Novinka
Goa

Stát Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie.Vše o Goa

Goa

9 dní již od
21 590 Kč
Zobrazit 750 zájezdů

Dovolená v Goa - vše co potřebujete vědět

Láká vás dovolená v exotice? Vydejte se s námi do Indie! Konkrétně do nejmenšího, ale zato nejvíce prosperujícího svazového státu Goa, který vás uhrane nádhernými písčitými plážemi, množstvím kokosových palem i panenskou přírodou ve vnitrozemí.

Goa

BeachTuristicky nejpopulárnější svazový stát se rozprostírá v západní části Indie, jeho nádherné pobřeží omývá Arabské moře. Hlavním městem je Panadží (anglicky Panaji), ležící na levém břehu řeky Mandovi. Mimochodem – řek najdeme v Goe hodně. Jsou důležité pro existenci všudypřítomné bujné vegetace. Pro svoji dovolenou si můžete vybrat jednu ze dvou hlavních oblastí, jimiž jsou Severní Goa a Jižní Goa. Obě nabízejí několik atraktivních letovisek.

SEVERNÍ GOA

Pobřeží Severní Goy se táhne směrem na sever od ústí řeky Mandovi a tvoří ho dlouhý pás prostorných pláží, přerušovaný pouze ojedinělými říčkami, skalisky a třemi přílivovými řekami. Najdete zde původní rybářské osady, rozšířené o řadu hotelů, restaurací, obchodů, plážových barů a diskoték. Turistická zóna začíná u portugalské pevnosti Fort Aguada a pokračuje přes poklidné středisko Candolim, lákající hlavně turisty středního věku. Kousek za ním vstoupíte do nejživější části – Calangute. Nedaleko se nachází další vyhledávané středisko Baga. Necelé dva kilometry od něj, směrem na severovýchod, se rozprostírá letovisko Arpora. To – jako jediné – není situováno přímo u moře. Následujícím turistickým střediskem je Anjuna, ideální pro party mladých lidí. Když se vydáte ještě více na sever a překonáte řeku Čapora (Chapora), vlévající se do moře, dostanete se do letoviska Morjim. To je domovem mnoha ptáků, chráněných želv a také ruských přistěhovalců. Pláž je zde velmi široká, nejrozšířenějším sportem je kitesurfing,

JIŽNÍ GOA

Jižní Goa se od severního distriktu podstatně liší. Je klidnější a má téměř nedotčenou přírodu. Kilometry překrásných pláží lemují palmové háje a všude je zelená krajina s řídce se vyskytujícími zemědělskými a rybářskými vesnicemi či samostatnými koloniálními vilkami. Vydáte-li se ze severu na jih, přivítá vás městečko Colva. Pláže v jeho okolí se řadí mezi nejrušnější v celé oblasti. Naopak k nejklidnějším místům patří Benaulim. V těsné blízkosti se nalézá obdobné letovisko Varca. Přibližně o 3 km dál se rozprostírá Cavelossim. Také u tohoto střediska objevíte řadu opuštěných pláží.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!