Sicílie

Sicílie, „ostrov Slunce“, ležící ve stínu sopky Etny.Vše o Sicílii

Sicílie

8 dní již od
16 990 Kč
Zobrazit 31 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Baia D´oro
AI
Itálie
Sicílie
Praha 16 990 Kč FM

Dovolená v Sicílii - vše co potřebujete vědět

V Sicílii se snoubí krásné pláže, zajímavá starověká, i novodobá historie a také dobrodružství. Hlavním městem je proslulé Palermo, ležící na severozápadě ostrova. Na západě leží opuštěné starořecké město Selinunte, na východě pak nejvyšší stále činná sopka na světě, Etna.

Agrigento – Údolí chrámů

Někdejší Akragas, současné Agrigento, je velkolepým muzeem pod širým nebem. V řecké éře se město chlubilo 200 000 obyvateli a toho času tu vznikaly největší řecké chrámy vůbec. Jejich dochované části si lze dodnes prohlédnout v Údolí chrámů, vyhledávaném archeologickém areálu, zapsaném od roku 1997 na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Údolí chrámů je vyhledávaný archeologický areál, rozkládající se v sousedství města a také udržovaných olivových a mandlových hájů. Řekové si tu na svahu skalnatého hřbetu stavěli své chrámy tak, aby už z dálky při pohledu od moře vytvářely ve zdejší krajině majestátní siluety.

Ceny výletu od hotelu Baia D´Or:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 1.614 Kč/812 Kč
(úterý - půldenní výlet, cena nezahrnuje vstup, který číní 10 Euro)

ETNA a TAORMINA

Etna, druhá nejmohutnější sopka v Evropě, je 3350 metrů vysoká a díky tomu představuje dominantu širokého okolí a velké lákadlo pro turisty. Výstup na její vrchol obnáší poměrně namáhavou cestu. Výbuchy Etny jsou známé již od starověku. Poslední skutečně velký nastal roku 1669. To však neznamená, že sopka zcela zahálí, tudíž je záhodno zdolat ji v doprovodu zkušeného průvodce. Společně s námi si ji však můžete prohlédnout i bez fyzické námahy a bez jakéhokoliv rizika.
Taormina je pohádkové sicilské městečko, které vás okouzlí nádherným amfiteátrem a především parádním výhledem na zmíněnou Etnu. Není divu, že se stalo zdrojem inspirace pro takové umělce, jako byli např. Dalí, Dumas, Wagner, Goethe, Nabokov či Achmatovová. Krásu a okouzlení z tohoto města potvrzuje výrok slavného francouzského spisovatele Maupassanta: ,,Pokud byste mohli strávit pouze jediný den na Sicílii a zeptali jste se mě, co bezpodmínečně musíte vidět, odpověděl bych s jistotou – Taorminu!" Pro Goetha to bylo zase město, ,,které návštěvníkům nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na světě". Taormina je i v současnosti místem, kam rády vyrážejí celebrity ze všech koutů světa. Je tedy docela možné, že si například posedíte u stolku, u kterého nejednou večeřely Elizabeth Taylorová či Julia Roberts. A to už jsou přeci nemalé důvody, proč toto město navštívit.

Ceny výletu od hotelu Baia D´Or:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 2.576 Kč/1.288 Kč
(středa - celodenní výlet)

Ceny výletu od hotelu President Sea Palace:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 1.512 Kč/756 Kč
(úterý - celodenní výlet)

Catania a Kyklopská riviéra

Catania je 40tisícové město rozkládající se na východním pobřeží Sicílie ve stejnojmenném zálivu, v blízkosti proslulé Kyklopské riviéry. Jde o poměrně rušné a hektické město, které vás však upoutá spoustou historických i přírodních atraktivit. Catania je považována za nejstarší řeckou kolonii na ostrově Sicílie, protože byla založena již roku 729 před Kristem. Největším rozkvětem město procházelo v římském období. Následoval úpadek trvající až do 15. století. V roce 1434 zde byla španělskými vladaři založena univerzita fungující dodnes. V centru Catanie se nachází náměstí Piazza Duomo, které je lemováno množstvím restaurací, taveren, kaváren a obchůdků. Uprostřed stojí kašna se slonem a obeliskem na hřbetě, představuje symbol města. V historickém centru Catanie se každé dopoledne konají velkolepé trhy. Náměstí protínají dvě hlavní ulice, podle kterých se dá ve městě dobře orientovat. Ulice Via Etnea je nákupním centrem města, nachází se zde řada obchodů, menších krámků, restaurací i kaváren. Paralelně s Via Etnea vede barokní ulice Via Crociferi, plná paláců a kostelů. Je dokladem toho, jak vypadalo město v 18. století. Druhou hlavní ulicí je Via Vittorio Emanuele, v jejímž okolí najdete spoustu zajímavých staveb. Hlavní městskou památkou je dóm sv. Agáty, pocházející z normanského období. Současná podoba je však barokní s antickými prvky, vytvořena byla architektem G. B. Vaccarinim. Před dómem stojí ještě radnice a budova staré univerzity.

Ceny výletu od hotelu Baia D´Or:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 2.212 Kč/1.106 Kč
(sobota - celodenní výlet)

Syrakusy a Ortigia

Kdysi bývaly Syrakusy velkoměstem antického Středomoří, žilo zde až půl milionu obyvatel, dnes jich je kolem 120 000. Přesto je město významné, jelikož se v něm nalézá neuvěřitelně velké množství památek a historických míst, která zlákají každého návštěvníka. Návštěva Syrakus patří k velký zážitkům. Stará čtvrť, Nové město, výlety do okolí. Město Syrakusy (jinak též Siracusa) se dělí na dvě téměř nezávislé části. Stará čtvrť na ostrově Ortigia se může pyšnit velkou vzácností. Řecký chrám bohyně Athény z 5. století před Kristem zde „zabudovali“ do městské katedrály. Za velkolepým barokním průčelím, které se stavělo od r. 1728, se ukrývá celý zachovaný antický chrám. Druhá, nová část města není sama o sobě tolik atraktivní. Co na ní návštěvníky tolik láká, jsou vykopávky antického města (původních Syrakus). Ty v této části leží v Parco Archeologico (archeologický park), obsahujícím dvě antická divadla, oltář Herona II., římský amfiteátr a další pamětihodnosti.

Ceny výletu od hotelu Presiden Sea Palace:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 1.036 Kč/518 Kč
(sobota - půldenní výlet, cena nezahrnuje vstup, který číní 10 Euro)

Trhy v Catanii

Catania je 40tisícové město rozkládající se na východním pobřeží Sicílie ve stejnojmenném zálivu, v blízkosti proslulé Kyklopské riviéry. Jde o poměrně rušné a hektické město, které vás však upoutá spoustou historických i přírodních atraktivit. Catania je považována za nejstarší řeckou kolonii na ostrově Sicílie, protože byla založena již roku 729 před Kristem. Největším rozkvětem město procházelo v římském období. Následoval úpadek trvající až do 15. století. V roce 1434 zde byla španělskými vladaři založena univerzita fungující dodnes. V centru Catanie se nachází náměstí Piazza Duomo, které je lemováno množstvím restaurací, taveren, kaváren a obchůdků. Uprostřed stojí kašna se slonem a obeliskem na hřbetě, představuje symbol města. V historickém centru Catanie se každé dopoledne konají velkolepé trhy. Náměstí protínají dvě hlavní ulice, podle kterých se dá ve městě dobře orientovat. Ulice Via Etnea je nákupním centrem města, nachází se zde řada obchodů, menších krámků, restaurací i kaváren. Paralelně s Via Etnea vede barokní ulice Via Crociferi, plná paláců a kostelů. Je dokladem toho, jak vypadalo město v 18. století. Druhou hlavní ulicí je Via Vittorio Emanuele, v jejímž okolí najdete spoustu zajímavých staveb. Hlavní městskou památkou je dóm sv. Agáty, pocházející z normanského období. Současná podoba je však barokní s antickými prvky, vytvořena byla architektem G. B. Vaccarinim. Před dómem stojí radnice a budova staré univerzity.

Ceny výletu od hotelu Presiden Sea Palace:
Dospělá osoba/dítě do 11 let: 896 Kč/448 Kč
(půldenní výlet)

POZNÁMKA

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Změna programu vyhrazena. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!