Novinka
Mauricius

Mauricius ve vás bezesporu vyvolává představu o vysněné luxusní dovolené.Vše o Mauriciu

Mauricius

13 dní již od
54 290 Kč
Zobrazit 1 zájezd
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Čt 13.4.2017
13 dní
Hotel Le Surcouf Hotel & Spa
AI
Mauricius
Mauricius
Praha 54 290 Kč

Dovolená v Mauriciu - vše co potřebujete vědět

Za klenot Indického oceánu je považován úžasně zelený ostrov Mauricius, který se nalézá východně od Madagaskaru. Kombinace překrásných pláží, průzračného moře, tropické přírody, špičkových hotelových komplexů a vynikající místní kuchyně vás zcela okouzlí. Téměř celý ostrov je obklopen korálovým útesem, takže jsou pláže chráněny před velkými vlnami. Velkou výhodou je celoroční sezóna, období dešťů zde není nikterak výrazné a teplota moře ani v "nejchladnějších" měsících, tedy v létě, neklesne pod 23 stupňů.

Port Louis City Tour

Port LouisProžijte nezapomenutelné okamžiky v hlavním a zároveň největším městě ostrova Mauricius, Port Louis. Díky náboženské rozmanitosti zde můžete obdivovat mix kulturních památek jako jsou muslimské mešity, křesťanské kostely, hinduistické chrámy nebo čínské pagody. Uvidítě hlavní náměstí, Place d´Armes, které je lemované palmami a působí tak velmi exotickým a originálním dojmem. V okolí náměstí můžete vidět francouzské koloniální a vládní budovy, nebo městské divadlo. Následně se přesunete k Port Louis Waterfront, kde budete mít volný čas na procházku po nábřeží (možnost nákupů v nákupním centru Le Caudan Waterfront). Rušný život na nábřeží vás naprosto okouzlí! Můžete posedět v některé restaurací s perfektním výhledem na přístav, nebo si jen vychutnat každý okamžik této nezapomenutelné atmosféry. Díky široké možnosti zábavy se Port Louis Waterfront stalo hlavním bodem kulturního života na Mauriciu.

Duhová ZEMĚ

Přírodní park La Vallé Couleurs Nature Park je jedním z nejpopulárnějších míst na Mauriciu! Jedná se o unikátní turistickou atrakci, která je naprosto fascinující. A čím je tento přírodní park tak výjimečný? Je domovem různých druhů flóry a fauny a zároveň skvělým místem k výletům do přírody. Rozhodně oceníte vše, co toto místo nabízí – zelená údolí, jezera, vodopády, řeky a především jedinečný přírodní úkaz – mnoho barev země. Dále zde můžete spatřit želvy, opice, jeleny a různé druhy ptáků. A co jiného zde lze podniknout? Projeďte se na čtyřkolce, vyzkoušejte si step jet nebo se svezte na laně a vychutnejte si pohled na toto unikátní místo seshora. Na své si tady přijde naprosto každý.

ZÁPADNÍ STRANA OSTROVA

Celodenní výlet, při kterém se vydáte na západní stranu ostrova. První zastávkou je přírodní a zábavní park Casela World Adventure Park, který je domovem různé fauny i flóry. Žije tu více než 1500 druhů ptáků, zebry, obří želvy nebo opice. Užijete si zde skvělou podívanou na Safari. Následuje oběd. Během odpoledně zavítáte na jihozápad ostrova – do vesničky Chamarel, která je proslulá svými překrásnými vodopády a zemí o sedmi barvách. Oblast písečných dun je duhově zbarvena a poskytuje nezapomenutelnou podívanou.

PŮLDENNÍ PORT LOUIS

Vychutnejte si nezapomenutelný den v hlavním městě ostrova – Port Louis. Uvidíte zde muslimské mešity, čínské pagody, hinduistické chrámy a křesťanské kostely. Budete mít volný čas na procházku po portlouiském nábřeží a také na nakupování v obchodním komplexu Le Caudan Waterfront. Podél rušného pobřeží můžete obdivovat prvotřídní hotely a luxusní restaurace s výhledem na přístav Port Louis.

CELODENNÍ VÝLET NA SEVER

Výlet zahájíte procházkou po pobřeží hlavního města Port Louis. Následuje prohlídka starého cukrovaru Aventure du Sucre, který dnes slouží jako moderní muzeum. Na konci exkurze vás čeká ochutnávka cukru a lahodného rumu. Oběd v restauraci Tante Athalie, kde můžete vidět sbírku retro automobilů. Po obědě se vydáte do Pamplemousses, na prohlídku botanické zahrady. Uvidíte zde obrovské lekníny, které měří až několik metrů.

TAJUPLNÝ JIH

Začněte svůj den návštěvou města Curepipe, důležitého komerčního centra ostrova. Město je známé zejména kvůli obrovskému sopečnému kráteru Trou aux Cerfs, který se stal jednou z největších turistických atrakcí. Dále následuje návštěva Ganga Talao, kráterového jezera, jež leží v odlehlé horské oblasti. Uvidíte zde krásný chrám, který je zasvěcený několika bohům. Den zakončíte v idylické přírodní oblasti La Vanille Crocodile Park. Vychutnáte si procházku úchvatnou krajinou, kde si budete připadat jako v tropickém pralese. Ocitnete se tváří v tvář s krokodýlem nilským a obřími želvami Aldabra. Součástí La Vanille Crocodile Parku je restaurace Crocodile Affamé (Hladový krokodýl), která poskytuje příjemné posezení mezi stromy, uvidíte i řadu zvířat. Ochutnat můžete mauricijské speciality z krokodýlího masa. Cestou zpět se zastavíte na nejjižnějším bodě ostrova, Gris Gris, kde se vlny tříští o boky skalnatého útesy a vyvolávají tak dojem, že pláčou.

EXKURZE DO ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ

Užijte si báječný den na čajové stezce. Tento výlet vás vrátí zpět v čase – až do pradávné koloniální historie – přímo na obrovské čajové plantáže. Uvidíte celý výrobní proces, který zakončíte ochutnávkou nejlepších druhů čaje. Následuje návštěva města Cure, jedné z hlavních komerčních zón ostrova. Pak zamíříte k obřímu kráteru Trou aux Cerfs, který bude doslova pastvou pro vaše oči. Tento kráter je cca 200 m široký, cca 85 m hluboký a vznikl již před miliony let. Poté uvidíte slavné koloniální domy největších výrobců čaje a jejich přilehlé zahrady s čajovými plantážemi. Čas bude také na odpočinek a šálek lahodného čaje.

LODNÍ A VODNÍ VÝLETY

Užijte si celodenní výlet na katamaránu a podívejte se na místa, kam se po souši nedostanete. Výlet můžete absolvovat také ve večerních hodinách a vychutnat si nezapomenutelný západ slunce. Dáváte přednost luxusu? Pak si můžete pronajmout jachtu a strávit 1 nebo 2 dny na moři a na palubě prvotřídní jachty. Chcete prožít den plný zábavy? Pak je zde pro vás připravena pirátská loď s bohatým programem. Toužíte po adrenalinu? Není problém! Vydejte se pod mořskou hladinu a prozkoumejte krásy podmořského života. Dále jsou pro vás připraveny výlety na kajacích či rychločlunech, rybářské výlety nebo seskok padákem a let helikoptérou. Vybere si naprosto každý.

V destinaci je k dispozici podrobnější popis každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!