Kos

Kos je třetí největší ostrov souostroví Dodekanos známý především jako rodiště Hippokrata –…Vše o Kosu

Dovolená na Kosu - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás odpočinková a zároveň zajímavá dovolená? Kos je menší velmi krásný řecký ostrov přebohatý na památky a turistické zajímavosti. Určitě navštivte antickou nemocnici Asklepion, solné jezero, které v létě vysychá a je pokryto jen bílou vrstvou soli, nebo mořské termální prameny. Ostrov Kos je typické Řecko.

Nissyros

Ostrov přezdívaný též „spící sopka“ se může stát cílem vašeho výletu, vyberete-li si celodenní lodní výlet na Nisyros. Zde vás čeká zcela bezpečný a snadný sestup do kráteru, který pro mnohé bude jistě neopakovatelným zážitkem. Ostrov vznikl erupcí sopky, občas činné ještě ve středověku. Dnes se však její činnost omezuje už jen na solfatáry. Po návštěvě největšího kráteru na ostrově budete moci obdivovat malebné uličky přístavu a zároveň hlavního města Mandraki, lemované bělostnými domky s barevnými okenicemi a balkony. Vystoupáte k ruinám johanitské pevnosti, která dodnes slouží jako klášter s pozdně byzantským jeskynním kostelem zasvěceným Panně Marii (Panagia Spiliani). Odtud se vám naskytne nezapomenutelný výhled na přilehlý ostrůvek Gialy a celé městečko Mandraki, kde budete mít také dostatek času na občerstvení a nákupy. Oběd není zahrnut v ceně.

Ceny výletu z letovisek:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky (Kardamena, Kefalos): 1.390 Kč/690 Kč/nelze
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky (Agios Fokas, Psalidi, Kos, Marmari, Tigaki, Mastichari): 1.890 Kč/590 Kč/nelze

Turecko – Bodrum

Využijte příležitosti a navštivte během své dovolené dvě země – pojeďte s námi na celodenní lodní výlet do Turecka! Z přístavu hlavního města Kos se vydáte na plavbu do Bodrumu, při které můžete poznat jedinečné turecké pobřeží. Město Bodrum se nachází na členitém poloostrově, cca 7 námořních mil od Kosu a cesta lodí tam trvá přibližně 50 minut. Bodrum, ve starověku známý jako Halikarnas, je místem posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa. Pozůstatky monumentální hrobky budete moci navštívit v rámci svého volného času, stejně tak hrad sv. Petra z 15. století, který dnes slouží jako muzeum podvodní archeologie. Po procházce přístavem vás místní autobus zaveze na vyhlídku k větrným mlýnům, kde budete mít přístav s pevností jako na dlani, otevře se vám přilehlá zátoka Gümbet a dohlédnete i na pobřeží ostrova Kos. Autobusem budete pokračovat do archeologické lokality Myndos Gate a poté do zlatnického centra a manufaktury na výrobu proslulých tureckých koberců. Po návratu zpět do přístavu budete moci ochutnat turecké speciality v jedné z místních restaurací a užít si pravé nakupování a smlouvání v nákupních ulicích, kde najdete nekonečné množství obchodů a bazarů se zbožím všeho druhu. V ceně výletu je zahrnuta přístavní taxa, oběd není zahrnut.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky: 1.590 Kč/790 Kč/190 Kč

Kaiky - ostrov Kalymnos

Tento relaxační lodní výlet je vhodný pro všechny generace. Loď vyráží z přístavu Mastichari, odkud míří na ostrov Kalymnos do městečka Vlichadia, kde si můžete posedět v místní taverně, vykoupat se na písčité nebo oblázkové pláži a také navštívit muzeum mořského světa. Poté výlet pokračuje na neobydlený ostrůvek Nera, kde máte možnost navštívit malebný kostelík Agios Stavros nebo se vykoupat v průzračné vodě. Na této zastávce vás také čeká oběd servírovaný přímo na lodi. Na zpáteční cestě si budete moci zaskákat z lodi, šnorchlovat a plavat v zátoce Kefala, kde bude loď kotvit nedaleko pláže.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky: 1.490 Kč/790 Kč/nelze

Aquapark

Výlet plný zábavy pro celou rodinu. V ranních hodinách vás vyzvedne autobus u hotelu a odveze do úžasného aquaparku, který se řadí k největším v Řecku. Cesta sem trvá cca 20 minut. Máte rádi tobogany, skluzavky, bazény, trampolíny, umělé vlnobití? Tak to jste na správné adrese. Výlet si užije opravdu každý, nejen ti nejmenší, kteří si jistě oblíbí dětské brouzdaliště, miniskluzavky a fontánky, ale také dospělí milovníci toboganů a zábavy. V areálu aquaparku je vždy dostatek lehátek k odpočinku, jsou zde restaurace, bary a k dispozici jsou také skříňky pro úschovu vašich osobních věcí (pronájem skříňky je za poplatek). Na nic nečekejte a vrhněte se do víru vzrušení, rychlé jízdy a nebo jen lenošte na sluneční terase či ve vířivce. Doporučujeme žabky s sebou. Cena výletu zahrnuje transfer a vstup do aquaparku.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky: 990 Kč/690 Kč/nelze

Rybaření

Každý z vás si jistě pamatuje, jak mu tatínek, dědeček, pradědeček vyprávěl, jak rybařil se svým tátou, dědečkem, pradědečkem... Každý by si jistě rád užil tu správnou napínavou atmosféru, když čeká, zda ryba zabere, nebo se jen ochomýtne kolem vlasce. Nyní máte možnost sami uchopit rybářský prut a trošku si užít toho napětí, kdy čekáte na úlovek s námi. Máme pro vás výlet, který uchvátí jistě každého. Lodní výlet kolem oblasti Kefalos, na kterém si můžete vyzkoušet, zda vylovíte něco k obědu, zaplavete si v moři při zastávce na pláži nebo se jen tak budete opalovat a vystavovat své tělo sluníčku a relaxovat. Vaše úlovky budou také vaším obědem, ale nemusíte se bát, pokud vám ryba nezabere, nezůstanete hladoví, čeká vás BBQ. Loď vyjíždí z Kefalosu kolem 10. hodiny ranní a vrací se zpět do přístavu kolem 16. hodiny odpolední. V ceně je zahrnut transfer na loď, výlet lodí, zapůjčení rybářských potřeb a oběd s nápojem.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/děti 0-2 roky: 990 Kč/690 Kč/nelze

 

POZNÁMKA:

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!