Marsa Alam

Marsa Alam je komorním letoviskem pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a…Vše o Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás Egypt, ale spíše klidnější dovolená? Marsa Alam je to pravé. Snoubí se tu fauna a flóra Rudého moře a historie sahající do dávnověku. Užijte si pouštní safari, výlet ke Smaragdovým dolům nebo jen relaxujte a využijte široké sportovní zázemí hotelu. Dovolená v Egyptě znamená i potápění. Marsa Alam potěší každého.

Asuán a Abu Simbel

Dvoudenní výlet začíná brzy ráno. Po transferu cca 4 hod do Asuánu si prohlédnete přehradu High Dam, která byla vybudována na Nilu kvůli regulaci místních záplav a zároveň jako hydroelektrárna. Další zastávkou je Obelisk královny Hatšepsut, který nebyl nikdy dokončen. Po obědě v restauraci navštívíte obchod s papyrusem. Motorovým člunem se vydáte na návštěvu a prohlídku chrámu Philae (UNESCO), umístěného na nově, pro něj zbudovaném ostrově. Po návratu na pevninu navštívíte místní parfumerii. Ubytování v hotelu. Druhý den po snídani návštěva archeologického areálu a monumentálního chrámu Abu Simbel (zasvěcen nejvyšším bohům Horního a Dolního Egypta Amenreovi a Reharachtejovi). Návrat do Asuánu a oběd. Poté odjezd do Marsa Alam (cesta trvá cca 4 hodiny). V ceně je zahrnuto ubytování v hotelu se snídaní, 2x oběd, průvodce v Asuánu, motorová loď, vstup do chrámu Philae, Obelisku, přehrady a Abu Simbel. Nápoje za poplatek.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2 dny 6.890 Kč
Dítě 2-11 let: 2 dny 3.690 Kč

Asuán a Edfu

Celodenní výlet zahájíte návštěvou jednoho z nejzachovalejších chrámů v Edfu. Po obědě v jedné z místních restaurací přejedete k přehradě High Dam a motorovým člunem se přesunete na ostrov s chrámem Philae. V pozdních večerních hodinách návrat na hotel. V ceně je zahrnut průvodce v Edfu a vstup do místního chrámu Horus, transfer motorovým člunem, vstup do chrámu Philae a oběd. Nápoje za poplatek.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2.990 Kč
Dítě 2-11 let: 1.590 Kč

Luxor

V ranních hodinách odjezd do Luxoru, který je vzdálený cca 320 km (během cesty bude přestávka cca 30 min). Cca v 10.30 přijedete do Luxoru. Následuje prohlídka komplexů v Karnaku (cca 1,5 hod.). Poté si dáte oběd (nápoje extra). Přesunete se k Memnonovým kolosům a do Údolí králů, kde navštívíte tři hrobky (Tutanchamonova hrobka za poplatek cca 100 LE). Dle času následuje návštěva alabastrové dílny. Pokračujete návštěvou chrámu královny Hatšepsut a výrobny papyrusu. Příjezd do hotelu v nočních hodinách.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2.990 Kč
Dítě 2-11 let: 1.590 Kč

Abu Dabbab – šnorchlování

Půldenní výlet ke korálům, které jsou vyhlášené výskytem vzácných velkých želv a dugongů (mořských sirén). V ceně zahrnut transfer, teplé nápoje a minerální voda.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 890 Kč
Dítě 2-11 let: 490 Kč

Port Ghalib – šnorchlování

Návštěva nově se rozvíjejícího moderního přístavního městečka Port Ghalib. Z přístavu odplouváte na místa určená ke šnorchlování: Marsa Shouni a Marsa Mubarak. Po šnorchlování oběd z čerstvých ryb nebo kuře. Poté můžete relaxovat na lodi nebo čas využít k dalšímu prozkoumávání korálových útesů Rudého moře. Cena zahrnuje dopravu na lodi, oběd, chlazené nealko nápoje, výbavu na šnorchlování.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.390 Kč
Dítě 2-11 let: 890 Kč

Cena půldenního výletu:
Dospělá osoba: 890 Kč
Dítě 2-11 let: 490 Kč

Super Port Ghalib – šnorchlování

Výlet lodí do oblasti Marsa Mubarak, Marsa Shouna, kde jsou vyhlášená místa s výskytem vodních želv a mořských krav. Šnorchlování a jeden intro ponor, oběd, nealko nápoje, 10minutová masáž zad, šnorchlovací a potápěčská výbava v ceně.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.890 Kč
Dítě 2-11 let: 1.290 Kč

Sataya – šnorchlování

Brzy ráno odjezd do přístavu Hamata, cca dvouhodinová plavba lodí do oblasti s nejpravděpodobnějším výskytem divoce žijících delfínů. Během plavby dvě zastávky na šnorchlování. Oběd a nealko nápoje na lodi jsou v ceně výletu. Šnorchlovací výbava za poplatek. S sebou ručník, kopii pasu a opalovací krém.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.990 Kč
Dítě 2-11 let: 990 Kč

Ostrovy Hamata - šnorchlování

Celodenní šnorchlování v oblasti Hamata, kde jsou tři přírodní ostrůvky s možností odpočinku na jednom z nich. Oblast je známá výskytem korálových ryb. Oběd, nealko nápoje a šnorchlovací výbava jsou v ceně výletu. S sebou kopii pasu, ručník a opalovací krém.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.890 Kč
Dítě 2-11 let: 990 Kč

Marsa Eagla - šnorchlování

Dopolední šnorchlovací výlet v nedotknuté zátoce Marsa Eagla, která je známá výskytem vzácných korálových ryb a nádhernou pláží. Nealko nápoj v ceně výletu, šnorchlovací výbava za poplatek. S sebou ručník a opalovací krém.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 890 Kč
Dítě 2-11 let: 490 Kč

Večerní Port Ghalib

Večerní výlet za nákupy (cca 2 hodiny) do vyhlášeného přístavu, kde se nacházejí obchůdky, kavárny a restaurace.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 390 Kč
Dítě 2-11 let: 190 Kč

Seascope

Dopolední výlet pro celou rodinu "ponorkou". Během něj budete mít v hloubce 4 m - prostřednictvím panoramatických oken - možnost pozorovat krásy podmořského světa Rudého moře. V ceně výletu jeden nealko nápoj. S sebou kopii pasu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.390 Kč
Dítě 2-11 let: 890 Kč

Seascope Nefertari

Výlet pro celou rodinu "faraonskou ponorkou", která je designována jako ze starověkého Egypta. Během plavby budete mít možnost pozorovat z proskleného dna krásy podmořského světa Rudého moře. V ceně výletu nealko nápoj. S sebou kopii pasu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.790 Kč
Dítě 2-11 let: 890 Kč

Nefertari - šnorchlování a večeře

Odpolední výlet "faraonskou ponorkou", odkud můžete prostřednictvím proskleného dna pozorovat krásy podmořského světa Rudého moře. Výlet spojený se šnorchlováním v zátoce Marsa Mubarak a romantickou večeří při západu slunce. Po návratu do přístavu Port Ghalib nastane čas na nákup suvenýrů. Večeře a nealko nápoje v ceně výletu. Šnorchlovací výbava za poplatek. S sebou kopii pasu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2.390 Kč
Dítě 2-11 let: 1.290 Kč

Shelateen

Odjezd brzy ráno do Shelateenu, města, kterého se dosud nedotkl cestovní ruch. Zde navštívíte trh, kde uvidíte stovky velbloudů. Poté navštívíte místní trh s možností nákupu suvenýrů. Oběd v ceně výletu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.890 Kč
Dítě 2-11 let: 990 Kč

Národní park Wadi El - Gemal

Odpolední výlet do národního parku Wadi El-Gemal, projížďka po parku v džípech. Návštěva přírodní rezervace Arak, římského chrámu a hory, kde se vytesávaly smaragdy. Večeře při západu slunce. Nealko nápoj, večeře a helma v ceně výletu. S sebou sportovní obuv, sluneční brýle a šátek.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.890 Kč
Dítě 2-11 let: 990 Kč

jeep Super Safari

Úžasný odpolední výlet džípem do pouště. Návštěva beduínské vesnice, jízda na velbloudech a na čtyřkolkách. Pozorování západu slunce, večeře, beduínská show a Tanura. Večeře, nealko nápoj a helma jsou v ceně výletu. S sebou sportovní obuv, sluneční brýle, šátek. Dětem do 16 let není povoleno řídit čtyřkolku.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.590 Kč
Dítě 2-11 let: 890 Kč

Aladin safari - výlet na čtyřkolkách

Dopolední výlet na čtyřkolkách podél Rudého moře na zastávku, kde přesednete do džípu a vydáte se do pouště. Tam vás čeká návštěva beduínské vesnice, jízda na velbloudech, tradiční snídaně. Snídaně, nealko nápoj a čaj v ceně výletu. S sebou sportovní obuv, sluneční brýle a šátek. Dětem do 16 let není povoleno řídit čtyřkolku.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.290 Kč
Dítě 2-11 let: 690 Kč

Moto marine QSR

Výlet na čtyřkolkách spojený se šnorchlováním, návštěva beduínského stanu, tradiční egyptský čaj a vodní dýmka. Oběd na pláži. Šnorchlovací výbava, oběd, nealko nápoj v ceně výletu. Dětem do 16 let není povoleno řídit čtyřkolku.

Cena výletu:
1 dospěla osoba na čtyřkolce: 1.390 Kč/1 os.
2 dospělé osoby na čtyřkolce: 1.890 Kč/2 os.

Čtyřkolky

Výlet na čtyřkolkách pouští s návštěvou beduínské vesnice, kde vás čeká ochutnávka egyptské kávy a velbloudího sýru. Helma v ceně. S sebou sportovní obuv, sluneční brýle a šátek. Dětem do 16 let není povoleno řídit čtyřkolku.

Cena výletu:
1 dospěla osoba na čtyřkolce: 990 Kč/1 os.
2 dospělé osoby na čtyřkolce: 1.290 Kč/2 os.

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!