Maroko

Maroko je krásná, přívětivá a fascinující země, křižovatka kultur se silným vlivem Evropy.Vše o Maroku

Maroko

8 dní již od
11 490 Kč

Dovolená v Maroku - vše co potřebujete vědět

Maroko patří k nejkrásnějším, nejpřívětivějším a nejotevřenějším zemím arabského světa. Navzájem se zde proplétají tři kultury – evropská, africká a arabská. Pozoruhodná země plná barev, prosycená vůní vynikající kuchyně, vás uchvátí natolik, že návrat do ní bude pro vás samozřejmostí. Zvolte si Agadir, Marrakéš, anebo poznávací zájezd.

Arganový olej

Arganový olej, známý také jako marocké zlato, patří mezi nejvzácnější, nejléčebnější a nejdražší oleje na světě. Vyrábí se z plodů pouštního stromu Argania spinosa. Existuje potravinářský i kosmetický olej. Tím prvním se obohacují pokrmy jako kuskus, ryby, masa, saláty a omáčky. Napomáhá mj. při snižování hladiny cholesterolu, má příznivé účinky na imunitní systém a snižuje riziko rakoviny. Kosmetický olej lze jej aplikovat na celé tělo, obličej i vlasy. Lehce se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry. Hluboce hydratuje a lze ho použít místo krémů. Vlasům dodává lesk a zvyšuje jejich pevnost. Účinný je i při odstraňování jizev či poporodních strií, hojí pokožku při ekzémech, lupénce či akné.

Marocká kuchyně

Marocká kuchyně je stejná jako marocká země: rozmanitá, pestrobarevná, plná vůní a chutí. Určitě ochutnejte tradiční kuskus, který se podává s masem a zeleninou, a také pastillu – koláč, v němž je nakombinováno nadrobno nakrájené drůbeží maso, petrželka, vejce natvrdo, mandle a med. Potěšení z dalšího tradičního pokrmu tajine (tažín) také neodoláte. Připravuje se v kameninových či hliněných nádobách s kuželovitým víkem. Nejběžnější sladkostí je seffa (sladký kuskus) a rýžový pudink. Obojí se dochucuje skořicí, rozinkami, mandlemi a květinovou vodou. Populární jsou i kab-el-ghzal (gazelí rohy). Neváhejte ochutnat marocký čaj (ataj), kterému se říká „marocká whisky“, či silný nálev z máty (nana). Podává se v kovových konvicích a nalévá z výšky do malých skleniček (aby na povrchu pěnil). Káva je k dostání všude a je všeobecně dobrá. Z potravin si turisté vozí z Maroka olivový a arganový olej, oblíbené je také koření, hlavně šafrán, citrónová zavařenina a med. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!