Královská sultánská města
Sezona:

  Stravování

  7 nocí ve 4* hotelech s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně zájezdu).

  1. DEN: PŘÍLET

  Přílet na letiště v Agadiru. Transfer, nocleh a večeře v hotelu v Agadiru.

  2. DEN: AGADIR – MARRAKÉŠ - CASABLANCA

  Snídaně a odjezd do Marrakéše, návštěva paláce Bahia vyzdobeného překrásnými štuky a cedrovými dřevořezbami, oběd a přejezd do největšího marockého města – Casablanca. Zastávka u mešity Hassana II. (vnitřní prostory pojmou až 25 tisíc lidí). Volný čas, večeře a nocleh v Casablance.

  3. DEN: CASABLANCA – RABAT - MEKNES

  Po snídani odjezd do Rabatu, kde jsou na programu Hassanova věž (minaret mešity, která nikdy nebyla dostavěna), mauzoleum Mohameda V. a pevnost, tzv. Kasbah des Oudaias. Přejezd do města Meknes. Zastávka u brány Bab El-Mansour a procházka kolem vodní nádrže Agdal. Ubytování, volný čas, večeře a nocleh v Meknes.

  4. DEN: MEKNES - VOLUBILIS - MOULAY IDRISS - FES

  Snídaně. Přejezd k ruinám římského města Volubilis, který představoval nejodlehlejší a nejvzdálenější základnu Římské říše. Následuje zastávka na panoramatickém výhledu nad městem Moulay Idriss. Návrat do Meknes (oběd) a přejezd do jednoho z nejstarších muslimských měst – Fes. Ubytování, volný čas. Večeře a nocleh ve Fesu.

  5. DEN: FES

  Po snídani přejezd ke královskému paláci, od něj následuje procházka židovskou čtvrtí. Následuje přejezd na vyhlídku nad Fesem, od které zamíříme do mediny, která je proslulá Kairuánskou univerzitou (nejstarší univerzita na světě), poté se vydáme do nejstarší části Fesu, k bráně Bab Boujeloud. Návštěva medresy Bou Inania (škola spojená se studentskými ubytovnami), souku a koželužny. Zastávky u Kairuánské mešity a hrobky Moulaye Idrisse II., která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa. Oběd, volný čas, večeře a nocleh.

  6. DEN: FES -  MARRAKÉŠ

  Po snídani cesta do města Ifran (horské středisko s „alpskými vilami”, královským palácem a univerzitou) a Azrou (berberské město). Po obědě přejezd do Marrakéše (večeře a nocleh).

  7. DEN: MARRAKÉŠ

  Snídaně. Prohlídka města se zastávkou u dominanty města, minaretu Koutoubia z roku 1195, a procházka zahradou Menara z 12. století s olivovými háji a vodní nádrží. Oběd v hotelu. Volný čas a večer prohlídka náměstí Jemaa el-Fna, zakončená tradiční marockou večeří s folklórní show (v rámci plné penze). Nocleh v hotelu.

  8. DEN: ODLET

  Po snídani návrat do Agadiru. Transfer na letiště a odlet.

  V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE ZAHRNUTO:

  • Letenka tam a zpět
  • Transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu
  • Vstupy do historických památek
  • Služby česky mluvícího delegáta
  • 7 nocí ve 4* hotelech s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně zájezdu)
  • Minimální počet osob pro uskutečnění je 10

  Poznámky

  DŮLEŽITÉ INFORMACE:  CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

  Minimální počet osob pro uskutečnění je 10.

  Maximální obsazenost

  Vybavení

  Vzdálenosti

  PROČ PRAVĚ SEM

  Oblíbené letovisko
  Přátelská atmosféra

  Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!