Indie

Na zdejších pohádkových plážích spatříte spoustu vzrostlých kokosových palem a především světlý a čistý písek.Vše o Indii

Dovolená v Indii - vše co potřebujete vědět

Turisticky nejpopulárnější svazový stát se rozprostírá v západní části Indie, jeho nádherné pobřeží omývá Arabské moře. Pro svoji dovolenou si můžete vybrat jednu ze dvou hlavních oblastí, jimiž jsou Severní Goa a Jižní Goa. První z nich je trochu rušnější, v druhé najdete zasloužený klid a řadu zcela opuštěných pláží. Obě oblasti nabízejí několik atraktivních letovisek.

VODOPÁDY DUDHSAGAR FALLS

Dudhsagar FallsNejen nádherné pobřeží, které je hlavním turistickým lákadlem, poznáte během dovolené v indické Goe. Je zde také celá řada úchvatných staveb a památek, přírodní rezervace Cotigao či velké tržiště ve městě Margao. Působivou raritou jsou čtyřstupňové vodopády na řece Mandovi, nazvané Dudhsagar Falls. Jsou vysoké 310 metrů, průměrná šířka činí 30 metrů. Jejich spodní část přitom křižuje funkční železniční most. Nalézají se ve vnitrozemí, na hranici se svazovým státem Karnátaka, cca 50 kilometrů od pobřeží Jižní Goy a cca 70 kilometrů od letovisek Severní Goy. Z hlavního města Panadží je to cca 60 km po silnici. Výlet k Dudhsagar Falls můžete spojit s návštěvou dalších zajímavých míst.

  • Velvyslanectví ČR v Indii

    Embassy of the Czech Republic
    50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
    +91 112 415 5200; nouzová linka +91 991 099 9460
    +91 112 415 5270

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!