Kefalonie

Kefalonie je díky své rozloze největší z Jónských ostrovů a zároveň šestý největší ostrov…Vše o Kefalonii

Kefalonie

8 dní již od
11 490 Kč
Zobrazit 1 288 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Po 4.6.2018
8 dní
Karavados Beach Hotel
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 13 390 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Ionian Sea & Villas Aqua Park
AI
Řecko
Kefalonie
Praha 15 990 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Porto Skala Hotel Village
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 15 390 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Studia Remetzo
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 14 790 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Siora Mary Maisonnettes
BS
Řecko
Kefalonie
Praha 12 590 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Terra Mare
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 12 490 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Apostolata Island Resort & Spa
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 18 190 Kč FM
Čt 28.6.2018
8 dní
Hotel Poseidon
SS
Řecko
Kefalonie
Praha 14 590 Kč FM

Dovolená v Kefalonii - vše co potřebujete vědět

Příroda na Kefalonii vymodelovala nádhernou krajinu, plnou kontrastů. Hory se zelenou vegetací, svahy porostlé vinnou révou, olivové háje a půvabné mořské zátoky s křišťálově čistým mořem a písečnými plážemi vytváří proměnlivé přírodní scenérie.

OKRUH OSTROVEM

Celodenní výlet po ostrově zahájíte v ranních hodinách. Cesta začne buď v hlavním městě ostrova, Argostoli, nebo v městečku Lixouri. Několik kilometrů jižně od Argostoli se nachází hrad sv. Jiří (St. George). Do dnešní doby se z pevnosti dochovaly spíše ruiny. Toto starobylé opevnění patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově, a jelikož se nachází na kopci, tak si odtud můžete vychutnat nezapomenutelné výhledy do okolí. Pokračovat budete podél pobřeží, kde se vám naskytne překrásný pohled na Kefalonský záliv. Další zastávkou je nejvíce fotografovaná pláž ostrova, Myrtos. Bezesporu patří mezi nejnavštěvovanější a nejznámější pláže ostrova, dokonce se řadí i mezi nejkrásnější pláže světa. Bílé kamínky z dálky působí jako jemný písek a moře hraje několika odstíny modré. Pláž je obklopena mohutnými útesy, které jsou na vrcholcích porostlé bujnou vegetací. Pokračujeme do přímořské a přístavní vesničky Agia Efimia, kde si v některé z místních restaurací podél pobřeží dáte oběd, při kterém si můžete vychutnat pohled na blízký ostrov Ithaka. Po obědě následuje přejezd na východní pobřeží ostrova. O nezapomenutelný zážitek se postará plavba loďkou v průzračně čirých vodách jezera Melissani, které obklopují masivní skaliska. Doplujete až k jeskyni Drogarati. Následuje návštěva nejvýznamnějšího a největšího kláštera, sv. Gerasimose – patrona ostrova. Klášter se nachází v údolí vína Robola. Výlet zakončíte návštěvou místního vinařství (výroba vína + ochutnávka).

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.120 Kč/700 Kč

OSTROV ITHAKA

Vaše celodenní dobrodružství zahájíte v malebném přístavu městečka Sami. Trajektem se přesunete na ostrov Ithaka, na místo zvané Pisaeto. Poté následuje přesun do hlavního města a přístavu Ithaka, jež je známé také jako Vathy. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu. Po příjezdu do Vathy bude prostor na procházku po městě. Můžete zde vidět sochu Odyssea, navštívit městské archeologické muzeum nebo posedět u šálku kávy. Ostrov Ithaka je slavný především díky Homérově eposu o králi Odysseovi, hrdinovi z Trójské války. Nyní zde nenajdete žádná přeplněná turistická letoviska, ale především malé rodinné penziony s tradiční gastronomií a na celém ostrově panuje pohodová řecká atmosféra. Po prohlídce města Vathy následuje přejezd do tradiční vesničky Kioni. Cestou bude zastávka přímo u malebné pláže, kde bude čas na koupání a opalování. Po příjezdu do romantické vesničky Kioni následuje oběd. Pokračujete do vesničky Stavros, která leží v severní části ostrova. Zde ochutnáte tradiční medovou sladkost, rovani. Cestou zpět do Pisaeta budete mít prostor k odpočinku a k pozorování místní neposkvrněné přírody. Po příjezdu následuje cesta trajektem zpět do Kefalonie.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.260 Kč/980 Kč

BAREVNÁ A ROMANTICKÁ KEFALONIE

Lodní výlet začíná v přístavu Agia Efimia. Zde zahájíme plavbu příjemnou lodí, můžete si vybrat buď klimatizovaný prostor, nebo venkovní prostor, kde se můžete slunit. K dispozici bude také snack bar a anglicky mluvící průvodce. Poplujeme směrem na sever Kefalonie, k vesničkám Assos a Fiskardo. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že je jako jediné nezničilo zemětřesení v roce 1953. Můžete zde spatřit kombinaci řecké architektury s benátskou. Místní domky jsou vybudované v pastelových barvách a celý dojem těchto vesniček působí velmi romanticky. Nejprve zastavíme ve vesničce Assos, kde si můžete udělat příjemnou procházku k benátské pevnosti, nebo posedět v některé z restaurací. Další dvě zastávky budou u krásných malých pláží, kde bude prostor ke koupání a opalování. Jelikož se na tyto pláže dostanete pouze lodí, tak mají báječnou odpočinkovou atmosféru a příroda kolem je absolutně nedotčená. Výlet zakončíte návštěvou vesničky Fiskardo. Zde bude prostor na oběd v jedné z mnoha restaurací. Fiskardo přitahuje nejen řeckou smetánku, ale i mnoho světových celebrit se při svých plavbách zastavuje právě zde. Proto je místní přístav plný luxusních milionářských jachet.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.260 Kč/560 Kč

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!