Prodej zájezdů Léto 2017 v plném proudu. Již zbývá jen 9 dní největších slev a výhod!

Novinka
Goa

Stát Goa je nejmenším a zároveň nejvíce prosperujícím svazovým státem Indie.Vše o Goa

Goa

10 dní již od
18 990 Kč
Zobrazit 900 zájezdů

Dovolená v Goa - vše co potřebujete vědět

Goa

BeachTuristicky nejpopulárnější svazový stát se rozprostírá v západní části Indie, jeho nádherné pobřeží omývá Arabské moře. Hlavním městem je Panadží (anglicky Panaji), ležící na levém břehu řeky Mandovi. Mimochodem – řek najdeme v Goe hodně. Jsou důležité pro existenci všudypřítomné bujné vegetace. Pro svoji dovolenou si můžete vybrat jednu ze dvou hlavních oblastí, jimiž jsou Severní Goa a Jižní Goa. Obě nabízejí několik atraktivních letovisek.

SEVERNÍ GOA

Pobřeží Severní Goy se táhne směrem na sever od ústí řeky Mandovi a tvoří ho dlouhý pás prostorných pláží, přerušovaný pouze ojedinělými říčkami, skalisky a třemi přílivovými řekami. Najdete zde původní rybářské osady, rozšířené o řadu hotelů, restaurací, obchodů, plážových barů a diskoték. Turistická zóna začíná u portugalské pevnosti Fort Aguada a pokračuje přes poklidné středisko Candolim, lákající hlavně turisty středního věku. Kousek za ním vstoupíte do nejživější části – Calangute. Nedaleko se nachází další vyhledávané středisko Baga. Necelé dva kilometry od něj, směrem na severovýchod, se rozprostírá letovisko Arpora. To – jako jediné – není situováno přímo u moře. Následujícím turistickým střediskem je Anjuna, ideální pro party mladých lidí. Když se vydáte ještě více na sever a překonáte řeku Čapora (Chapora), vlévající se do moře, dostanete se do letoviska Morjim. To je domovem mnoha ptáků, chráněných želv a také ruských přistěhovalců. Pláž je zde velmi široká, nejrozšířenějším sportem je kitesurfing,

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Chcete-li zažít autentický místní trh, vydejte se – v pátek – do městečka Mapusa. Již zdálky ucítíte exotické koření a ovoce navršené do pyramid. Místní specialitou jsou kořeněné klobásky chorizo, palmové víno todi a velké zelené banány. Narazíte i na zaklínače hadů, flagelanty (sebemrskače) či děti převlečené za sádhuy (žebravé poutníky). Milovníky památek nadchne pevnost Fort Aguada, postavená v roce 1612, aby chránila pobřeží před nájezdy Holanďanů a Maráthů. V dnešní době slouží zčásti jako vězení a návštěvníkům je nepřístupná. I tak toto místo stojí za návštěvu, už jen kvůli nádhernému výhledu z vrcholu kopce, kde stojí čtyřpatrový maják z roku 1864, nejstarší svého druhu v Asii. Další úctyhodnou pevnost můžete spatřit ve vesnici Čapora. Dostanete se k ní z pláže Big Vagator, odkud vede cesta do kopce. Hradby z načervenalého kamene postavili Portugalci v roce 1617 na místě původní muslimské stavby. Pevnost byla opuštěna v 19. století a dnes jsou z ní ruiny, ovšem výhled odsud je skvostný.

JIŽNÍ GOA

Jižní Goa se od severního distriktu podstatně liší. Je klidnější a má téměř nedotčenou přírodu. Kilometry překrásných pláží lemují palmové háje a všude je zelená krajina s řídce se vyskytujícími zemědělskými a rybářskými vesnicemi či samostatnými koloniálními vilkami. Vydáte-li se ze severu na jih, přivítá vás městečko Colva. Pláže v jeho okolí se řadí mezi nejrušnější v celé oblasti. Naopak k nejklidnějším místům patří Benaulim. V těsné blízkosti se nalézá obdobné letovisko Varca. Přibližně o 3 km dál se rozprostírá Cavelossim. Také u tohoto střediska objevíte řadu opuštěných pláží.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Pomyslnou „startovní čárou“ je přístav Vasco da Gama, nazvaný podle portugalského mořeplavce, který roku 1498 přistál na západoindickém pobřeží. Zdejší atrakcí je vyhlídka Pilot Point, nabízející překrásný pohled na přístav, ústí řeky Zuari a Arabské moře. Další perličkou je nejkrásnější koloniální sídlo na území Goy – Menezes Braganza Pereira House. Nádherný dvoupatrový dům ve vesničce Čandor, situované mezi rýžovými políčky, postavila v 16. století rodina Braganzů pro své dva syny. Nejúchvatnější koloniální paláce staré Goy stojí v uličkách městečka Lutolim. Nejvěhlasnější je Miranda House. Milovníky památek a architektury zaujme i bílý barokní kostel Svatého ducha, stojící uprostřed pitoreskní koloniální čtvrti v Margau, hlavním městě okresu Salcete. Na své si tu přijdou i ti, kteří dávají přednost nákupům. Ve spleti uliček najdete spoustu bazarů se suvenýry. Jestliže vám imponuje příroda, vaše kroky nejspíš zamíří cca 10 km jihovýchodně od města Čaudi – do přírodní rezervace Cotigao. Narazit zde můžete na gazely, lenochody, dikobrazy, levharty či opice.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!