Marsa Alam

Marsa Alam je komorním letoviskem pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a…Vše o Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás Egypt, ale spíše klidnější dovolená? Marsa Alam je to pravé. Snoubí se tu fauna a flóra Rudého moře a historie sahající do dávnověku. Užijte si pouštní safari, výlet ke Smaragdovým dolům nebo jen relaxujte a využijte široké sportovní zázemí hotelu. Dovolená v Egyptě znamená i potápění. Marsa Alam potěší každého.

Asuán a Abu Simbel

Dvoudenní výlet začíná brzy ráno. Po transferu cca 4 hod do Asuánu si prohlédnete přehradu High Dam, která byla vybudována na Nilu kvůli regulaci místních záplav a zároveň jako hydroelektrárna. Další zastávkou je Obelisk královny Hatšepsut, který nebyl nikdy dokončen. Po obědě v restauraci navštívíte obchod s papyrusem. Motorovým člunem se vydáte na návštěvu a prohlídku chrámu Philae (UNESCO), umístěného na nově, pro něj zbudovaném ostrově. Po návratu na pevninu navštívíte místní parfumerii. Ubytování v hotelu. Druhý den po snídani návštěva archeologického areálu a monumentálního chrámu Abu Simbel (zasvěcen nejvyšším bohům Horního a Dolního Egypta Amenreovi a Reharachtejovi). Návrat do Asuánu a oběd. Poté odjezd do Marsa Alam (cesta trvá cca 4 hodiny). V ceně je zahrnuto ubytování v hotelu se snídaní, 2x oběd, průvodce v Asuánu, motorová loď, vstup do chrámu Philae, Obelisku, přehrady a Abu Simbel. Nápoje za poplatek.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2 dny 8.300 Kč
Dítě 2-12 let: 2 dny 5.900 Kč

Asuán a Edfu

Celodenní výlet zahájíte návštěvou jednoho z nejzachovalejších chrámů v Edfu. Po obědě v jedné z místních restaurací přejedete k přehradě High Dam a motorovým člunem se přesunete na ostrov s chrámem Philae. V pozdních večerních hodinách návrat na hotel. V ceně je zahrnut průvodce v Edfu a vstup do místního chrámu Horus, transfer motorovým člunem, vstup do chrámu Philae a oběd. Nápoje za poplatek.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 3.600 Kč
Dítě 2-12 let: 1.800 Kč

Luxor

V ranních hodinách odjezd do Luxoru, který je vzdálený cca 320 km (během cesty bude přestávka cca 30 min). Cca v 10.30 přijedete do Luxoru. Následuje prohlídka komplexů v Karnaku (cca 1,5 hod.). Poté si dáte oběd (nápoje extra). Přesunete se k Memnonovým kolosům a do Údolí králů, kde navštívíte tři hrobky (Tutanchamonova hrobka za poplatek cca 100 LE). Dle času následuje návštěva alabastrové dílny. Pokračujete návštěvou chrámu královny Hatšepsut a výrobny papyrusu. Příjezd do hotelu v nočních hodinách.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 3.600 Kč
Dítě 2-12 let: 1.800 Kč

Abu Dabbab – šnorchlování

Půldenní výlet ke korálům, které jsou vyhlášené výskytem vzácných velkých želv a dugongů (mořských sirén). V ceně zahrnut transfer, teplé nápoje a minerální voda.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 900 Kč
Dítě 2-12 let: 450 Kč

Port Ghalib – šnorchlování

Návštěva nově se rozvíjejícího moderního přístavního městečka Port Ghalib. Z přístavu odplouváte na místa určená ke šnorchlování: Marsa Shouni a Marsa Mubarak. Po šnorchlování oběd z čerstvých ryb nebo kuře. Poté můžete relaxovat na lodi nebo čas využít k dalšímu prozkoumávání korálových útesů Rudého moře. Cena zahrnuje dopravu na lodi, oběd, chlazené nealko nápoje, výbavu na šnorchlování.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.700 Kč
Dítě 2-12 let: 850 Kč

Satayh – šnorchlování, potápění

Dvoudenní výlet zahájíte v přístavu Hamata, odkud se lodí dostanete ke korálu Lahami, kde bude první zastávka na šnorchlování/potápění. Menší snack a krátký odpočinek. Další zastávkou je Satayh, jehož průměrná hloubka cca 18 m a tmavo-modře nebo zeleně zabarvené korály poskytují obživu hlavně rybám a hlavonožcům. Největší atrakcí je četný výskyt delfínů. Po obědě a krátkém odpočinku další zastávka a možnost šnorchlování/potápění se v jiné části korálové oblasti. Po večeři a krátké prezentaci historie korálů a podmořského života nocleh. Druhý den po krátké snídani se budete mít možnost vykoupat v „Delfíní zátoce“ a opět si vychutnat šnorchlování/potápění u místních barevných korálů. Při zpáteční plavbě zastávka v další velmi oblíbené potápěčské oblasti Qulaan a návrat do přístavu. V ceně je zahrnuto: 4x jídlo (oběd, večeře a snídaně formou bufetu), 3x snack, nealkoholické nápoje, místní průvodce. Výbava na šnorchlování či potápění za poplatek.

Cena výletu:
Dospělá osoba šnorchlování/potápění: 2.600 Kč/6.300 Kč
Dítě 2-12 let šnorchlování/potápění: 1.300 Kč/nelze

jeep Super Safari

Půldenní výlet zahájíte odjezdem v džípech. Zastávka na občerstvení, šíšu (za poplatek) a projížďka na velbloudu. Vyzkoušíte také čtyřkolku a navštívíte beduínskou vesnici, kde se setkáte s místními zvyky. Po západu slunce vás čeká barbecue večeře a beduínská show. Po setmění budete mít možnost pozorovat hvězdy dalekohledem s odborným výkladem o galaxiích a planetách. Návrat do hotelu. V ceně je zahrnut transfer džípem, čtyřkolkou, jízda na velbloudu, průvodce, použití teleskopu, večeře, nealko nápoje a minerální voda. Je možná i tzv. „rodinná“ verze tohoto výletu bez jízdy na čtyřkolkách.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2.000 Kč
Dítě 2-12 let: 1.050 Kč

Návštěva městečka El Quseir

Odpolední výlet zahájíte návštěvou přístavu. Budete pokračovat prohlídkou místní mešity, kostela a staré pevnosti. Kávu si vychutnáte v kavárně El Arosa a nakoupíte si na místním bazaru. Poté návrat do hotelu. V ceně je zahrnut vstup do pevnosti a nealkoholický nápoj v kavárně.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 750 Kč
Dítě 2-12 let: 450 Kč

Poznámky k cenám:

Děti do 2 let ZDARMA. Dítě ve věku 2-11 let má slevu 50%.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně se platí vždy na místě a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!