Egypt

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě.Vše o Egyptě

Dovolená v Egyptě - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě. Zájezdy do Egypta nabízí odpočinek a zábavu pro všechny. V některých hotelech jsou u bazénu i tobogany a další aquaparkové atrakce – a to je pro děti teprve dovolená!

Historie

Egypt sfingaAž budete obdivovat tajemné chrámy a pyramidy starého Egypta, věřte, že ti, kteří je stavěli, neměli nic společného se současnými Egypťany. Podél Nilu se nejprve začali usazovat Núbijci a další kmeny, ze kterých posléze vznikla svébytná civilizace organizující se do státních celků Království Horního a Dolního Egypta. Sjednocením obou států začala historie Egypta. Během bezmála tří tisíciletí se vystřídalo na trůnu 31 faraonských dynastií. Nikdy se nepodařilo zjistit, kolik faraonů vlastně bylo. Přestože potenciální nepřátelé Egypta byli daleko za nepropustnou pouští, i tato mocná říše se vedle velkého vrcholu dočkala úpadku. Egypt byl podroben Alexandrem Makedonským, poté se stal římskou provincií a následně byl dobyt arabskými bojovníky. Ti přinesli islámské náboženství, které se spolu s jazykem a prvky arabské kultury, rychle rozšířily po celém území. Egypt zažil nadvládu Turků, Albánce Mohameda Alího, Francouzů i Britů. Svou skutečnou samostatnost získal v roce 1952. Dnešní Egypt nabízí mnoho možností jak strávit dovolenou. Máte chuť na potápění v Rudém moři nebo plavbu po Nilu ke starověkým chrámům a hrobkám? Toužíte se vykoupat v azurovém moři nebo zažít dobrodružství při pouštní jízdě na velbloudech? S tím vším na vás čeká Egypt!

Egyptská kuchyně

Egyptská kuchyně zahrnuje velké množství pokrmů, z nichž si vybere snad každý. Pro ty, kteří mají rádi maso, zde nabízí zejména různě upravené jehněčí a skopové maso (např. kebab). Ze sladkostí lze doporučit proslulou místní lahůdku om ali, což je dezert z oříšků, mléka, hrozinek a kokosu, a také známou baklavu. Pravý muslim má pití alkoholu zakázáno. U Egypťanů i turistů je velice oblíben čaj podávaný s lístkem máty.

Pláže, slunečníky a lehátka

Hotelové pláže jsou převážně soukromé s vlastními slunečníky a lehátky, které jsou většinou hostům poskytovány zdarma. K dispozici zde bývají sprchy, barový servis, potápěčské kluby a vodní sporty. Počítejte s tím, že veřejné i hotelové pláže jsou přístupné nejen hotelovým hostům. Všechny pláže nejsou jen písčité, některé jsou směsí písku, malých kamínků, mušlí a úlomků korálů. Pláže v letovisku Hurghada jsou většinou menší a téměř každý hotel má své vlastní molo – přístav pro výletní lodě. Moře v oblastech Sharm El Sheikh, Taba a Marsa Alam je zkraje od pláže většinou mělké s korálovým podložím, a proto doporučujeme vhodnou obuv do vody. Přístup do moře je často z mola. Veřejné pláže jsou vybaveny skromněji a cizincům na nich často vadí až přílišná zvědavost místních. Z důvodu častého výskytu mořských ježků na některých plážích doporučujeme obuv do vody. Korálové útesy jsou v Rudém moři chráněny, a proto jsou na některých místech zakázány motorizované vodní sporty. Některé pláže jsou lemovány oplocením a vstup je umožněn zvláštním vchodem, jehož umístění může být během sezóny změněno. Vzdálenost na pláž je měřena od nejbližšího místa areálu hotelu k moři. Vzdálenosti od hotelu na pláž uvedené v katalogu jsou uvedeny na základě aktuální situace v době přípravy katalogu a mohou se v průběhu sezóny měnit. Příroda je neúprosná, a tak i v prázdninových letoviscích dochází k odlivu, který způsobí ústup moře, a může se tak stát, že do hlubší vody to bude dále, než je obvyklé. Tato skutečnost nijak nesnižuje kvalitu pláže a nemůže být předmětem případné stížnosti.

Orientační cenové relace:

Voda 0,44 $

Pizza 3,50 $

Jednoduché menu 10,00 $

Káva 0,88 $

Cola 0,40 $

Salát 2,50 $

Sendvič 3,00 $

Víno ( v restauraci) 15,00 $

Pivo 1,50 $

Zmrzlina 2,00 $

 • Velvyslanectví ČR v Egyptě

  4 Dokkí Street, 12511
  Giza, Cairo
  +20 2 3333 9700, operátor 2 3333 9701
  +20 2 3748 5892
 • Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v ČR

  Pelléova 14
  160 00 Praha 6
  Bubeneč
  +420 224 311 506
  +420 224 311 157

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!