Chalkidiki

Místo opředené spoustou bájných legend a příběhů zaujme svým zvláštním tvarem hned na první…Vše o Chalkidiki

Dovolená v Chalkidiki - vše co potřebujete vědět

Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Díky poměrně stálým teplotám je moře příjemně teplé již v brzkých letních měsících. Během hlavní sezóny si vychutnejte jasnou a slunečnou oblohu na vyhřátých plážích a nechejte se příjemně osvěžit mírným vánkem. Všechna letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Kassandry a Sithonie.

THESSALONIKI – výlet do Soluně

Hlavní město na makedonském území bylo postaveno v roce 315 př. n. l. králem Kassandrosem, který mu dal jméno Thessaloniki podle své manželky. Během tohoto celodenního výletu budete mít příležitost poznat veškeré krásy tohoto města. Výlet je možné prožít dvojím způsobem – nakupováním nebo prohlídkou historické části města (uvidíte staré město – Kastru, byzantský kostel sv. Dimitrose nebo bílou věž – symbol tohoto města). Cena výletu nezahrnuje vstupy do muzeí. Cena výletu nezahrnuje vstupy do muzeí.

Cena výletu: 
Dospělá osoba (s nakupováním) : 750 Kč
Dospělá osoba (s prohlídkou města) : 1.000 Kč

JESKYNĚ PETRALONA

Jedna z vůbec nejkrásnějších jeskyní v Evropě čeká na své návštěvníky ve výšce cca 300 metrů nad hladinou moře. Právě zde byly nalezeny pozůstatky pradávných předků. Jednou z největších atrakcí jeskyně je vystavená lebka a kosti – údajně nejstaršího Evropana, jenž žil zhruba před sedmi sty tisíci lety. K vidění jsou zde také pozůstatky pravěkých zvířat. Kromě památek na pradávné obyvatele této jeskyně zde uvidíte také krásně barevné a zajímavě tvarované krápníky. Výlet zakončíme v krásném městečku Nea Moudania. Cena výletu nezahrnuje vstup do jeskyně (cca 6 EUR) a oběd.

Cena výletu: 
Dospělá osoba: 630 Kč

HORA ATHOS

Tento lodní výlet s průvodcem vás zavede podél pobřeží hory Athos, jež je unikátní klášterní republikou. Budete obdivovat jedinečnou krajinu a velkolepou architekturu místních klášterů z paluby komfortní lodi. Athos je nejvýchodnějším výběžkem poloostrova Chalkidiki a obývají jej pouze mniši, kteří zde žijí svým neposkvrněným životem. Ženám je sem vstup zcela zapovězen. Následuje plavba k rybářské vesničce Ouranoupolis, kde bude prostor na koupání a také na oběd. Na lodi bude během celé plavby připraven zábavný program s řeckou hudbou a tradičními tanci. Cena výletu nezahrnuje oběd.

Cena výletu: 

Dospělá osoba: 1.290 Kč

METEORA – nezapomenutelný výlet do mystického Řecka

Meteoru tvoří kláštery na vrcholcích bizarních skal, poblíž městečka Kalambaka. Místo, které vás naprosto okouzlí svou mystickou atmosférou, bylo původně osidlováno poustevníky a mnichy, kteří se zde usazovali již od 11. století. O několik stovek let později zde začaly vznikat první kláštery. Postupem času zde vyrostlo více než dvacet klášterů. Jejich výstavba byla značně náročná – veškerý materiál mniši vynášeli nahoru na zádech. Až mnohem později zde byla vystavěna schodiště a kamenné žebříky, jež usnadňovaly přístup na vrchol. Během let mniši začali odcházet a přesunuli se na horu Athos. Dnes je zde obydleno pouze pět klášterů. Cena výletu nezahrnuje vstupy do klášterů.

Cena výletu: 
Dospělá osoba: 1.430 Kč

DION & HORA OLYMP – domov řeckých bohů

Celodenní výlet začíná na archeologickém nalezišti Dion (místo, které v minulosti sloužilo k uctívání božstva). Posléze se vydáme na horu Olymp, jež má pro většinu Řeků téměř posvátný význam. Olymp je známý zejména z řecké mytologie a v dávných dobách údajně sloužil jako sídlo všemocných bohů – Dia, Athény, Afrodité apod. Když bohové válčili s Titány, ukryli se právě na Olympu. Posléze bude čas na oběd nedaleko malebné vísky Litochoro. Cena výletu nezahrnuje vstup do muzea a oběd.

Cena výletu: 
Dospělá osoba: 1.150 Kč

AQUAPARK WATERLAND

Místo vhodné pro všechny, kteří se v parných dnech chtějí trochu ochladit a užít si den v tomto zábavném aquaparku. Můžete se projet na některém z tobogánů a skluzavek, nebo se vrátit do dětských let na dalších úžasných vodních atrakcích. Součástí Waterlandu je samozřejmě řada restaurací, kaváren, barů, ale i obchůdků. Cena výletu nezahrnuje oběd.

Cena výletu: 
Dospělá osoba/dítě do 14 let: 1.000 Kč/715 Kč

ŘECKÉ TRHY

Půldenní výlet na tradiční řecké trhy do rybářské vesničky Neos Marmaras. Uvidíte zde obchůdky s tradičními řeckými výrobky, jako jsou olivy, med nebo nejrůznější sladkosti a ruční výrobky. Poté co si dosyta užijete nákupy, zavítáme do krásné vesničky Porto Koufo. Právě zde se nachází starobylý přístav Toronaios, který se řadí mezi největší a nejbezpečnější přístavy v dávném Řecku. Cena výletu nezahrnuje oběd.

Cena výletu: 
Dospělá osoba: 715 Kč

Poznámka

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. Poplatky za vstupy, lodní lístky apod. nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!