Indie

Na zdejších pohádkových plážích spatříte spoustu vzrostlých kokosových palem a především světlý a čistý písek.Vše o Indii

Dovolená v Indii - vše co potřebujete vědět

Turisticky nejpopulárnější svazový stát se rozprostírá v západní části Indie, jeho nádherné pobřeží omývá Arabské moře. Pro svoji dovolenou si můžete vybrat jednu ze dvou hlavních oblastí, jimiž jsou Severní Goa a Jižní Goa. První z nich je trochu rušnější, v druhé najdete zasloužený klid a řadu zcela opuštěných pláží. Obě oblasti nabízejí několik atraktivních letovisek.

KRÁSNÉ PLÁŽE PLNÉ PALEM

Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie. Tato bývalá portugalská kolonie s pestrou historií leží u pobřeží Arabského moře. Na zdejších pohádkových plážích spatříte spoustu vzrostlých kokosových palem a především světlý a čistý písek. Takřka jediným zvukem, který zde uslyšíte, je štěbetání vzácného exotického ptactva.

RÁJ HNUTÍ HIPPIES A BUJARÝ NOČNÍ ŽIVOT

Noci plné nekonečných parties, divoké protančené večery na krásných plážích a rytmická hudba. Přesně takhle vypadala Goa v 60. letech, kdy byla centrem hippies, kteří se sem sjížděli z celého světa. Experimentovali zde s elektronickou hudbou a rozjeli nový styl muziky, tzv. „goa trance“. Jednalo se o směs několika hudebních stylů. Lákala sem nadšence z celého světa, kteří si chtěli užít nikdy nekončící zábavu, o níž slyšeli. Přestože sláva této doby trochu vyhasla, i nadále sem míří spousta volnomyšlenkářů. Mají totiž proč! Pořád je možné užít si bujarého nočního života. Zejména oslavy Nového roku jsou mezi cestovateli velmi populární.

SLUNCE A PÍSEK

Dlouhá písčitá pobřeží a romantické západy slunce činí z této země dovolenkový ráj!

ZÁBAVA I POZNÁNÍ

Nejen odpočinek, ale také aktivní zábava! Kromě restaurací a barů jsou zde i historické skvosty.

SKVĚLÁ KUCHYNĚ

Pestrá a rozmanitá, jako je Indie, je i místní kuchyně! Typická jsou kořeněná jídla, kterým neodoláte.

  • Velvyslanectví ČR v Indii

    Embassy of the Czech Republic
    50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
    +91 112 415 5200; nouzová linka +91 991 099 9460
    +91 112 415 5270

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!