Goa

Stát Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie.Vše o Goa

Vážení klienti,

v tuto chvíli již nejsou k dispozici žádné dostupné zájezdy do této destinace. Již brzy se budete moci těšit na zájezdy pro další sezónu. Děkujeme za pochopení a v případě dotazů nás můžete kontaktovat.

Dovolená v Goa - vše co potřebujete vědět

Nádherným přímořským oblastem Indie vévodí Goa, nejmenší a zároveň nejvíce prosperující svazový stát. Leží na západním pobřeží a oplývá řadou dlouhých pláží se spoustou kokosových palem. Toto území překypuje bujnou vegetací – nejrůznějšími listnatými stromy, vzácnými dřevinami, mangovníky atd. Ve vnitrozemí najdete nefalšovanou džungli.

LOV KRABŮ

Na tomto půldenním výletu zažijete relaxaci i zábavu při plavbě po krásné řece Sal, kterou obklopuje rozmanitá tropická vegetace. Kochat se budete bohatou faunou, zejména ptáky. Poplujete kolem mangrovových porostů, kde uvidíte orly, jeřáby, netopýry a mnoho dalších druhů. Můžete pozorovat místní rybáře a jejich život na břehu řeky. Vyzkoušet si budete moct i chytání ryb a krabů. Odjezd z rezortu ke břehům řeky Sal je v 15 hodin. Zpět k molu přirazíme přibližně v 18 hodin. Následuje večeře v restauraci Bollywood, kde budou servírovány úlovky dne.

OCEAN RHAPSODY

Cestou do přístaviště Cola projedete několika krásnými vesnicemi (Assolna, Velim, Cabo da Ram, Betul). Po celou dobu vás bude doprovázet zkušený průvodce. Těšit se můžete na fascinující nedotčenou pláž, která je ze tří stran ohraničena hustým tropickým lesem s volně žijícími pávy a dalšími druhy ptactva. Po příjezdu budete ubytováni v plně funkčních luxusních stanech. Poté bude podáván oběd, po kterém následuje čas na relaxaci na zcela izolované soukromé pláži Cola. V odpoledních hodinách je podáván čaj a sušenky. Před nádherným západem slunce si ještě můžete zahrát různé plážové sporty. Po večeři bude čas pro romantický táborák přímo na pláži. Druhý den v dopoledních hodinách po snídani, pokud nebude možné pozorovat delfíny, budete mít možnost vyrazit na výlet lodí, která vás zavede na pláž s vodopádem. Tam zcela určitě bude možné pozorovat volně žijící delfíny, případně si zarybařit. Kolem poledne je naplánovaný transfer zpět do hotelů.

KROKODÝL DUNDEE

Tento výlet začíná po snídani v hotelu, ze kterého budete dopraveni k molu Cortalim. Tento celodenní výlet obnáší dobrodružnou plavbu do kanálu Cumbarjua, který je hustě zalesněn mangrovy a kde žije mnoho indických krokodýlů bahenních. Kromě nich budete moci pozorovat množství nejrůznějších druhů ptáků. Po krokodýlím výletu budete vysazeni ve městě Banastarim, odkud se vydáte na prohlídku plantáží s kořením. Na jedné z nich bude podáván oběd podle tradičního způsobu přípravy jídel, na banánových listech. Po obědě vás profesionální průvodce provede sadem s kořením a seznámí vás také s procesem přípravy koření přímo ve výrobně. Nejen přetrvávající chuť indického koření je nezapomenutelným zážitkem.

PLAVBA NA HAUSBÓTU

Kolem poledne vás vyzvedne doprovod v hotelu. Vyhlídkovou jízdou, která vede přes malé vesničky Severní Goy, Anjunu a Siolim, dorazíte přibližně za hodinu do přístavu na řece Chapora. Při pohodové plavbě poplujete na širé moře k opuštěným plážím Morjim a Mandrem. Plavba dál pokračuje kolem pevnosti Chapora, pocházející ze začátku 16. století a tyčící se nad stejnojmennou řekou. Pevnost nechal postavit Adil Shahi, syn zakladatele Bijapurského sultanátu. Budete také moci pozorovat volně žijící delfíny. Při zpáteční plavbě po řece budete proplouvat kolem vesnic s kokosovými farmami, tradičními kostely a chrámy. Během plavby je na palubě podáván oběd, po kterém budou vaše chuťové pohárky toužit ochutnat znovu. Předpokládaný konec plavby je v 16 hodin místního času.

BLEŠÍ TRH ANJUNA

Odjezd od hotelu na tento půldenní výlet je v 10 hodin. Cestou do Anjuny projedete skrz malé kouzelné vesničky. Příštích pár hodin budete moci strávit na nákupech suvenýrů pro své přátele a blízké. Na bleším trhu Anjuna pořídíte snad cokoliv od typických indických barevných textilií se všívanými zrcátky přes indickou hudbu, polodrahokamy až po šperky a nepřeberné množství dalších výrobků, včetně těch ručně dělaných. Na zpáteční cestě navštívíte navíc světoznámou pláž Big Vagator.

GOA CHITRA

Muzeum Goa Chitra je poctou jeho zakladatele svým předkům a jejich způsobu života. Muzeum se pyšní jedinečnou sbírkou a vyobrazením tradičních zemědělských nářadí a dalších starověkých nástrojů. To vše můžete spatřit v zázemí tradiční ekologické farmy. Vše začalo jako soukromý koníček postupným shromážděním 200 předmětů. V současnosti sbírka čítá více než 4 000 exponátů. Muzeum tak komplexně reprezentuje kulturu starověké Goy. Každý z artefaktů je doplněn informacemi, které byly shromážděny na základě vyprávění a rozhovorů s nejstaršími členy komunity a díky studiu jejich každodenního používání. Po prohlídce muzea následuje oběd ve vyhlášené restauraci Zeebop by the Sea, která se nachází přímo na pláži. Po obědě výlet pokračuje k majestátnímu portugalskému sídlu Menezes Braganza Pereira. Tento dům, nacházející se v městečku Čandor (Chandor), je více než 350 let starý a je také největší stavbou v portugalském stylu ve státě Goa. Dům nechal postavit Braganza Pereira, který reprezentoval portugalskou Gou ve Španělsku. V současnosti jej stále obývají jeho potomci, ale současně slouží jako muzeum lustrů, obrazů, porcelánu, dobového nábytku a dalších starožitných předmětů.

KNIHA DŽUNGLÍ

Po zhruba hodinovém transferu přijedete na plantáž, kde vás profesionální průvodce seznámí s výrobou a využitím koření v kuchyni i medicíně. Následuje tradiční oběd připravený z místní zeleniny a koření, servírovaný na listech banánovníku. Po obědě se vydáte do národního parku, jehož součástí je Bhagvan Mahaveer Sanctuary. V jeho blízkosti také přenocujete. Poté se projedete na slonech ve stejném stylu, jako to dělávali králové. Po báječné večeři u velkého ohně se můžete ještě zúčastnit krátkého výletu tajemnou džunglí po naučné stezce s pochodněmi. Druhý den se vydáte džunglí k vodopádům Shanti. Tam získáte lekci meditace. Dáte si báječnou snídani a pak si společně se slony užijete koupání v řece. Nezapomenutelný zážitek!

PERLA ORIENTU

Navštívíte 285 let starý chrám Shanta Durga, který je zasvěcen stejnojmenné bohyni. Jedinečností tohoto chrámu je jeho architektura, která vznikla spojením indické a portugalské. Poté navštívíte plantáž s kořením, která byla v minulosti mnohokrát oceněna. Farma se nachází uprostřed hustého lesa. Profesionální průvodce vás seznámí s jednotlivými druhy koření a jejich využitím včetně jejich léčivých vlastností. Zde bude také podáván chutný tradiční pokrm servírovaný na banánových listech. Výlet pokračuje do staré Goy. Kromě jiného se zastavíte v kostele Basilica Bom Jesus ze 16. století. Jde o významné křesťanské poutní místo, protože jsou zde uloženy ostatky sv. Františka Xaverského, spoluzakladatele Tovaryšstva Ježíšova a prvního misionáře v jižní a jihovýchodní Asii. Nakonec se vydáte do Panadží, hlavního města státu Goa, kde je pro vás připravena prohlídka nejvýznamnějších památek a také nákupy v indických obchodech, kde můžete výhodně pořídit vše od hedvábných šátků a šperků přes různé ořechy až po ručně dělané výrobky.

RELAX NA PÍSKU

Ideální výlet pro ty, kteří milují slunění a relaxaci. Po snídani budete vyzvednuti v hotelu, odkud následuje transfer na pobřeží. Tam začne plavba po Arabském moři. Budete moci pozorovat divoké delfíny. K dispozici bude vybavení pro šnorchlování stejně jako rybářské náčiní. Plavba dále pokračuje na pláž Hansa, kde se bude podávat oběd formou bufetu. Tento perfektní den nebudete dělat nic jiného, než relaxovat.

PO KRÁSÁCH JIHU

Nejprve navštívíte horskou vesnici Agonda. V okolních lesích vás budou fascinovat akrobatické kousky hulmanů posvátných. Dále zamíříme do stejnojmenné zátoky, kde si budete moci zaplavat v klidných vodách Indického oceánu. Navštívíte také slavnou pevnost Cabo de Rama. Se 180 tisíci m2 jde o nejrozlehlejší a současně jednu z nejstarších pevností v Goe. Dodnes se v pevnosti nachází několik děl. Nakonec se vydáte na vyhlášenou pláž Palolem, která je do značné míry nedotčená. Místní rybáři i turisté zde žijí v barevných chatrčích podél pobřeží. Pláž má dokonalý tvar půlměsíce a délku přesně jednu míli. Tuto krásnou písčitou pláž nebudete chtít nikdy opustit.

HLAVNÍM MĚSTEM PANADŽÍ

Projdete se po promenádě Campal, kde se nacházejí okouzlující domy v koloniálním stylu a řada kulturních památek. Také se zde nalézá první lékařská škola v Asii. Její prostory dnes slouží Mezinárodnímu filmovému festivalu v Indii. Navštívíte také městský trh, kde zažijete místní tradiční atmosféru. V samotném srdci Panadží zavítáte k působivému baroknímu kostelu Naší Paní Neposkvrněného početí z roku 1541. V blízkosti kostela můžete pořídit nejrůznější suvenýry pro sebe i své blízké. Následuje prohlídka latinské čtvrti Fontainhas, jejíž architektura, jazyk, kuchyně i způsob života vychází z portugalských vlivů.

VODOPÁDY

Tento výlet ocení zejména adrenalinoví nadšenci a dobrodruzi. Pojedete totiž džípy skrz nejodlehlejší vesnice v džungli až do Bhagwan Mahavir Wildlife Sanctuary, kde uvidíte množství vodopádů. Mezi nimi navštívíte Dudhsagar, což je s výškou 310 metrů a průměrnou šířkou 30 metrů druhý nejvyšší vodopád v celé Indii. Cesta džípy pokračuje hustou džunglí oplývající bohatou faunou a flórou. Později navštívíte místní plantáž, kde bude servírován tradiční oběd.

 

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!