Lisabon

Starobylé hlavní město Portugalska je ideálním cílem pro eurovíkend. Lisabon nabízí mnoho…Vše o Lisabonu

Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Čt 5.11.2015
4 dny
Hotel Altis Park
SS
Portugalsko
Lisabon
Praha 14 890 Kč LM
Čt 5.11.2015
4 dny
Hotel Principe Lisboa
SS
Portugalsko
Lisabon
Praha 14 090 Kč LM
Čt 5.11.2015
4 dny
Hotel Vip Inn Berna
SS
Portugalsko
Lisabon
Praha 14 190 Kč LM

Dovolená v Lisabonu - vše co potřebujete vědět

Starobylé hlavní město Portugalska je ideálním cílem pro eurovíkend. Lisabon nabízí mnoho zajímavostí, včetně např. veřejně přístupných hradeb, repliky mostu Golden Gate, výtahu s vyhlídkou - Elevador de Santa Justa nebo proslulých tramvají – lanovek. Za návštěvu stojí i Oceanárium. Lisabon si zamilujete.

Portugalsko

Portugalská vlajkaPortugalsko je nejzápadnější zemí Evropy rozprostírající se na Pyrenejském poloostrově. Leží v subtropickém pásmu a jeho území by se dalo rozdělit na tři části - na sever, střed a jih. Sever a střed je hodně hornatý, zalesněný a je zde velké množství řek.

PortugalskoTato oblast slouží zejména k horské turistice. Obecně platí, že na severu je podnebí mírné, v zimě zde hodně prší a teploty se drží po celý rok téměř na stejné úrovni.


Pro oblast Alentejo, tvořící částečně střed Portugalska, jsou charakteristická teplá a suchá léta střídající se s klidnou zimou. Turisticky nejvýznamnější je určitě jih neboli oblast Algarve.

Portugalsko Nacházejí se zde zejména památky z doby arabské kolonizace. Tato část láká úžasnou scenérií, nádhernými plážemi a zejména horkým podnebím. K zemi patří ještě ostrovy Azory a Madeira, které leží v Atlantiku západně od pobřeží. Hlavním městem Portugalska je Lisabon, ležící na západním pobřeží v ústí řeky Tajo. Díky své poloze je významným portugalským přístavem.

 

 

Dovolenou v Lisabonu si opravdu užijete.

Vyberte si ze skvělých lástů k moři!