Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže, romantické zátoky.Vše o Kalábrii

Kalábrie

8 dní již od
13 990 Kč
Zobrazit 927 zájezdů

Dovolená v Kalábrii - vše co potřebujete vědět

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie. Přivítá Vás svou krásnou a nedotčenou přírodou a poklidnou atmosférou. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy Vás jednodušše uchvátí.

Capo Vaticano – Tropea – Pizzo

První zastávkou tohoto výletu bude městečko Capo Vaticano, kde budete moci obdivovat nedotčenou přírodu, průzračné moře a úchvatné výhledy do okolí. Navštívíte historický statek „Delize Vaticane di Tropea“ s ochutnávkou typických kalábrijských produktů (med, smetana, výrobky z proslulé červené cibule apod.). Následuje odjezd do města Tropea, které poskytuje nádherné výhledy na Tyrhénské pobřeží a zároveň patří k nejmalebnějším kalábrijským městům. Staré město je vybudováno na skalnatých útesech, pod kterými se rozkládají krásné písčité pláže. Uvidíte kostel Santa Maria delle Isole Sanctuary, který je vybudovaný na velké skále v moři před městem. Poobědváte v restauraci. Odpoledne následuje odjezd do středověkého městečka Pizzo. Město je známé pro výrobu domácí zmrzliny. Dále se můžete těšit na prohlídku Aragonského hradu, kde byl uvězněn a popraven Giocchino Murat, švagr Napoleona. Dále navštívíte muzeum moře a kostel Piedigrotta (vstup není zahrnut v ceně), který je vybudovaný ve skále. Poté zamíříte do centra samého města, kde v historickém obchodě „Belvedere“ ochutnáte proslulé „Tartufo“ (lanýž). Nejedná se však o houbu, ale o typickou zmrzlinu, dezert, který pochází přímo z Pizza.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 891 Kč/446 Kč
Cena výletu nezahrnuje: vstup do kostela Pidigrotta, cca 2,50 EUR/dospělá osoba. Děti do 6 let zdarma.

SICÍLIE: TAORMINA

V ranních hodinách se vypravíte na Sicílii, do historického městečka Taormina. Taormina leží na vysokém kopci a tvoří poslední vyčnívající bod horského hřebenu, což zaručuje úchvatné výhledy na vrchol dýmající sopky Etny a nedaleké pobřeží Kalábrie. Taormina vděčí Řekům za jejich stavitelské umění a za nejkrásnější přírodní divadlo na světě, které pochází ze 3. st. př. n. l. (vstup není zahrnut do ceny výletu). Dále uvidíte středověký sicilský palác Corvaja, který pochází z 10. století a původně byl postaven Araby. Na hlavním náměstí Piazza del Duomo se nachází katedrála, která byla postavena kolem roku 1400 a později prošla renesanční přestavbou. Katedrála má půdorys latinského kříže. Před katedrálou je barokní fontána ze 17. století.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.512 Kč/756 Kč
Cena výletu nezahrnuje: vstup do řeckého divadla, cca 8 EUR/dospělá osoba. Děti do 18 let a osoby starší 65 let zdarma.

LIPARSKÉ OSTROVY

Lodní výlet. Překvapivě krásné a velmi rozmanité ostrovy jsou zcela právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Jejich sopečný původ na nich zanechal zcela jistě okouzlující prvky – písčité pláže s černým pískem, doutnající krátery, skalnaté pobřeží a překrásnou krajinu. První zastávkou je Stromboli, malý ostrov, kterému dominuje 900 m vysoká, aktivní sopka. Dále poplujete na ostrov Lipari, největší z liparského souostroví. Lipari je velmi sympatické a živé město s úzkými uličkami a historickými domky. Najdete zde spoustu obchůdků se suvenýry, dobré restaurace, bary a kavárny. Mezi zajímavosti tohoto města patří opevněná akropole nebo malebný přístav Marina Corta. Poslední zastávkou tohoto výletu je Vulcano, ostrov síry, kde budete mít možnost relaxovat v horké, bahenné koupeli.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.458 Kč/729 Kč
Cena výletu nezahrnuje: povinnou daň cca 1,5 EUR/ osoba, zpáteční cestu autobusem cca 10 EUR/osoba.

NOČNÍ STROMBOLI

Lodní výlet k malému ostrovu, který patří k Liparskému souostroví. Toužíte vidět krásný západ slunce a dechberoucí výbuchy činné sopky Stromboli? Pak se s námi vydejte na tento výlet, kde se cca po 1,5 hodiny dostanete přímo k ostrovu Stromboli. Navštívíte místo, které vám poskytne naprosto nevšední zážitek, a uvidíte, jak v prudkém svahu stéká láva přímo do moře (erupce se opakují cca každých 20 minut). Pozorování výbuchů je velmi atraktivní a můžete si tak vychutnat tu pravou, romantickou atmosféru. Poté budete mít čas si prohlédnout město, dát si kávu a navštívit některé z místních obchůdků.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.323 Kč/662Kč
Cena výletu nezahrnuje: povinnou daň cca 1,5 EUR/ osoba.

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA.

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!