Maroko

Maroko je krásná, přívětivá a fascinující země, křižovatka kultur se silným vlivem Evropy.Vše o Maroku

Dovolená v Maroku - vše co potřebujete vědět

Maroko je jako stvořené pro cestovatele, nestačí vidět kousek, budete chtít víc. Různorodý Agadir, který nabízí světově proslulá golfová hřiště, pulzující Marrakéš, ležící mezi Saharou a Atlasem. Nejlepší je zavítat do Maroka v rámci poznávacího zájezdu, díky tomu uvidíte z této země mnohé a ještě zbyde čas i na koupání v moři.

Arganový olej

Arganový olej, známý také jako marocké zlato, patří mezi nejvzácnější, nejléčebnější a nejdražší oleje na světě. Vyrábí se z plodů pouštního stromu Argania spinosa. Existuje potravinářský i kosmetický olej. Tím prvním se obohacují pokrmy jako kuskus, ryby, masa, saláty a omáčky. Napomáhá mj. při snižování hladiny cholesterolu, má příznivé účinky na imunitní systém a snižuje riziko rakoviny. Kosmetický olej lze jej aplikovat na celé tělo, obličej i vlasy. Lehce se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry. Hluboce hydratuje a lze ho použít místo krémů. Vlasům dodává lesk a zvyšuje jejich pevnost. Účinný je i při odstraňování jizev či poporodních strií, hojí pokožku při ekzémech, lupénce či akné.

Marocká kuchyně

Marocká kuchyně je stejná jako marocká země: rozmanitá, pestrobarevná, plná vůní a chutí. Určitě ochutnejte tradiční kuskus, který se podává s masem a zeleninou, a také pastillu – koláč, v němž je nakombinováno nadrobno nakrájené drůbeží maso, petrželka, vejce natvrdo, mandle a med. Potěšení z dalšího tradičního pokrmu tajine (tažín) také neodoláte. Připravuje se v kameninových či hliněných nádobách s kuželovitým víkem. Nejběžnější sladkostí je seffa (sladký kuskus) a rýžový pudink. Obojí se dochucuje skořicí, rozinkami, mandlemi a květinovou vodou. Populární jsou i kab-el-ghzal (gazelí rohy). Neváhejte ochutnat marocký čaj (ataj), kterému se říká „marocká whisky“, či silný nálev z máty (nana). Podává se v kovových konvicích a nalévá z výšky do malých skleniček (aby na povrchu pěnil). Káva je k dostání všude a je všeobecně dobrá. Z potravin si turisté vozí z Maroka olivový a arganový olej, oblíbené je také koření, hlavně šafrán, citrónová zavařenina a med. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!