Kréta

Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písčité pláže…Vše o Krétě

Kréta

8 dní již od
10 990 Kč
Zobrazit 6 065 zájezdů

Dovolená na Krétě - vše co potřebujete vědět

Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.
 • Jižní Kréta - Matala

  Nalézá se v krásném zálivu Perrisa. Jeho pobřeží tvoří jednu dlouhou písčito -oblázkovou pláž, z obou stran uzavřenou skalním masivem. Lokalita je vyhledávaná lidmi toužícími po nenáročné dovolené, ale také milovníky krásných pláží a archeologických vykopávek. V 60. letech Matala proslula jako ráj příslušníků hnutí hippies. V severní části se nacházejí jeskyně vytesané Římany. Naopak jižní část je plná hotýlků, penzionů, restaurací, taveren a kaváren. Kouzlo Mataly doplňuje stará zástavba – úzké uličky s krámky a tavernami.

 • Severní Kréta - Agios Nikolaos

  Moderní prázdninové letovisko s malebným přístavem leží v zátoce Mirabello s krásnými plážemi v okolí. Pláže jsou písčité, oblázkové, ale i kamenité. Zvláštností města, které je pojmenováno podle sv. Mikuláše, je někdejší sladkovodní jezero Voulismeni propojené s mořem, kde se podle legendy v jejich vodách koupala bohyně Athéna. V okolí také leží jedno z nejkrásnějších letovisek východní Kréty, Elounda.

   

 • Severní Kréta - Analipsis

  V menším letovisku naleznete příjemnou plážovou promenádu s řadou taveren. Pláž podél celého letoviska je převážně písčitá, místy kamenitá. Centrum vesnice tvoří malebné náměstíčko obklopené řadou obchůdků, kaváren i taveren. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií, zejména rodinám s dětmi.

 • Severní Kréta - Platanias

  Původem malá rybářská vesnička je dnes rozlehlým hotelovým komplexem v oblasti Rethymna. Jedná se o poměrně klidné letovisko vhodné zejména pro odpočinkovou dovolenou. Najdete zde dlouhé písčité pláže, ale také obchůdky, taverny a bary.

 • Severní Kréta - Kokkini Hani

  Letovisko leží východně od hlavního města Heraklion a rozkládá se podél široké a mělké pláže. Kokkini Hani je vhodné především pro ty, kteří touží po aktivní a rušné dovolené. Tak jako v každém letovisku i zde najdete typické místní taverny, bary a obchůdky nebo podniky zajišťující zábavu až do půlnoci.

   

 • Severní Kréta - Rethymno

  Okouzlující přístavní městečko leží západně od Heraklionu. Jádro Rethymna je tvořeno půvabnými uličkami, benátskou pevností Fortezza a dalšími historickými budovami a zákoutími. U přístavu a podél pobřežní promenády se nachází řada barů a taveren. Na převážně písčitých plážích s pozvolným vstupem do moře se nabízí spousta možností vodních sportů.

 • Severní Kréta - Sissi

  Rybářské městečko, které si zachovalo svou původní pohostinnost, okouzlí klidným mořem, zelenými olivovými háji a romantickými plážemi. K nejvyhledávanějším plážím patří Boufos a Avlaki. Naleznete zde i několik obchůdků, restaurací a barů, i když noční život je tu minimální.

   

 • Severní Kréta - Heraklion

  Hlavní město, jež se nachází uprostřed severního pobřeží, soustřeďuje sbírky archeologických a historických nálezů na Krétě. Najdeme zde nejvýznamnější doklady minojské civilizace – vykopávky neopevněných paláců v Knossu a Festu. Heraklion býval přístavem královského města Knossos a své jméno nese podle mytického hrdiny Hérakla. Po příjezdu Benátčanů zde byla vystavěna pevnost a přístav.

 • Severní Kréta - Stalis

  Tato městečka během posledních let vyrostla ve velmi oblíbená prázdninová letoviska. Den můžete strávit na překrásné písčité pláži, večer a noc na nákupních procházkách, posezením v některé z taveren nebo se můžete bavit v některém z mnoha zábavních podniků. Oblasti Stalis a Malia jsou živá a bezesporu patří mezi nejrušnější turistické oblasti.

 • Severní Kréta - Anissaras

  Velmi klidné letovisko, tvořené hotelovými komplexy, je vyhledávané díky krásným písčitým i kamenitým plážím. Výhodou je blízkost rušného střediska Hersonissos, kde se nachází nespočet taveren, obchůdků, barů a diskoték. Jezdí tam autobusové linky i taxi, nebo si můžete udělat procházku po pobřežní cestě.

 • Severní Kréta - Panormo

  Původně malá rybářská vesnička s přístavem a nádhernou písečnou pláží. Je propletená uličkami, spoustou obchůdků, taveren, barů a restaurací. Panormo má výhodnou polohu, nachází se mezi historickým Rethymnem a hlavním městem Heraklion.

 • Severní Kréta - Gouves

  Gouves je vesnička, jejíž okolí je zčásti stále ještě zemědělsky obhospodařované. Kromě hezkých hotelů zde naleznete příjemné taverny, bary, obchůdky se suvenýry a supermarkety. Atraktivní pláž je písčitá i oblázková, nabízející velké množství vodních sportů.

 • Severní Kréta - Adelianos Kampos

  Bývalá rybářská vesnička dnes patří mezi vyhledávaná turistická letoviska, která nabízejí relaxaci na pláži a denní zábavu, ale i bohatý noční život. Adelianos Kampos se rozkládá podél dlouhé písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.

 • Severní Kréta - Hersonissos

  Hersonissos patří mezi nejstarší letoviska, původně se jednalo o rybářskou vesničku. Je největším centrem zábavy, které se v této oblasti nachází. Naleznete zde malý, původem římský přístav. Dále spoustu taveren, kavárniček a restaurací. Přes den lákají malé, převážně písčité pláže a zátoky, kde můžete využít nabídku vodních sportů. V noci se nabízí zábava na diskotékách a v barech.

 • Severní Kréta - Malia

  Toto malebné městečko se rozrostlo v oblíbené a rušné letovisko. Den můžete strávit na překrásné písčité pláži, večery na nákupních procházkách, posezením při vynikajícím jídle v taverně nebo se můžete bavit v zábavních podnicích.

 • Severní Kréta - Bali

  Velmi klidné a romantické letovisko s malým přístavem se rozkládá v malebném zálivu. I když toto středisko nepatří mezi ta největší, naleznete zde řadu restaurací, kavárniček a barů. Pláže jsou převážně písčité a čistá voda a kamenné útesy lákají i milovníky šnorchlování. Letovisko je vzdáleno cca 34 km od Rethymna, cca 53 km od Heraklionu.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!