Královská sultánská města
Sezona:

  V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE:

  • Letenka tam i zpět
  • Transfer z/na letiště a v průběhu okruhu
  • Služby česky mluvícího delegáta
  • Vstupy do historických památek (kromě mešity Hassana II. v Casablance)
  • 7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně)
  Pojďte se s námi ponořit do bohaté kultury a historie Maroka, seznámit se s zemí tísíce vůní a barev, kde vás ohromí vstřícnost zdejších obyvatel a uchvátí pestrost místní kuchyně. Zažijte vzrušení při smlouvání na místních trzích a užijte si odpočinek na široké pláži v Agadiru.

  Stravování

  7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně)

  1. DEN: PŘÍLET  - AGADIR

  Přílet na letiště v Agadiru. Transfer, večeře a nocleh v hotelu v Agadiru.

  2. DEN: AGADIR – MARRAKÉŠ - CASABLANCA

  Snídaně a odjezd do Marrakéše, červené perly jihu. Návštěva paláce Bahia vyzdobeného překrásnými štuky a cedrovými dřevořezbami, oběd a přejezd do největšího marockého města – Casablanca. Zastávka u mešity Hassana II. (vnitřní prostory pojmou až 25 tisíc lidí). Mešitu si prohlédnete zvenku a bude zde prostor na volný čas. Večeře a nocleh v hotelu.

  3. DEN: CASABLANCA – RABAT - MEKNES

  Po snídani odjezd do hlavního města, Rabatu, kde jsou na programu královský palác, Hassanova věž (minaret mešity, která nikdy nebyla dostavěna), mauzoleum Mohameda V. a pevnost, tzv. Kasbah des Oudaias. Přejezd do města Meknes, kde bude oběd. Následuje prohlídka města. Zastávka u brány Bab El-Mansour, což je rozhodně nejkrásnější brána v Maroku. Procházka kolem vodní nádrže Agdal. Večeře a nocleh v hotelu.

  4. DEN: MEKNES - VOLUBILIS - MOULAY IDRISS - FES

  Snídaně. Přejezd k ruinám římského města Volubilis, který představoval nejodlehlejší a nejvzdálenější základnu Římské říše. Uvidíte zde mauzoleum Moulay Ismal. Následuje pauza na panoramatický výhled na město. Návrat do Meknes (oběd) a přejezd do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších marockých měst, do Fesu. Večeře a nocleh v hotelu.

  5. DEN: FES

  Po snídani city tour městem Fes. Návštěva medresy Bou Inania (škola spojená se studentskými ubytovnami), souku a koželužny. Zastávky u Kairuánské mešity a hrobky Moulaye Idrisse II., která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa. Po obědě následuje procházkam soukem, večeře v hotelu a nocleh.

  6. DEN: FES -  MARRAKÉŠ

  Po snídani cesta do města Ifran (horské středisko s „alpskými vilami”, královským palácem a univerzitou) a Azrou (berberské město). Oběd v tradiční marocké restauraci a poté přejezd do Marrakéše. Večeře a nocleh v hotelu.

  7. DEN: MARRAKÉŠ

  Snídaně. Prohlídka města se zastávkou u dominanty města, mešity Koutoubia z roku 1195, a procházka zahradou Menara z 12. století s olivovými háji a vodní nádrží. Zahrady Menara jsou velmi oblíbeným místem zdejších obyvatel. Můžete zde spatřit skupinky, jež si užívají stinného prostředí olivových hájů a vychutnávají si ničím nerušenou pohodu. Oběd v hotelu. Volný čas a večer prohlídka náměstí Jemaa el-Fna, zakončená tradiční marockou večeří s folklórní show (v rámci plné penze). Nocleh v hotelu.

  8. DEN: ODLET - AGADIR

  Po snídani návrat do Agadiru. Transfer na letiště a odlet.

  Poznámky

  DŮLEŽITÉ INFORMACE: CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

  Minimální počet osob pro uskutečnění je 10.

  UPOZORNĚNÍ: V Maroku je vybírána povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

  Maximální obsazenost

  PROČ PRAVĚ SEM

  Poznávací okruh
  Poznávací okruh

  Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!