Sharm el Sheikh

Rudé moře se svými korálovými útesy patří mezi jedny z nejznámějších a nejkrásnějších lokalit…Vše o Sharm el Sheikhu

Dovolená v Sharm el Sheikhu - vše co potřebujete vědět

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. Nyní se zde nachází oblíbená turistická oblast, jejíž hlavní devizou je fascinující podmořský svět. V dostupné vzdálenosti se nalézá řada dalších atraktivních letovisek.
 • Dahab a Blue Hole

  Příjemné letovisko leží cca 100 km severně od Sharm El Sheikhu. Slovo Dahab znamená v arabštině zlato a odkazuje na barvu písku pokrývajícího místní pláže. Letovisko je strategickým místem pro výlety ke klášteru sv. Kateřiny, na Mojžíšovu horu či do Barevného kaňonu. V městečku se nachází množství restaurací, barů a obchůdků. Dahab je proslulý potápěčskou lokalitou Blue Hole, která je cílem dobrodruhů z celého světa. Je obklopena korálovými útesy, jež se jen několik metrů od břehu svažují do hloubky přes sto metrů. Potápění v těchto místech je doporučováno jen opravdovým profesionálům.

   

 • Naama Bay

  Zátoka Naama Bay je jedním z nejkrásnějších a nejživějších středisek v oblasti Sharm El Sheikhu, jedná se o moderní centrum tohoto letoviska. Naleznete zde mnoho malých i větších obchodů, barů a míst k posezení. Tradiční vodní dýmku můžete ochutnat téměř na každém kroku a její příjemné aroma vám ani na chvilku nedá zapomenout, že se nacházíte v Orientu. U krásných písčitých pláží zátoky s pozvolným vstupem do moře vyrostlo množství hotelových komplexů nabízejících kvalitní služby a servis. Díky úchvatnému podmořskému světu se zde nachází mnoho potápěčských center a využít můžete i bohatou nabídku vodních sportů.

 • Nabq Bay

  Cca 5 km severně od letiště se nachází moderní letovisko Nabq Bay s rozsáhlými hotelovými komplexy. Jeho nejzajímavější a nejvíce fascinující součástí je barevný podmořský svět. Večer se můžete projít po pobřežní promenádě a vyzkoušet si smlouvání v místních obchůdcích nebo jen tak posedět v některém z mnoha barů a kavárniček.

 • El Pasha Bay

  Oblast vhodná zejména pro všechny, kteří hledají nádherný podmořský svět a klidnou dovolenou, se nachází cca 8 km od letiště. Najdete zde bohatou nabídku sportovních aktivit, můžete se potápět, šnorchlovat a také navštívit místní safari.

   

 • Ras Um El Seid Hills

  Krásné letovisko rozkládající se podél písčitých pláží je vzdáleno cca 15 km od letiště a cca 2 km od starého tržiště. Turistické centrum tvoří různé obchůdky, restaurace a bary. Je zde nádherný výhled na útes Temple Tref, který je hned po Ras Mohamed považován za druhou nejatraktivnější podmořskou lokalitu v Rudém moři. Můžete navštívit delfinárium, kde máte možnost zaplavat si s delfíny.

 • Sharks Bay

  Klidnější oblast Sharks Bay leží jen pár kilometrů od letiště a její pláže jsou označovány za jedny z nejčistších na světě. Do moře s korálovým podložím se na většině z nich vstupuje z mola, naleznete zde i několik center vodních sportů. V Sharks Bay se nachází také malá promenáda s bary a obchůdky, bowlingové centrum a dokonce i ledové kluziště a jízdárna. 

 • Sharm El Sheikh

  Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. V posledních desetiletích se však tvář Sharm El Sheikhu změnila. Nynější oblíbená destinace se dělí na dvě části, konkrétně na staré město s tržištěm a přístavem na jihu a na luxusní turistické středisko Naama Bay situované cca 7 km směrem na sever. Právě u nádherné pláže ve stejnojmenné zátoce vyrostly velkolepé a moderní hotelové komplexy s přátelskou atmosférou.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!