Agadir

U pobřeží Atlantského oceánu leží město Agadir. Dovolená je tu kouzelná: moderní hotelové….Vše o Agadiru

Dovolená v Agadiru - vše co potřebujete vědět

U pobřeží Atlantského oceánu leží město Agadir. Dovolená je tu kouzelná: moderní hotelové komplexy a dlouhá půlkruhová pláž se zlatým pískem a horami v pozadí. K výletům se nabízí okolní rybářské vesničky, palmová údolí, trhy, na své si přijdou i děti. Poznejte s námi Maroko. Agadir vás okouzlí.

Imouzzer – zelená oáza

Imouzzer - zelená oázaPůldenní výlet vás zavede na místa s velkolepou scenérií západní části Vysokého Atlasu. Čeká vás dobrodružná cesta mezi horami, na jejímž konci se v nadmořské výšce cca 1 100 m rozprostírá čarovná vesnička Immouzer. Tu mimo jiné v 70. letech navštívil známý americký zpěvák Jimi Hendrix, který toto místo včetně skalní soutěsky označil jako „Paradise Valley“ a zmínil v několika svých písních. Pravidelně se do Immouzeru vrací také belgická princezna, která zde čerpá krásu a klid majestátního pohoří.

V blízkosti vesnice se nachází oblast se sezónními vodopády, která však stojí za návštěvu během kterékoli roční doby. Pokud se vydáte tuto oblast probádat, rozhodně si s sebou přibalte fotoaparát – odměnou vám bude nádherný panoramatický výhled na skalnaté kopce, olivové a palmové háje s dechberoucí hojností pestrých divokých květin.

Cena výletu/půldenní výlet: Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 840 Kč/420 Kč

Agadir City Tour

AgadirZažijte to nejlepší z Agadiru a seznamte se s historií a krásou tohoto přímořského města! Vaše pouť začíná na vrcholu kopce, kde se v chladivém stínu majestátních hradeb starobylého opevnění Kasbah dozvíte to nejzajímavější z historie města. Z vrcholku budete mít celý záliv jako na dlani, což je ideální možnost pro pořízení krásných fotografií. Poté následuje prohlídka hlavních památek celého města, kde budete mít opět možnost seznámit se s historií i současností Agadiru.

Věděli jste, že je Agadir jedním z největších sardinkářských přístavů? To a mnoho dalšího budete moci zažít na vlastní kůži v rámci výletu Agadir City Tour!

Cena výletu/cca 2,5 hod: Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 330 Kč/165 Kč

Marrakéš – královské město

náměstí Jemaa el - FnaVaše dovolená v Maroku nemůže být kompletní bez návštěvy tohoto velkolepého města! Jedno ze čtyř královských měst – Marrakéš se rozkládá na úpatí pohoří Atlas v srdci nejkrásnějších palmových hájů čítajících více než 200 000 dřevin.

V rámci celodenního výletu navštívíte s průvodcem ty nejzajímavější místa a historické památky majestátního města. Program se začíná prohlídkou islámské školy Medersa Ben Youssef ze 14. století, následuje návštěva minaretu Kotoubia a prohlídka impozantního paláce Bahia vyzdobeného štuky a cedrovými dřevořezbami.

Zcela odlišnou stránku Marrakéše pak na vlastní kůži zažijete při toulkách spletitým labyrintem ulic a tradičních marockých tržišť, takzvaných souků, které vás dovedou až na impozantní náměstí Jemaa el-Fna. Zde se snoubí tradice marocké kultury s přítomným ruchem a živelnou energií! O nezapomenutelnou atmosféru se zde postarají pouliční prodejci a umělci – polykači ohně, akrobaté, krotitelé hadů a další.

V ceně zájezdu je zahrnut oběd, servírovaná v tradiční, mozaikou zdobené, marocké restauraci.

Ceny výletu/celodenní výlet: Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 2.220 Kč/1.110 Kč

Essaouira

EssaouriaNechte se přenést podél pobřeží Atlantiku do okouzlujícího přímořského letoviska Essaouira. Město, jež bylo založeno Římany a během 17. století obýváno Portugalci, je dnes jedním z nejvýznamnějších a nejstarších rybářských přístavů v celém Maroku.

Během výletu budete moci obdivovat malebný přístav s ukázkou typického maurského umění s evropskými vlivy portugalského umění. Vzhledem ke své minulosti je letovisko stále vyhledávaným místem hudebníků, umělců a osob vyznávajících uvolněný a bezstarostný způsob života. Nalaďte se i vy na vlnu pohody a poznejte v rámci celodenního výletu to nejlepší, co vám Essaouira nabízí. Kromě přístavu navštívíte starou Medinu, portugalské opevnění a hradby, jejichž současná podoba pochází ze 17. století a kde můžete obdivovat původní španělská děla. Čtvrť umělců s trhem vás zavede mezi tradiční řemesla a nabídne množství voňavého koření či čerstvě ulovené ryby. Rozhodně si nenechte ujít podívanou na zručné řemeslníky, kteří zde šikovným zpracováním dřeviny zvané túje vyrábí ty nejlepší dřevěné výrobky v celé zemi.

Ceny výletu/celodenní výlet: Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 1.190 Kč/585 Kč

CHEMS AYOUR

Chems AyourZábavný orientální večer plný zvyků, tradic, barev a zvuků sahajících do historie Maroka. Místní folklorní skupiny pocházející ze 7 regionů Maroka vám předvedou představení plné ohňů a marockých rytmů. Nezapomenutelné představení kejklířů a polykačů ohně vás přenese časem do dob, kdy vznikaly nejhlubší tradice marockého obyvatelstva.

PROGRAM
20.00 Přehlídkové přivítání marockými jezdci na koních a vystoupení folklórních a tanečních stylů DEKKA MERRACKCHIA a GNAWA
20.00–20.30 Vystoupení KROTITELE HADŮ a ochutnávka tradičního chleba tafarnout
20.30–20.45 Přesun pod beduínský stan, kde bude večeře
20.45–21.10 Podávání nápojů (za poplatek)
21.10–22.45 VEČEŘE s tradičním marockým folklorem (5 chodů)
22.45–23.15 SHOW TIME V OTEVŘENÉ ARÉNĚ:
● Fantasia (ohňová show)
● Akrobati
● Vystoupení a přehlídka bojovníků na koních
● Polykači ohně
● Orientální tanečnice
23.35 Předpokládaný konec programu

Ceny výletu/večerní program:
Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 1.200 Kč/600 Kč

Velbloudí karavana

Toužíte zažít dobdrodružství jako herec Peter O´Toole ve slavné filmové roli Lawrence z Arábie? Zapojte se do karavany a projeďte se oázou na velbloudovi či v kočáře. Pro jízdu se navíc nemusíte trmácet až na Saharu, ale můžete si ji dopřát v blízkosti svého hotelového rezortu.

Součástí výletu je zastávka na lahodný marocký čaj.

Ceny výletu/cca 2 hod: Dospělá osoba/ děti 2 – 12 let/: 750 Kč/300 Kč

Individuální výlety

Čtyřkolky

ČtyřkolkyPokud máte rádi adrenalin, využijte možnosti projet se rozmanitou a hlavně barevnou marockou krajinou podél řeky Moluya. Jízda na čtyřkolce trvá cca 2,5–3 hodiny. V průběhu jízdy je zastávka, kde se podává malé občerstvení – čaj, nealko nápoj. Čtyřkolku mohou řídit osoby starší 16 let.

Ceny výletu: Dospělá osoba: 2.100 Kč

Jízda na koni

kunNejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, a tak i jízda na koni v Maroku bude pro vás nevšedním zážitkem. V průběhu jízdy se podává tradiční mátový čaj. Projížďka na koni trvá cca 2,5–3 hodiny a je vhodná i pro naprosté začátečníky. Jízda na koni je pro osoby starší 16 let. Minimum účastníků pro realizaci tohoto výletu jsou 2 os.

 

Poznámky k cenám:

Cena výletu: u delegáta v destinaci

Děti do 2 let ZDARMA. Dítě ve věku 2-11,99 let má slevu 50%.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!