Marrakéš

Toto město vás pohltí nejen fascinující architekturou ale i zručností místních obyvatel.Vše o Marrakeši

Marrakéš

8 dní již od
23 990 Kč
Zobrazit 7 zájezdů

Dovolená v Marrakeši - vše co potřebujete vědět

Červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko. Marrakéš leží mezi Saharou a pohořím Atlas a říká se, že tu začíná černá Afrika. Město je plné památek a zajímavostí, vyhlášené jsou parky a několik botanických zahrad. Na náměstí Jemaa el-Fna uvidíte akrobaty, zaříkávače hadů, žongléry a tanečníky.

Marrakéš

Ponořte se s námi do neodolatelné atmosféry města, které je branou a střetem několika kultur. Ryzost a originalitu tohoto místa dokresluje majestátní pohoří Atlas se zasněženými vrcholky hor. Město vás pohltí nejen fascinující architekturou, ale i zručností místních obyvatel.

Marrakéš

Město Marrakéš bývá nazývané také „Červená perla jihu“, a to díky zabarvení vysokých hradeb a místní půdy. Leží mezi úpatím vrcholků pohoří Atlas a pouští Sahara. Bezpochyby patří mezi nejkrásnější a nezapomenutelná města celé Afriky.
Jako mnoho severoafrických měst se Marrakéš skládá z několika částí. Ze starého opevněného města medina a přilehlé moderní části Gueliz. Nachází se zde nespočet krásných historických budov a pozoruhodností. Město založil roku 1062 n. l. sultán Youssef bin Tachfin. Vystřídali se tu různí vládci, za nichž město zažilo vzestup i pád. Staré sultánské sídlo se díky své centrální poloze stalo cestovatelskou a obchodní křižovatkou. Krásnou památkou jsou Sádské hrobky z 16. století, kde jsou uloženy ostatky 60 členů této královské rodiny.
Za návštěvu stojí také honosný palác velkovezíra La Bahia. Zaujme vás i sbírka umělecko-řemeslných předmětů, jako jsou tradiční arabské šperky, dýky nebo nábytek, v paláci Dar Si Said. Obdivovanou stavbou moderní architektury je např. hotel La Mamounia, ve kterém byl kdysi ubytován např. Winston Churchill. Bohatství africké flóry můžete obdivovat v botanické zahradě Jardin Majorelle z 20. let 20. století.

MarrakéšNáměstí Jemaa el-Fna

Nezapomenutelnou atmosféru a podívanou zažijete na náměstí Jemaa el-Fna. Je centrem mediny a kulturního dění města. Pro návštěvníky se zde odehrává jedna z nejpůsobivějších scén pod širým nebem. Na náměstí a v přilehlých uličkách se nachází rozsáhlý souk (tržiště), kde se dá sehnat téměř cokoliv. Náměstí se hemží typickými prodavači vody, ovoce, koření, hadích kůží, výrobků z kůže, kovů, dále akrobaty, zaříkávači hadů, krotiteli opic, žongléry a tanečníky. Pravou marockou kávu a všudypřítomný mátový čaj můžete ochutnat v kavárnách, kterými je náměstí doslova obklopeno. Doporučujeme si tuto nezapomenutelnou atmosféru vychutnat do nočních hodin.

Mešita Koutoubia

Nachází se v blízkosti Jemaa el-Fna, mešita a její 69 metrů vysoký minaret se řadí k nejvýznamnějším v Maroku. Patří k nejlépe zachovaným mešitám z rodiny tří slavných minaretů (Tour Hassan v Rabatu a Giralda ve španělské Seville). Její název je odvozen od slova kutub (kniha).

Palác El Badi

Byl vystavěn v 16. století a patřil k nejpozoruhodnějším stavbám v Maroku. Na jeho výstavbu byly použity nejdražší materiály až z daleké Indie, zlato ze Súdánu, italský mramor, slonovina, drahé kameny a vzácný cedr z blízkého pohoří Atlas. Dnes jsou jeho ruiny krutou připomínkou zničující války. V 17. století byl El Badi vydrancován a materiál převezen na stavbu paláce sultána Ismaila Muláje v Meknesu. Říká se, že palác míval 360 pokojů a sultánu Mulájovi trvalo celých 12 let honosnou výzdobu paláce El Badi zničit.

BahiaPalác Bahia

Bahia je palác a soubor zahrad vystavěný na konci 19. století o rozloze cca 8 000 m². V době výstavby byl považován za nejkrásnější palác své doby. Na jeho výstavbu byli najati nejlepší řemeslníci z celého Maroka a severní Afriky. Palác je veřejnosti přístupný jen z části, protože jej stále využívá královská rodina.

Marrakéšské muzeum

Muzeum se nachází v paláci Dar Menebhi, který byl vystavěn na konci 19. století. V roce 1997 byl restaurován a přeměněn na muzeum. Dům představuje vrchol klasické andaluské architektury s fontánami na centrálním nádvoří, tradičním sezením, složitými mozaikami a ojedinělými řezbářskými pracemi. Muzeum pořádá výstavy moderního i tradičního marockého umění. Jsou zde k vidění výstavy historických mincí a knih, židovské keramiky, ukázky berberských a arabských řemesel a mnoho dalších historických zajímavostí.

Marrakéšské zahrady

Ve městě se nachází bezpočet míst plných zeleně a několik botanických zahrad. Většina míst je volně přístupná veřejnosti a je opravdovou oázou uprostřed rušného města. Navštivte Jardin Majorelle, které uchvátily i módního návrháře Yves Saint Laurenta. Z Marrakéše se lze vydat na výpravu do pouště nebo do pohoří Atlas. Do Casablanky na pobřeží Atlantiku je zajištěno spojení pravidelným expresem.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!