Itálie

Dovolená prosluněná krásou a temperamentem!Vše o Itálii

Dovolená v Itálii - vše co potřebujete vědět

Itálie patří mezi turisticky nejoblíbenější země na světě. S Itálií neuděláte chybu, je proslulá svou historií a kulturou, známá je také skvělou kuchyní a výtečnými víny. Poznejte díky nám úchvatný ostrov Sicílie.

Sopka Etna fascinuje zdálky i zblízkaEtna

Na východním pobřeží ostrova Sicílie, nedaleko měst Messina a Catania, se majestátně tyčí k nebesům Etna, nejvyšší činná sopka v Itálii a druhá nejmohutnější v Evropě. Její nadmořská výška činí 3329 metrů, je přibližně dvaapůlkrát větší než druhá největší sopka Vesuv. S Etnou se pojí zajímavý unikát, kterým je nejdelší doložený záznam erupcí. Sopka má čtyři hlavní vrcholy, jsou jimi Bocca Nuova, Voragine, Severovýchodní a Jihovýchodní kráter. Nejvyšší části Etny jsou celoročně pokryty vrstvou sněhu. Nalézá se na ní rovněž několik kalder, mezi nejvýznamnější patří Ellittico Caldera, stará cca 15 000 let. Odhaduje se, že se na svazích Etny nachází až 300 samostatných menších těles, z nichž příležitostně proudí žhavá láva.

Italská kuchyněKUCHYNĚ

Itálie je synonymem pro skvělé jídlo, které nabízí nezaměnitelné variace chutí a vůní. Pro svou jednoduchost a lehkost je italská kuchyně právem označována za jednu z nejlepších na světě. Stejně jako u jiných kuchyní Středomoří je i jídlo připravené na Apeninském poloostrově chutné, a to především díky přítomnosti mnoha kvalitních a čerstvých ingrediencí. Zejména jihoitalská kuchyně patří k nejzdravějším v celé Evropě. Je v ní hojně využíván olivový olej, ryby a spousta čerstvé zeleniny či ovoce. Na špičce světového žebříčku samozřejmě figuruje italské víno, tradiční italská káva, zejména espresso, a pravá italská zmrzlina „gelato“ patří k nejoblíbenějším sladkostem v zemi. Jídlo a stolování náleží mezi důležité stránky italského způsobu života. Především tradiční italský oběd bývá vydatný a je téměř obřadem. Večeře bývá méně bohatá a ke stolu se usedá až v pozdějších hodinách.

Orientační cenové relace

Voda 1,00 EUR

Pizza  6,00 EUR

Jednoduché menu  10,00 EUR

Káva 1,00 EUR

Cola plech 2,00 EUR

Zeleninový salát   4,00 EUR

Sendvič  5,00 EUR

Víno 0,7 l  10,00 EUR

Pivo 0,5 l   2,50 EUR

Zmrzlina 1,00 EUR

 

 

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!