Goa

Stát Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie.Vše o Goa

Vážení klienti,

v tuto chvíli již nejsou k dispozici žádné dostupné zájezdy do této destinace. Již brzy se budete moci těšit na zájezdy pro další sezónu. Děkujeme za pochopení a v případě dotazů nás můžete kontaktovat.

Dovolená v Goa - vše co potřebujete vědět

Nádherným přímořským oblastem Indie vévodí Goa, nejmenší a zároveň nejvíce prosperující svazový stát. Leží na západním pobřeží a oplývá řadou dlouhých pláží se spoustou kokosových palem. Toto území překypuje bujnou vegetací – nejrůznějšími listnatými stromy, vzácnými dřevinami, mangovníky atd. Ve vnitrozemí najdete nefalšovanou džungli.

1 indická rupie (INR) = 100 paisů (1 EUR = cca 73 INR). Vzhledem k tomu, že dne 9. 11. 2016 pozbyly platnosti indické bankovky v nominální hodnotě 500 a 1000 indických rupií, je zakázáno používat je v hotovostním styku (s výjimkou bank). Cestující přilétající na mezinárodní letiště v Indii by měli mít možnost vyměnit si eura/dolary až do protihodnoty 5000 INR. V praxi je ale směňována pouze hotovost 50 EUR nebo USD a nezřídka hotovost ve směnárnách zcela chybí i několik hodin. Situace mimo příletovou halu mezinárodních letišť je o poznání dramatičtější. Složité je i zásobování bankomatů, které trpí na mnoha místech nedostatkem hotovosti a mnohé jsou mimo provoz také z toho důvodu, že dosud nebyly kalibrovány pro nové bankovky. Limit pro výběr hotovosti z bankomatu činí 2500 INR na kartu a den. Nadále je však možný bezhotovostní platební styk. Doporučujeme proto, aby občané cestující do Indie byli rozhodně vybaveni debetní či kreditní kartou umožňující bezhotovostní úhrady. Aktuální informace zveřejňuje průběžně na své webové stránce velvyslanectví České republiky v Dillí: www.mzv.cz/nd.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!