Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže, romantické zátoky.Vše o Kalábrii

Kalábrie

8 dní již od
13 790 Kč
Zobrazit 753 zájezdů

Dovolená v Kalábrii - vše co potřebujete vědět

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie. Přivítá Vás svou krásnou a nedotčenou přírodou a poklidnou atmosférou. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy Vás jednodušše uchvátí.
 • Nicotera

  Nicotera je město, které leží v provincii Vibo Valentina a rozkládá se na samém úpatí jižního svahu hory Monte Poro (212 m.n.m.). Právě díky své poloze je letovisko doslova „terasou“, která nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na krajinu a dlouhé pobřeží Gioia Tauro. Staré město má mnoho památek, které stojí za návštěvu.

   

 • Capo Vaticano

  Tradiční jihoitalskou atmosféru naleznete v nedávno objeveném turistickém středisku Capo Vaticano. Právě Capo Vaticano je ideální pro odpočinek, romantiku a rodinnou, ničím nerušenou dovolenou. Podle odborníků se jedná o jednu z přírodně nejzachovalejších oblastí Itálie. Kromě úžasné přírody a křišťálově čistého moře zůstal zachován i tradiční jihoitalský styl života. Pro letovisko jsou typické majáky, které se zde dříve stavěly jako ochrana proti pirátům. Pro návštěvu historických památek je možné navštívit blízkou Tropeu.

   

 • Briatico

  Menší letovisko Briatico, původně malá rybářská osada, vzniklo už ve 12. století. Dříve zde stál středověký hrad, ze kterého se až dosud dochovaly některé části (dvě z pěti věží hradu). Briatico je jedním z letovisek, které také leží u známého „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Místní pláže jsou velice dobře vybavené a rozmanité svým vzhledem. Najdete zde pláže s jemným světlým pískem nebo naopak skalnatá pobřeží, která doslova vybízejí k poznávání podmořského světa. V centru městečka nechybí ani místní restaurace, bary a obchůdky. Nedaleko se nachází historické městečko Tropea, oblíbené a často navštěvované Pizzo nebo Zambrone.

   

 • Parhgelia

  Vesnička Parghelia leží v provincii Vibo Valentina a rovněž patří do „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). V okolí je možné navštívit oblíbená letoviska Tropea, historické městečko Pizzo nebo Zambrone. Možný je také výlet na Liparské ostrovy, kde láká stále aktivní sopka Stromboli.

 • Pizzo Calabro

  Pizzo, okouzlující město ozářené sluncem, položené na útesu nad Tyrhénským mořem. Moderní lokalita, obklopená vysokými skálami, nádhernými plážemi a průzračně čistým mořem. Letovisko známé svým rybářským průmyslem je vyhlášeno nejen svými specialitami z ryb, ale i slavnou italskou zmrzlinou Tartuffo, která zde má dlouholetou tradici. Město plné uliček vedoucích k moři je dokonalou kombinací toho, jak trávit dovolenou odpočinkem u čistého a nádherného kalabrijského pobřeží a zároveň si užívat historie v jádru města. Zajímavostí je kostel Piedgrott, vytesaný do jeskyně, který byl postaven napoletánskými námořníky jako poděkování Bohu za to, že se zachránili při ztroskotání lodi. Místo je velice dobrým výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází lázeňské město Crotone, místo, kde Pythagoras založil svou školu.

   

 • Ricadi

  Letovisko Ricado leží na poloostrově Capo Vatican v části zvané „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Podle dávné legendy město dokonce založil slavný Herkules. Nyní do této oblasti láká turisty především dostupnost historických památek a krásné pláže. Vlajkovou lodí zdejší ekonomiky bylo především zemědělství, zejména pěstování cibule a grapefruitů. V posledních letech zde ale převládá turistický průmysl, díky kterému zde vyrostla spousta nových hotelů, turistických oblastí nebo soukromých pláží, které nabízejí široké spektrum vodních sportů. K úplné spokojenosti návštěvníků přispívá nespočet zábavních podniků, barů a restaurací, které nabízejí místní lahodné speciality. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných míst Kalábrie. Letovisko se vyznačuje krásnými plážemi, které obklopují mohutná skaliska a dotváří tak nádherné přírodní scenérie.

   

 • Tropea

  „Triumf“, i tak se dá nazvat jedno z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších míst v Kalábrii. Tropea byla místem dávných legend a válečných triumfů, čímž si vysloužila právě tento název. Díky své bohaté historii a zachovalému kulturnímu dědictví je Tropea atraktivní i pro milovníky historie. Labyrint úzkých uliček dotváří spolu s obchody, kostely a renesančními paláci historické centrum města, které návštěvníky polapí svou pradávnou atmosférou. Jedním ze symbolů města je poutní kostel Panny Marie, který se tyčí až na samém vrcholku skalnatého výběžku a rozhodně stojí za návštěvu. Nejen historie, ale i sportovní vyžití všeho druhu, divoká kalabrijská příroda, malebná skaliska tvořící romantické zátoky, podmořské jeskyně a bílé písčité pláže jsou typické pro tohle krásné letovisko. Tropea je i centrum nočního dění, kde je možné si užívat prázdninové atmosféry až do samého rána! Pobřeží, dlouhé téměř 4 km, nabízí mimo jiné i široké spektrum vodních sportů, jako je windsurfing, plachtění, potápění, šnorchlování nebo jen možnost si půjčit šlapadlo a kajak. Pokud mluvíme o něčem více než typickém pro Tropeu, pak je třeba zmínit místní červenou a velice chutnou cibuli – La cipolla rossa di Tropea, která je známá díky svým blahodárným zdravotním účinkům a je populární také v České republice. Mimo jiné se Tropea pyšní malebným přístavem, ze kterého je možné si udělat výlet až na Liparské ostrovy a k sopce Stromboli.

   

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!