Goa

Stát Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie.Vše o Goa

Vážení klienti,

v tuto chvíli již nejsou k dispozici žádné dostupné zájezdy do této destinace. Již brzy se budete moci těšit na zájezdy pro další sezónu. Děkujeme za pochopení a v případě dotazů nás můžete kontaktovat.

Dovolená v Goa - vše co potřebujete vědět

Nádherným přímořským oblastem Indie vévodí Goa, nejmenší a zároveň nejvíce prosperující svazový stát. Leží na západním pobřeží a oplývá řadou dlouhých pláží se spoustou kokosových palem. Toto území překypuje bujnou vegetací – nejrůznějšími listnatými stromy, vzácnými dřevinami, mangovníky atd. Ve vnitrozemí najdete nefalšovanou džungli.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA - Severní Goa

Když se vydáte ještě více na sever od letoviska Arpora a překonáte řeku Čapora (Chapora), vlévající se do moře, dostanete se do Morjimu. Ten je domovem mnoha ptáků, chráněných želv a také ruských přistěhovalců. Pláž je zde velmi široká, nejrozšířenějším sportem je kitesurfing.
Chcete-li zažít autentický místní trh, vydejte se – v pátek – do městečka Mapusa. Již zdálky ucítíte exotické koření a ovoce navršené do pyramid. Místní specialitou jsou kořeněné klobásky chorizo, palmové víno todi a velké zelené banány. Narazíte i na zaklínače hadů, flagelanty (sebemrskače) či děti převlečené za sádhuy (žebravé poutníky).
Milovníky památek nadchne pevnost Fort Aguada, postavená v roce 1612, aby chránila pobřeží před nájezdy Holanďanů a Maráthů. V dnešní době slouží zčásti jako vězení a je nepřístupná. I tak toto místo stojí za návštěvu, už jen kvůli nádhernému výhledu z vrcholu kopce, kde stojí čtyřpatrový maják z roku 1864, nejstarší svého druhu v Asii. Další úctyhodnou pevnost můžete spatřit ve vesnici Čapora. Dostanete se k ní z pláže Big Vagator, odkud vede cesta do kopce. Hradby z načervenalého kamene postavili Portugalci v roce 1617 na místě původní muslimské stavby. Pevnost byla opuštěna v 19. století a dnes jsou z ní ruiny, ovšem výhled odsud je skvostný.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA - jižní Goa

Pomyslnou „startovní čárou“ je přístav Vasco da Gama, nazvaný podle portugalského mořeplavce, který roku 1498 přistál na západoindickém pobřeží. Zdejší atrakcí je vyhlídka Pilot Point, nabízející překrásný pohled na přístav, ústí řeky Zuari a Arabské moře. Další perličkou je nejkrásnější koloniální sídlo na území Goy – Menezes Braganza Pereira House. Nádherný dvoupatrový dům ve vesničce Čandor, situované mezi rýžovými políčky, postavila v 16. století rodina Braganzů pro své dva syny.
Nejúchvatnější koloniální paláce staré Goy stojí v uličkách městečka Lutolim. Nejvěhlasnější je Miranda House. Milovníky památek a architektury zaujme i bílý barokní kostel Svatého ducha, stojící uprostřed pitoreskní koloniální čtvrti v Margau, hlavním městě okresu Salcete. Na své si tu přijdou i ti, kteří dávají přednost nákupům. Ve spleti uliček najdete spoustu bazarů se suvenýry.
Jestliže vám imponuje příroda, vaše kroky nejspíš zamíří cca 10 km jihovýchodně od města Čaudi – do přírodní rezervace Cotigao. Narazit zde můžete na gazely, lenochody, dikobrazy, levharty či opice.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!