Novinka
Kréta - Chania

Za nejkrásnější část Kréty bývá často označováno město Chania a jeho široké okolí včetně…Vše o Chanii

Kréta - Chania

8 dní již od
10 290 Kč
Zobrazit 1 790 zájezdů

Dovolená v Chanii - vše co potřebujete vědět

Za nejkrásnější část Kréty bývá často označováno město Chania a jeho široké okolí včetně nádherných pláží, jež jsou součástí východního pobřeží. Formálně se jedná o celý region pokrývající nejzápadnější část oblíbeného řeckého ostrova. Svoji dovolenou s CK Blue Style můžete strávit v některém z letovisek, jež jsou součástí této oblasti. Stejně tak se tu nalézá spousta úžasných míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

ELAFONISSI

Navštivte tuto proslulou, exotickou pláž, která je situovaná na samém západě ostrova a má perfektní podmínky pro odpočinek, opalování a vodní radovánky. Voda je průzračně čistá a písek jemný. Jedná se o překrásný přírodní útvar – Kréta je v podstatě spojena s cca 500 m vzdáleným ostrůvkem Elafonisi, což vytváří unikátní přírodní scenérii, kterou budete toužit spatřit!

SOUTĚSKA SAMARIA

Samaria je nejdelší soutěska v Evropě a zároveň nejkrásnější na Krétě. Vydejte se s námi na pěší túru touto úchvatnou přírodní scenérií a obdivujte lesy, skaliska a potůčky v horách. Autobus vás v ranních hodinách vyveze na vrchol soutěsky, do hor a poté následuje cca 18 km dlouhý sestup. Cesta vede dokonalou krajinou a na konci je možné se vykoupat v průzračné vodě. K dispozici jsou také místní taverny, kde se můžete občerstvit. Posléze přeplujete do města Hora Sfakion, poté následuje přejezd autobusem do hotelu.

Knossos a Archeologické muzeum

Během výletu budete mít příležitost objevit skrytá tajemství starověkých mýtů a poznat kulturu minojské civilizace. Navštívíte palác Knossos, sídlo krále Minoa, který byl postaven v roce 1 700 př. n. l. v malebném údolí, pouhých 5 km od města Heraklion. Součástí prohlídky je procházka úzkými chodbami labyrintu, kde se podle starověkých mýtů procházel strašlivý Minotaurus. Následuje prohlídka a odpočinek v hlavním městě Heraklion, které je zároveň jedním z nejzajímavějších měst ostrova. Výlet zakončíte návštěvou Archeologického muzea. Cena výletu nezahrnuje vstupné cca 16 EUR na osobu.

GRAMVOUSSA

Ostrov Gramvoussa leží cca 1 km severozápadně od Kréty a je dostupný pouze lodí. Jakmile připlujete na tento kouzelný ostrůvek, tak navštívíte benátskou pevnost. Tento prostor byl v minulosti využíván jako pirátský úkryt. Odtud budete pokračovat k proslulé zátoce Balos, kde si budete připadat jako v ráji na zemi. Typická je křišťálově čistá voda a bělostný písek.

 

POZNÁMKA

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!