Sicílie

Sicílie, „ostrov Slunce“, ležící ve stínu sopky Etny.Vše o Sicílii

Dovolená v Sicílii - vše co potřebujete vědět

V Sicílii se snoubí krásné pláže, zajímavá starověká, i novodobá historie a také dobrodružství. Hlavním městem je proslulé Palermo, ležící na severozápadě ostrova. Na západě leží opuštěné starořecké město Selinunte, na východě pak nejvyšší stále činná sopka na světě, Etna.

Sicílie

mapa SicílieSicílie, „ostrov Slunce“, který leží ve stínu sopky Etny a jehož cesty jsou obklopené nekonečnými plantážemi menších pomerančovníků, vás okamžitě nadchne svou jedinečností a nezapomenutelnou atmosférou. Dobrodruh, nebo milovník luxusu? Sicílie je místem, kde si každý přijde na své. Městečka, která připomínají staré romantické filmy, kořeny pravé italské mafie nebo tajuplná Etna – to vše dotváří Sicílii v jeden výjimečný celek! Okouzlí vás nejen čarovná krása přírodních scenérií a romantické zátoky, omamná vůně pomerančovníků a citronovníků, ale i hřebeny hor, jejichž vrcholky bývají pokryty sněhem i v horkých letních dnech.

Sicílie

Sicílie je největším italským ostrovem a zároveň i největším ostrovem ve Středomoří. Jedná se o autonomní oblast, která se nachází na jižním cípu italské pevniny a od regionu Kalábrie je oddělena cca 5 km vzdálenou Messinskou úžinou. Ostrov omývají tři moře – ze severu Tyrhénské, z jihu Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří rovněž i několik ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské) a ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria. Sicílie je rozdělena do 9 provincií, hlavním městem ostrova je Palermo. Členité pobřeží Sicílie je na severu převážně kamenité, pro jih jsou pak charakteristické písčité pláže.

Destinace nabízí nedotčenou přírodu, pláže s průzračně čistým mořem, krásná pobřežní letoviska a historická města plná památek na původní dobyvatele. Dlouhá historie cizí nadvlády Sicílii vtiskla její typickou odlišnou a svébytnou atmosféru, kterou se společensky i kulturně liší od zbytku Evropy. I sami Sicilané považují sebe spolu s jejich ostrovem za izolované společenství. Každá etapa dobývání ostrova po sobě zanechala pestré kulturní dědictví a v současnosti je tak možné po celé Sicílii najít různorodé architektonické památky, jako jsou chrámy, kostely či divadla. Jedinečným odkazem minulosti je typický dialekt. Ten v sobě skrývá velmi různorodé jazykové prvky. Značně odlišnou je rovněž i sicilská kuchyně, v níž na rozdíl od té pevninské převládají jídla ostřejší chuti, ryby a zelenina. Sicílie je proslulá rovněž svými typickými sladkostmi, jakými jsou zmrzlina cassata a zákusky cannoli, které se plní sladkým sýrem riccota a polévají čokoládou.

PALERMO – HLAVNÍ MĚSTO

Rozlehlé hlavní město leží v uměle zavlažované nížině Conca ď Oro (Zlatá mušle), lemované pahorky. K nejkrásnějším památkám patří kostel San Giovanni degli Eremiti s pěti orientálními kupolemi, mešitou a křížovou chodbou.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!