Marrakéš

Toto město vás pohltí nejen fascinující architekturou ale i zručností místních obyvatel.Vše o Marrakeši

Dovolená v Marrakeši - vše co potřebujete vědět

Červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko. Marrakéš leží mezi Saharou a pohořím Atlas a říká se, že tu začíná černá Afrika. Město je plné památek a zajímavostí, vyhlášené jsou parky a několik botanických zahrad. Na náměstí Jemaa el-Fna uvidíte akrobaty, zaříkávače hadů, žongléry a tanečníky.

Objevování Marrakéše

Celodenní prohlídku Marrakéše zahájíte u mešity Koutoubia, která je zároveň symbolem celého města. Pokračovat budete návštěvou paláce Bahia, kde zhlédnete typicky marockou architekturu. S historií se seznámíte v Muzeum marockého umění a řemesel. Poté budete v prohlídce pokračovat Saadskými hrobkami. Po obědě zažijete opravdovou atmosféru místních tradičních trhů přímo v centru města. Poznávání města ukončíte na nejslavnějším marrakéšském náměstí Jemaa El-Fna. Zde budete mít volný prostor na smlouvání, pozorování různých umělců, tanečníků a akrobatů. Můžete si nechat vyvěštit osud z ruky od věštce nebo jen tak pozorovat krotitele hadů. Nejlepší pohled na celé náměstí je z terasy zdejší kavárny, to vše můžete pozorovat při šálku výborného mátového čaje.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.190 Kč
Dítě 2-12 let: 590 Kč

FantasiaFantasia

Velkolepé představení, které vás přenese na skutečnou marockou oslavu, kde je shromážděna řada kmenů z celé země. Uvítají vás jezdci, kteří předvedou originální představení a umění jízdy na koni. Budete vtaženi do srdečné atmosféry zdejších folklorních skupin, ochutnáte tradiční marocké speciality za hudby a tance velmi přátelských obyvatel Maroka.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.090 Kč
Dítě 2-12 let: 550 Kč

Imlil

ImlilAdrenalinový výlet v jeepech do pohoří Atlas a berberských vesnic vás přenese daleko do minulosti. Prozkoumáte venkovské oblasti, prohlédnete si berberské domy a ochutnáte pravý berberský mátový čaj. Budete se proplétat po úzkých klikatých silničkách barevnými údolími až se dostanete do malého městečka Imlil, které je považováno za výchozí bod pro pěší turistiku na nejvyšší vrchol Maroka – Toubkal. Oběd v Imlilu je zahrnut v ceně výletu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.590 Kč
Dítě 2-12 let: 790 Kč

Údolí Ourika

Cesta do tohoto údolí vede úrodnou částí země. Navštívíte domy místních obyvatel, které jsou vystavěny z hlíny a kamene. Malé vesničky jsou rozesety v horách. Zastavíte se na místním venkovském trhu, kde obyvatelé z širokého okolí nabízí své výrobky nebo ovoce a zeleninu vypěstovanou na malých políčkách.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 890 Kč
Dítě 2-12 let: 450 Kč

Individuální výlety

Čtyřkolky

Pokud máte rádi adrenalin, využijte možnosti projet se rozmanitou a hlavně barevnou marockou krajinou podél řeky Moluya. Jízda na čtyřkolce trvá cca 2,5–3 hodiny. V průběhu jízdy je zastávka, kde se podává malé občerstvení – čaj, nealko nápoj. Čtyřkolku mohou řídit osoby starší 16 let.

Cena výletu: u delegáta v destinaci

Jízda na koni

Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, a tak i jízda na koni v Maroku bude pro vás nevšedním zážitkem. V průběhu jízdy se podává tradiční mátový čaj. Projížďka na koni trvá cca 2,5–3 hodiny a je vhodná i pro naprosté začátečníky. Jízda na koni je pro osoby starší 16 let. Minimum účastníků pro realizaci tohoto výletu jsou 2 os.

Cena výletu: u delegáta v destinaci

Jízda na poníkovi

Vaše ratolesti mají možnost hodinové projížďky na poníkovi. V ceně je zahrnut 1 nealko nápoj/dítě. Projížďka je spojena s pozorováním zvířat na farmě a s občerstvením. Minimum účastníků pro realizaci tohoto výletu jsou 3 děti.

Cena výletu: u delegáta v destinaci

Kombinace jízdy na čtyřkolkách a na koni

Zkombinujte adrenalinovou zábavu na čtyřkolkách (cca 1,5 h) s tradiční jízdou na koni (cca 1,5 h) nebo jízdu na čtyřkolkách (cca 1,5 h) a poníkovi (cca 1 h). Dítě do 12 let na čtyřkolce pouze v doprovodu rodičů.

Cena výletu: u delegáta v destinaci

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA. Dítě ve věku 2-11 let má slevu 50%.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!