujete vědět

Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.
 • Jižní Kréta - Ierapetra

  Nejjižnější město Evropy se severoafrickým nádechem. Břehy Afriky jsou vzdáleny cca 300 km. Centrum tvoří rušná promenáda s množstvím taveren, barů, restaurací a obchodů. Ve staré části si můžete prohlédnout benátskou pevnost ze 13. století nebo se projít uličkami s původními domky. Ierapetra je aktivním městem podél písčité pláže a je ideálním výchozím bodem pro poznání východní Kréty.

   

 • Jižní Kréta - Matala

  Známé a oblíbené letovisko Matala se nachází v krásném zálivu Perrisa, jehož pobřeží tvoří jednu dlouhou písčito-oblázkovou pláž , která je z obou stran uzavřená skalním masivem. Tato lokalita je vyhledávaná především lidmi toužící po nenáročné dovolené, ale také pro milovníky krásných pláží a archeologických vykopávek. Matala v 60. letech proslula jako ráj příslušníků hnutí hippies a dnes je vyhledávaným střediskem mnoha turistů. V severní části se nacházejí jeskyně vytesané Římany, používané jako pohřebiště. Naopak jižní část je plná hotýlků, penzionů, restaurací, taveren a kaváren s neopakovatelnou atmosférou. Kouzlo Mataly doplňuje stará zástavba – úzké uličky s krámky a malými tavernami. Z Mataly je také možné navštívit druhý největší palác Festos, Minojskou královskou vilu Agia Triada nebo římský gortys.

   

 • Agios Nikolaos

  Moderní prázdninové letovisko s malebným přístavem leží v zátoce Mirabello s krásnými plážemi v okolí. Pláže jsou písčité, oblázkové, ale i kamenité. Zvláštností města, které je pojmenováno podle sv. Mikuláše, je někdejší sladkovodní jezero Voulismeni propojené s mořem, kde se podle legendy v jejich vodách koupala bohyně Athéna. V okolí také leží jedno z nejkrásnějších letovisek východní Kréty, Elounda.

   

 • Severní Kréta - Analipsis

  Menší prázdninové letovisko, kde naleznete příjemnou plážovou promenádu s řadou taveren a půjčoven. Pláž podél celého letoviska je většinou písčitá, místy kamenitá. Centrum Analipsis tvoří malebné náměstíčko, které je obklopeno řadou obchůdků, kaváren i taveren s místními specialitami. Doporučejeme klientům všech věkových kategorií, ideální pro rodiny s dětmi. Letovisko je vzdáleno cca 23 km od Heraklionu.

 • Severní Kréta - Anissaras

  Velmi klidné prázdninové letovisko, tvořené většími hotelovými komplexy, je vyhledávané zejména díky krásným písčitým i kamenitým plážím s průzračně čistým mořem. Výhodou je i blízkost rušného prázdninového střediska Hersonissos, kde se nachází nespočet taveren, obchůdků, barů a diskoték. Mezi Hersonissosem a Anissarasem jezdí pravidelné autobusové linky i zdejší taxi, nebo si můžete udělat procházku po pobřežní cestě.

   

 • Severní Kréta - Bali

  Velmi klidné a romantické prázdninové letovisko s malým přístavem, se rozkláda v malebném zálivu. I když toto středisko nepatří mezi ty největší, naleznete zde řadu stylových restaurací, kavárniček a barů, ale i přesto je tu oproti ostatním střediskům více soukromí a klidu. Pláže jsou zde převážně písčité a čistá voda a kamenné útesy zajisté přilákají i milovníky šnorchlování. Letovisko je vzdáleno cca 30 km od Rethymna, cca 55 km od hlavního města Heraklionu.

 • Severní Kréta - Hersonissos

  Hersonissos patří mezi nejstarší turistická letoviska na Krétě a v posledních letech se změnilo z původní rybářské vesničky na velmi oblíbené prázdninové místo. Hersonissos je největším centrem zábavy, které se v této oblasti nachází. Naleznete zde malý, původem římský přístav. Dále spoustu taveren, kavárniček, diskoték, barů a restaurací servírujících báječné řecké speciality. Přes den lákají malé, převážně písčité pláže a zátoky, kde můžete využít nabídku vodních sportů. Pro večery je typický bouřlivý život na diskotékách a v barech.

 • Severní Kréta - Kokkini Hani

  Letovisko leží východně od hlavního města Heraklion a rozkládá se podél široké a mělké pláže. Kokkini Hani je vhodné především pro ty, kteří touží po aktivní a rušné dovolené. Tak jako v každém letovisku i zde najdete typické místní taverny, bary a obchůdky nebo podniky zajišťující zábavu až do půlnoci.

   

 • Severní Kréta - Malia

  Toto malebné městečko během posledních let vyrostlo ve velmi oblíbené prázdninové letovisko. Den můžete strávit na překrásné písčité pláži, večer a noc na nákupních procházkách, posezením při vynikajícím jídle v některé z taveren nebo se bavit v některém z mnoha zábavních podniků. Celá oblast Malia je velice rušná a bezesporu patří mezi nejrušnější turistické oblasti.

   

 • Severní Kréta - Rethymno

  Okouzlující přístavní městečko, které leží západně od Heraklionu. Jádro Rethymna je tvořeno půvabnými uličkami, mešitami, mohutnou benátskou pevností Fortezza a dalšími historickými budovami a zákoutími. U přístavu a podél dlouhé pobřežní promenády se nachází řada útulných barů a typických řeckých taveren s čerstvými mořskými lahůdkami. Na převážně písčitých plážích s pozvolným vstupem do moře se nabízí spousta možností vodních sportů.

   

 • Severní Kréta - Sissi

  Rybářské městečko, které si zachovalo svou původní pohostinnost, okouzlí klidným mořem, zelenými olivovými háji a romantickými plážemi. K nejvyhledávanějším plážím patří Boufos a Avlaki. Naleznete zde i několik obchůdků, restaurací a barů, i když noční život je tu minimální.

   

 • Amnissos- Heraklion

  Hlavní město se nachází přibližně uprostřed severního pobřeží. Heraklion soustřeďuje bohaté sbírky archeologických a historických nálezů na Krétě. Nejstarší dějiny spadají do mínojské doby. Najdeme zde tak nejvýznamnější doklady této zázračně vyspělé civilizace – vykopávky neopevněných paláců v Knossu a Festu. Heraklion dříve býval přístavem královského města Knossos a své jméno nese podle mýtického hrdiny Hérakla. Během římského období se jmenovalo Chandak (příkop), po nájezdu Arabů se město proměnilo na nejvýznamnější tržiště s otroky v oblasti Středozemního moře. Po příjezdu Benátčanů se název změnil na Candia a byla zde vystavěna pevnost a obrovský přístav. Heraklion získal zpátky svůj název ke konci turecké okupace.

   

 • Severní Kréta - Stalis

  Tato městečka během posledních let vyrostla ve velmi oblíbená prázdninová letoviska. Den můžete strávit na překrásné písčité pláži, večer a noc na nákupních procházkách, posezením v některé z taveren nebo se můžete bavit v některém z mnoha zábavních podniků. Oblasti Stalis a Malia jsou živá a bezesporu patří mezi nejrušnější turistické oblasti.

 • Elounda

  Malebné městečko se vyznačuje především nejluxusnějším letoviskem na krétském ostrově. Naleznete zde nejvíce pětihvězdičkových hotelů. V centru rušného letoviska si vyberete z mnoha obchodů, restaurací, barů, kaváren a taveren. V těsné blízkosti je přístav, odkud vyplouvají lodě na nedaleký ostrůvek Spinalonga.

   

 • Severní Kréta - Panormo

  Původně malá rybářská vesnička s přístavem a nádhernou písečnou pláží. Je propletená uličkami, spoustou obchůdků, taveren, barů a restaurací. Panormo má výhodnou polohu, nachází se mezi historickým Rethymnem a hlavním městem Heraklion.

 • Gournes

  Gournes je přímořské letovisko oblíbené u mnoha cestovatelů. Leží na severním pobřeží Kréty, 15 km východně od hlavního města Heraklion. Skládá se ze tří částí – staré vesnice s roztomilými uličkami, obklopené olivovými háji a políčky s vinnou révou, hlavní ulice s malými supermarkety, bary, kavárnami, tavernami a malými obchůdky a z plážové promenády. Vesničce vévodí kostel Gournes Pediados. Písečná pláž dobré kvality je uměle nasypaná. Turistickým lákadlem je velké akvárium, které přibližuje podmořský život Středozemního moře.

 • Severní Kréta - Gouves

  Gouves je malá vesnička, jejíž okolí je z části stále ještě zemědělsky obhospodařované. Kromě hezkých hotelů zde naleznete i příjemné taverny, obchůdky se suvenýry a supermarkety. Pláž je písčitá i oblázková, nabízející velké množství vodních sportů. Plážová promenáda je lemována spoustou taveren a barů.

 • Hersonissos

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!