Nepropásněte posledních 5 dní největších slev a výhod! Platí jen do 30. 10. 2016
Velký okruh Marokem
Sezona:

  Stravování

  Polopenze, plná penze (plná penze začíná večeří a končí snídaní).

  1. DEN: PŘÍLET

  Přílet na letiště v Agadiru, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

  2. DEN: AGADIR – MARRAKÉŠ – CASABLANCA

  Snídaně a odjezd do Marrakéše, návštěva paláce Bahia vyzdobeného štuky a cedrovými dřevořezbami, oběd a přejezd do Casablanky. Zastávka u mešity Hassana II. patřící mezi největší stavby tohoto druhu na světě (vnitřní prostory pojmou až 25 tisíc lidí), následuje volný čas. Večeře a nocleh v Casablance.

  3. DEN: CASABLANCA – RABAT – MEKNES - FES

  Po snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, kde jsou na programu Hassanova věž (minaret mešity, která nikdy nebyla dostavěna), mauzoleum Mohameda V. (zde je pochován také Hassan II. a jeho bratr Moulay Abdellah) a pevnost – tzv. Kasbah des Oudaias. Po obědě přejezd do Meknes obklopeného krajinou s olivovými háji. Zastávka u monumentální brány Bab El-Mansour a procházka kolem vodní nádrže Agdal. Transfer, večeře a nocleh ve Fesu.

  4. DEN: FES

  Po snídani prohlídka města (s největší středověkou medinou na světě) u královského paláce. Následují přejezdy na vyhlídku nad Fesem a do nejstarší části Fesu k bráně Bab Boujeloud (dvoubarevná – modrá a zelená). Návštěva medresy Bou Inania (škola spojená se studentskými ubytovnami), souku a koželužny ve čtvrti řemeslníků. Zastávky u Kairuánské mešity a hrobky Moulaye Idrisse II., která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa. Oběd v medině. Volný čas. Večeře a nocleh ve Fesu.

  5. DEN: FES – IFRAN – ERRACHIDIA – ERFOUD

  Po snídani následuje cesta přes vnitrozemí, lemovaná cedrovými lesy, úrodnou krajinou a pohořím Středního Atlasu. Zastávky ve městech Ifran (horské středisko s „alpskými vilami”, královským palácem a univerzitou) a Midelt, který leží na vysokých pláních mezi Středním a Vysokým Atlasem (oběd). Přejezd do pouštního města Erfoud, známého těžbou černého mramoru s nádhernými zkamenělinami. Večeře a nocleh (+ možnost fakultativního výletu do písečných dun u Merzougy).

  6. DEN: ERFOUD – TINEGHIR - OUARZAZATE

  Snídaně v hotelu. Přejezd přes hammadu, kamenitoupoušť, do města Tineghir (s rozlehlou palmérií a tradičními domy z pisé – tzv. kasbami). Oběd poblíž Todry, jedné z nejkrásnějších soutěsek Maroka se stěnami vysokými 300 m, kde se natáčel film Mumie II (15 km od Tineghiru). Cesta pokračuje přes tzv. Route des Kasbah, silnici lemovanou kasbami, a vesnice pěstující malé perské růže na výrobu růžové vody a oleje. Večeře a nocleh ve Ouarzazate.

  7. DEN: OUARZAZATE – MARRAKÉŠ

  Snídaně v hotelu a cesta do známé vesničky Ait Benhaddou, kde bylo natočeno několik známých filmů (např. Gladiátor, Babel, Lawrence z Arábie, Sodoma a Gomora, Ježíš Nazaretský). Vesnice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Po prohlídce jedné z nejúchvatnějších památek Atlasu se pokračuje do Marrakéše přes horský průsmyk Tizi n’Tichka. Oběd v hotelu. Volný čas a večer prohlídka populárního náměstí Jemaa el-Fna, zakončená tradiční marockou večeří s folklórní show (pouze v rámci plné penze). Nocleh v hotelu.

  8. DEN: ODLET

  Po snídani návrat do Agadiru. Transfer na letiště a odlet.

  V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE ZAHRNUTO:

  • Letenka tam a zpět
  • Transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu
  • Vstupy do historických památek dle programu
  • 7 nocí ve 3* nebo 4* hotelech s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklorní show v Marrakéši nejsou zahrnuty v ceně).
  • Služby česky mluvícího delegáta

  Poznámky

  DŮLEŽITÉ INFORMACE CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhů. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.
  Minimální počet osob pro uskutečnění je 6.

  Maximální obsazenost

  Vybavení

  Vzdálenosti

  PROČ PRAVĚ SEM

  Oblíbené letovisko
  Přátelská atmosféra

  Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!