Posledních 7 dní největších slev a výhod! Prodej zájezdů na Léto 2017 v plném proudu.

Agadir

U pobřeží Atlantského oceánu leží město Agadir. Dovolená je tu kouzelná: moderní hotelové….Vše o Agadiru

Dovolená v Agadiru - vše co potřebujete vědět

Golf v Maroku

Golf byl poprvé do Maroka uveden na začátku dvacátého století. Od té doby je čím dál více populárnější. Maroko se tak stává oblíbenou golfovou destinací, a to zejména pro klimatické podmínky, které umožňují celoroční hru. Marocké království navíc hostí i prestižní soutěž Trofej Hassan II, vytvořenou přímo jeho královskou výsostí Hassanem II. Golfová hřiště jsou soustředěná do čtyř hlavních oblastí, a to do Rabatu, Casablanky, M

AGADIR

Maroko_Agadir

Opravdová perla marockého pobřeží, nejvyhledávanější a nejoblíbenější marocké letovisko, vás okouzlí nejen širokou, ale hlavně dlouhou pláží s jemným zlatavým pískem, která lemuje celou zátoku. Toto místo tvoří dokonalý kontrast s panoramatickým předhůřím divokého Atlasu a spolu s vůněmi, linoucími se z místních malebných restaurací s vynikajícím jídlem, vás utvrdí, že dovolená bude plná nevšedních zážitků a že jste si vybrali to správné místo k odpočinku.

Agadir je nejznámější marocké letovisko přezdívané „Perla marockého pobřeží“. Leží na pobřeží Atlantiku, cca 500 kilometrů jižně od Casablanky. Bylo založeno roku 1505 portugalskými mořeplavci na místě původní berberské rybářské osady. Je důležitým marockým přístavem a v současnosti má přes 600 000 obyvatel. Je velmi důležitým vývozcem sardinek. Nachází se zde také mezinárodní letiště Al Massira. Město bylo znovu vybudováno po ničivém zemětřesení v roce 1960 a může se pochlubit téměř 10 km dlouhou pláží a kvalitními hotely. Vznikly zde dobré nákupní možnosti, a toMaroko_Agadir v typických malých krámcích, které nabízejí místní produkty. Letovisko má příjemné klima. Můžete posedět v útulných restauracích a osvěžit se oblíbeným mátovým čajem nebo jen tak vnímat život místních obyvatel. Počátek historie města sahá do 16. století, kdy u zdejšího krásného pobřeží poprvé zakotvily portugalské lodě. Město pojmenované Agadir, berbersky „opevněná sýpka“, bylo koncem 16. století dobyto jedním z významných marockých vládců a poté dostalo podobu opevněného města. Oceán zde má tmavou barvu a velmi pozvolna se svažuje do hloubky. Pláž je tak krásná, jak jen pláž může být – široká, písčitá a čistá. Téměř každý hotel má svoji vyhrazenou část. Podél pláže je řada kaváren, které prodávají nápoje a půjčují slunečníky a lehátka.

Kasbah

Starobylá pevnost, nacházející se na vrcholu kopce, dominuje celému městu a zátoce. Kamenná pevnost byla vystavěna v 16. století a sloužila jako opevněný výhled na portugalské vojenské pozice. Po ničivém zemětřesení v roce 1960 byla Kasbah téměř zničena. Obvod pevnosti byl následně opraven. V současnosti slouží pouze jako turistická atrakce a místo s nádhernou vyhlídkou na záliv Agadiru a pohoří. Pevnost je viditelná z daleka a na první pohled vás zaujme obrovský arabský nápis „Alláh – Národ – Král“, poskládaný z bílých kamenů na stráni pod ní, který večer září nad vlnami potemnělého oceánu.

Jardin de Olhao

Velmi příjemná parková zahrada s kavárnou a dětským hřištěm byla otevřena v roce 2003. Zdi a budovy v zahradě jsou vystavěny v tradičním berberském stylu.

Exposition Mémoire dʼAgadir

Jsou zde vystaveny některé zajímavé fotografie města z doby před a po ničivém zemětřesení.

Ptačí údolí

V centru Agadiru je úzký pruh parku, ve kterém najdete ptačí voliéry, miniZOO, vodopád a dětské hřiště.

Výlety v okolí

Immouzzer

Zatoužíte-li po odlišném prostředí, nemusíte cestovat daleko. Jen kousek od Agadiru naleznete řadu rybářských vesniček a zálivů s plážemi, kde není v dohledu jediný hotel. Vydáte-li se do vnitrozemí, uchvátí vás barevnost krajiny tzv. Rajského údolí, exotické palmové soutěsky, ze které se po klikatých silničkách dostanete až k sezónním vodopádům. Divoká příroda zde působí velmi příjemným a uklidňujícím dojmem a bujná vegetace přitahuje po celý rok různé druhy ptactva. Nezapomenutelný je také berberský trh v Imousseru, kam se vyšplháte po klikatých silničkách. Po celou cestu vás bude provázet barevné pohoří a světoznámé arganové stromy. Budete-li mít štěstí, uvidíte i kozí stáda, která budou v korunách stromů okusovat žluté arganové plody, z nichž se vyrábí nejkvalitnější olej.

MassaPřírodní rezervace Massa disponuje rozmanitou přírodou a láká širokou paletou ptactva a zvěře. Možná spatříte i jednoho z nejvzácnějších ptáků světa Ibise skalního. Cestou do Essaouiry se seznámíte s krajinou podél atlantského pobřeží. Při této cestě budete projíždět banánovými plantážemi. V Essaouiře vás okouzlí trh s tradičními řemesly, na němž si můžete vyzkoušet smlouvání s místními obyvateli, kteří jsou zároveň i zručnými řemeslníky. Okouzlí vás také pevnost i samotný rybářský přístav. Nezapomeňte ani na Tiznit, opevněné město známé výrobou stříbrných berberských šperků.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!