Kos

Kos je třetí největší ostrov souostroví Dodekanos známý především jako rodiště Hippokrata –…Vše o Kosu

Kos

8 dní již od
12 590 Kč
Zobrazit 3 990 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Mitsis Ramira Beach
AI
Řecko
Kos
Praha 18 690 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Mitsis Norida Beach
AI
Řecko
Kos
Praha 16 990 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Valynakis Beach Island Resort
AI
Řecko
Kos
Praha 14 890 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Sacallis Inn
BS
Řecko
Kos
Praha 12 590 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Caravia Beach & Bungalows
AI
Řecko
Kos
Praha 16 390 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Kipriotis Hippocrates
AI
Řecko
Kos
Praha 15 990 Kč FM
So 26.5.2018
8 dní
Hotel Kipriotis Maris
AI
Řecko
Kos
Praha 15 790 Kč FM
St 30.5.2018
8 dní
Hotel Akti Beach Club
UAI
Řecko
Kos
Praha 15 990 Kč FM

Dovolená na Kosu - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás odpočinková a zároveň zajímavá dovolená? Kos je menší velmi krásný řecký ostrov přebohatý na památky a turistické zajímavosti. Určitě navštivte antickou nemocnici Asklepion, solné jezero, které v létě vysychá a je pokryto jen bílou vrstvou soli, nebo mořské termální prameny. Ostrov Kos je typické Řecko.
 • Kardamena

  Letovisko Kardamena leží na jihovýchodním pobřeží a po hlavním městě je největším letoviskem na ostrově. Původně rybářská vesnička se tak během posledních let změnila v moderní letovisko. Dominantou Kardameny je přístav, odkud vyplouvají lodě na blízký sopečný ostrov Nissyros. V letovisku naleznete množství restaurací, taveren, barů a obchodů. Na obě strany od letoviska se táhne dlouhá písčitá pláž, která je lemovaná silnicí. Transfer z letiště trvá cca 15 minut.

 • Kos

  Hlavní město Kos je příjemnou směsicí starověké kultury a moderního života. Ať ve městě zamíříte kamkoli, všude narazíte na minulost. Město bylo založeno v roce 366 př. n. l., svou současnou podobu získalo po ničivém zemětřesení v roce 1933, díky kterému ale byly odkryty starověké památky. Centrum města je soustředěno kolem přístavu, jehož dominantou je středověká rytířská pevnost, která pochází z dob vlády Johanitů. Na náměstí Plateia Platanou stojí platan, pod nímž údajně Hippokrates učil své žáky. Strom je ale dle jeho odhadovaného stáří mnohem mladší, uvádí se cca 700 let, takže těžko už mohl proslulého léčitele zažít. Ve městě najdete také pozůstatky vily Casa Romana, okázalého římského sídla. Nedaleko se nachází římská agora, k níž patří rovněž Heraklův chrám ze 3. století př. n. l. Archeologické muzeum v sobě ukrývá ty nejvzácnější sbírky vykopávek. Nejslavnějším exponátem je mramorová socha Hippokrata, která se datuje do 4. století př. n. l. a byla tedy pravděpodobně zhotovena již za jeho života. V současnosti Kos nabízí návštěvníkům nejen mnoho obchodů, barů, taveren a diskoték, ale je také jako stvořený k procházkám uličkami starého města.

 • Lambi

  Pomalu se rozrůstající letovisko se nachází na výběžku ležícím severozápadně od hlavního města Kos a postupně se stává jeho předměstím. Je ideálním místem pro všechny, kteří vyhledávají klid u pěkné písčité pláže s pozvolným vstupem, ale zároveň chtějí mít zábavu v dosahu. Letovisko má velmi dobré spojení s hlavním městem příměstskými autobusy. Ulice vedoucí do města Kos je lemovaná spoustou taveren a obchůdků a cesta pěšky do centra trvá cca 20 minut. Tato oblast je také ideální pro výlety do okolí na jízdních kolech.

 • Marmari

  Letovisko Marmari leží cca 5 km západně od letoviska Tigaki, u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova s pozvolným vstupem do moře. Je proto ideální pro dovolenou s dětmi. Marmari nabízí širokou škálu vodních sportů a na hlavní třídě letoviska je několik taveren, restaurací a obchodů. Do hlavního města Kos je to cca 17 km. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

 • Mastichari

  Letovisko Mastichari si stále zachovává nenapodobitelnou atmosféru přístavní rybářské vesničky. Místní taverny jsou vyhlášené po celém ostrově výbornými čerstvými rybami. Letovisko se nachází na severním pobřeží ostrova, cca 25 km od hlavního města Kos, a jeho poloha je ideální pro podnikání výletů do okolí a na blízké ostrovy Kalymnos a Pserimos. Centrum samotné vesnice je od pláže vzdáleno cca 2 km a nabízí několik restaurací, barů a obchůdků. Je to klidné letovisko s pěknými přírodními plážemi a malými vesničkami v okolí. Spojení s hlavním městem zajišťují linkové autobusy. Mastichari je ideální pro strávení romantické i rodinné dovolené. V letovisku se také nachází vodní zábavní park.

   

 • Tigaki

  Živé letovisko Tigaki leží u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova s pozvolným vstupem do moře a je tak ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nachází se cca 12 km západně od hlavního města Kos a je oblíbené pro svou příjemnou atmosféru. Do dnešní podoby se rozvinulo v 80. letech minulého století z malé vesničky a stále se rozvíjí. Centrum tvoří dvě hlavní ulice, které jsou lemované spoustou taveren, barů, diskoték a obchůdků. Letovisko je ideálním místem pro vodní sporty, oblíbená je zde také cykloturistika. Podél pobřeží můžete dojet do hlavního města nebo můžete využít pravidelné spojení místními linkami. Tigaki je vhodné pro klienty všech věkových kategorií a je ideálním místem pro strávení aktivní rodinné dovolené plné zábavy.

   

 • Kefalos

  Nad letoviskem, ležícím na jihovýchodním pobřeží ostrova, se rozprostírá stejnojmenná horská vesnička nabízející překrásný výhled. V centru letoviska se nachází řada obchůdků, restaurací a barů. V některé z místních kaváren si můžete vychutnat pravou řeckou kávu nebo jen tak posedět a užít si kouzelnou atmosféru ostrova. Pláž je v letovisku písčitá a můžete zde využít širokou nabídku vodních sportů. Z pláže je překrásný pohled na nedaleký ostrůvek Kastri. Kefalos je jako stvořený pro klidnou rodinnou dovolenou. Vzdálenost od letiště je 17 km.

   

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!