Chalkidiki

Místo opředené spoustou bájných legend a příběhů zaujme svým zvláštním tvarem hned na první…Vše o Chalkidiki

Dovolená v Chalkidiki - vše co potřebujete vědět

Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Díky poměrně stálým teplotám je moře příjemně teplé již v brzkých letních měsících. Během hlavní sezóny si vychutnejte jasnou a slunečnou oblohu na vyhřátých plážích a nechejte se příjemně osvěžit mírným vánkem. Všechna letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Kassandry a Sithonie.
 • Kallithea

  Nachází se na východním pobřeží výběžku a vyhlíží k břehům vedlejšího polostrova Sithonia. Lze říct, že Kallithea patří mezi nejnavštěvovanější místa na Kassandře. Je zde veškeré potřebné zázemí pro turisty. Pěkné pláže s jemným zlatavým pískem poskytují nepřeberné množství různých aktivit a vodních sportů. Samozřejmostí je také dostatek občerstvení – restaurací, kaváren a barů. V centru naleznete nákupní zónu. Lze říct, že letovisko Kallithea je vhodné skutečně pro všechny. Rodiny s dětmi ocení písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře, mladší ročníky pak budou nadšeny pulzujícím nočním životem tohoto letoviska a milovníci klidné a odpočinkové dovolená zde zajisté najdou i tichá a romantická zákoutí.

 • Pefkochori

  Jedno z nejmalebnějších míst na poloostrově Kassandra. Podél dlouhého pobřeží se táhne přímořská promenáda, již lemuje řada restaurací, taveren, kaváren, barů a obchůdků a zejména v noci se stává centrem života. Na pobřeží se napojuje dlouhé kamenné molo, které si můžete projít a podél kterého kotví několik lodí. Místní pláže jsou většinou písčitého charakteru, místy pak písčito-oblázkové, s průzračnou vodou. Navštívit můžete historickou část města, směrem do vnitrozemí, kde se nachází malý kostelík a malebné křivolaké uličky s romantickým náměstíčkem a kde si můžete vychutnat příjemnou a tradiční řeckou atmosféru.

 • Siviri

  Nové a velmi krásné letovisko, které působí naprosto pohodovým a idylickým dojmem. Oproti rušným střediskům zde naleznete skutečnou pohodu, malebné zálivy, krásné písčité pláže s průzračnou vodou, ale i příjemnou pěší promenádu s tradičními tavernami a obchůdky.

 • Kriopigi

  Primárním lákadlem tohoto střediska jsou kvalitní písčité pláže, které se pyšní oceněním Evropské unie – Modrá vlajka. Středisko se rozkládá na svahu a umožňuje tak velmi pěkný výhled do okolí a na protější poloostrov Sithonia. Kriopigi poskytuje stoprocentní vybavenost všem návštěvníkům! Úchvatné pláže, romantická zákoutí a čarokrásná příroda budou pastvou pro vaše oči. Užívat si soukromí můžete v některém z malebných zálivů, a pokud toužíte po aktivní dovolené, pak je i pro vás připravena široká škála nejrůznějších aktivit a vodních sportů, které místní pláže poskytují. Centrum městečka tvoří labyrint romantických uliček a tradičních domků. V okolí můžete navštívit některou z místních restaurací nebo kaváren a užít si pohodové okamžiky na tomto okouzlujícím místě.

 • Polichrono

  Dominantu tohoto městečka představují překrásná písčitá pláž a pobřežní promenáda, jež tvoří zároveň centrum města. Polichrono je plné především turistických hotelů a apartmánů. Výjimku představuje střed města, který lemují úzké uličky plné obchůdků a kaváren. Největším lákadlem letoviska je bezesporu dlouhá pláž s nádherně čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Okolí Polichrona je vhodné pro jeho prozkoumávání a pro procházky do okolí. Doporučujeme pěší túru do hor nad městem, kde se nachází želví jezírko.

 • Nea Moudania

  Moderní turistické letovisko, jež leží v jihozápadní části poloostrova Chalkidiki. Zdejší pláž je hlavní atrakcí tohoto střediska. Rozkládá se v malebném zálivu a je dlouhá, písčitá a z jejích břehů můžete při dobré viditelnosti dohlédnout až na bájný Olymp. Tak jako všude, tak i zde naleznete kompletní vybavení pro perfektní dovolenou – restaurace, taverny, bary, kavárny i různé noční kluby. Místní pláže poskytují nepřeberné množství sportovních aktivit. Můžete se projet na šlapadlech, zkusit vodní lyžování nebo se naučit windsurfing. Doporučujeme návštěvu kostela Panny Marie, jež leží na nejvýše položeném místě tohoto městečka a poskytuje tak úchvatný pohled na krajinu.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!