Sharm el Sheikh

Rudé moře se svými korálovými útesy patří mezi jedny z nejznámějších a nejkrásnějších lokalit…Vše o Sharm el Sheikhu

Dovolená v Sharm el Sheikhu - vše co potřebujete vědět

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. Nyní se zde nachází oblíbená turistická oblast, jejíž hlavní devizou je fascinující podmořský svět. V dostupné vzdálenosti se nalézá řada dalších atraktivních letovisek.

LODNÍ VÝLET DO NÁRODNÍHO PARKU RAS MOHAMED

Výlet zahájíte v ranních hodinách, kdy vás před hotelem vyzvedne autobus. První zastávka bude v potápěčském centru, kde si můžete za poplatek zapůjčit šnorchlovací výbavu (brýle, šnorchl, ploutve, popř. neopren). Poté dojedete přímo do přístavu, odkud vyplujete na nezapomenutelný lodní výlet. Celkem budou tři zastávky na šnorchlování. Národní park Ras Mohamed je jedno z nejpopulárnějších potápěčských míst v Egyptě. Můžete zde spatřit neskutečné množství barevných ryb a překrásných korálových útesů. Návrat do přístavu je v odpoledních hodinách. Na palubě lodi dostanete zdarma nealkoholické nápoje, oběd a ovoce. Po celou dobu plavby budou k dispozici dva zkušení instruktoři pro šnorchlování.

VÝLET NA OSTROV TIRAN

Výlet zahájíte v ranních hodinách, kdy vás před hotelem vyzvedne autobus. První zastávka bude v potápěčském centru, kde si můžete za poplatek zapůjčit šnorchlovací výbavu (brýle, šnorchl, ploutve, popř. neopren). Poté dojedete přímo do přístavu, odkud vyplujete na nezapomenutelný lodní výlet, během kterého budete mít třikrát možnost si zašnorchlovat nebo zaplavat. Můžete se těšit na vynikající oběd, který bude zahrnovat barbecue, polévku, výběr z několika druhů salátů, grilované kuře, kalamáry, rybu a různé přílohy. Na závěr se bude podávat sezónní ovoce.

VEČERNÍ POUŠTNÍ SAFARI

Odpolední výlet do údolí Wadi Mandar, vzdáleného cca 25 km od Sharm El Sheikhu. Budete mít možnost projet se na velbloudovi, navštívíte beduínský stan a vychutnáte si romantický západ slunce nad okouzlující pouštní krajinou. Během večera je připraven nabitý program, včetně výkladu o beduínech a tradičního beduínského večera plného tance a dobrého jídla. Návrat do hotelu okolo 21. hodiny. V ceně výletu je zahrnuta večeře, nealkoholické nápoje, vodní dýmka a beduínský čaj.

UNIKÁTNÍ POUŠTNÍ ZÁŽITEK NA ČTYŘKOLKÁCH

Čeká vás nezapomenutelný odpolední výlet do pouště! Nejprve si v základně zapůjčíte čtyřkolku (doporučujeme vzít si šátek na jízdu čtyřkolkou, lze jej také zakoupit na místě). Se zkušeným průvodcem se pak společně vydáte na pohodovou jízdu pouštní krajinou. Prostor bude také na jízdu na velbloudech, odpočinek v beduínském stanu, čaj a vodní dýmku. Během vynikající večeře můžete pozorovat zábavní show (africká a núbijská show, fakír show). Ve večerních hodinách návrat do hotelu (cca ve 21 hodin). Možnost zajistit půldenní dopolední/odpolední výlet na čtyřkolkách.

OBJEVTE SHARM EL SHEIKH

V odpoledních hodinách se vydáte na výlet, během kterého poznáte Sharm El Sheikh. Navštívíte mešitu, kostel, památník Al Fanar, odkud se vám naskytne překrásný panoramatický výhled na Rudé moře. Poslední zastávkou je přístav, odkud poplujete podél malebného mořského pobřeží, které tak můžete obdivovat. Výlet zakončíte volným časem v proslulém centru Naama Bay, kde je nespočet možností nákupů. Ve večerních hodinách vás čeká návrat do hotelu.

OLD MARKET

Večerní výlet (odjezd od hotelu cca v 19 hodin) ke starému tržišti, kde budete mít cca dvě hodiny prostor pro nakoupení suvenýrů apod. Old Market je nejlepším místem, kde pořídit nejrůznější suvenýry. Ve večerních hodinách návrat do hotelu (cca ve 22.30).

KÁHIRA (letecky)

Velmi brzký transfer na letiště v Sharm El Sheikhu (cca ve 4 hodiny ráno), odlet do Káhiry v cca 6 hodin (let trvá cca 45 minut). První zastávka bude u citadely a mešity Mohameda Aliho. Následuje přejezd k proslulým pyramidám a tajemné sfinze. Oběd v restauraci u Nilu. Během odpoledne navštívíte Egyptské muzeum. Ve večerních hodinách odlet zpět do Sharm El Sheikhu (cca ve 21 hodin). Cena výletu zahrnuje vstupenku do muzea, citadely a ke sfinze. V ceně není zahrnut vstup do velké pyramidy a nápoje v restauraci.

KLÁŠTER SVATÉ KATEŘINY

V ranních hodinách odjezd ke klášteru sv. Kateřiny (cca 270 km, u Mojžíšovy hory). Legenda o Kateřině praví, že měla být provdána za císaře Maxenciema – avšak sňatek odmítne. Poté, na radu poustevníka, přijme křesťanskou víru a zasnoubí se s Ježíšem. Císař Maxencius svolá učence a snaží se jí víru vyvrátit, ale ona díky své kráse a inteligenci všechny obrátí ke křesťanství. Maxencius ji proto nechává popravit. Její tělo záhadně zmizelo, až cca 600 let po její smrti byly ostatky nalezeny na hoře Sinaj a klášter byl přejmenován právě po Kateřině. Zde uvidíte trnitý „hořící keř“, který roste poblíž oltáře. Odtud následuje přejezd do Dahabu, kde si v restauraci dáte oběd a budete mít prostor na nákupy a volný čas. Návrat do hotelu během odpoledních hodin (cca v 16.00).

DEN PLNÝ ZÁBAVY V AQUAPARKU

Den plný slunce, zábavy a vodních radovánek pro celou rodinu! V ranních hodinách transfer do skvělého aquaparku, kde můžete čerpat služby All Inclusive. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách (cca v 16.00).

 

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!