Marsa Alam

Marsa Alam je komorním letoviskem pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a…Vše o Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás Egypt, ale spíše klidnější dovolená? Marsa Alam je to pravé. Snoubí se tu fauna a flóra Rudého moře a historie sahající do dávnověku. Užijte si pouštní safari, výlet ke Smaragdovým dolům nebo jen relaxujte a využijte široké sportovní zázemí hotelu. Dovolená v Egyptě znamená i potápění. Marsa Alam potěší každého.

Poloha poblíž rovníkového pásma předurčila i toto letovisko k místům, která jsou vyhledávána díky tropickému podnebí a bohaté fauně a flóře. Nepřekonatelnou předností tohoto malebného letoviska jsou korálové útesy, čisté moře a vraky lodí, ke kterým je povoleno se potápět. Neustále jsou zde objevovány nové oblasti pro šnorchlování a potápění.

Mezi nejmalebnější patří:

Elphinstone Reef – leží 12 km od Abu Dabbab. Průměrná hloubka je cca 20 m, je přístupný z lodi. Možné šnorchlování. V nejhlubším bodě je podle místní legendy uložen sarkofág neznámého faraona. 

Brothers Island – jedno z nejkrásnějších míst určených pro potápění. Vhodné pro pokročilé a zkušené potápěče, hlavně v létě zde bývá velké množství ryb a predátorů.

Abu Dabbab – cca 30 km severně, na okraji hotelové oblasti Marsa Alam. Tyto korálové útesy jsou typické pro svůj podkovovitý tvar a jsou vyhlášené výskytem vzácných velkých želv a dugongů.

Daedelus Reef – cca 96 km od Marsa Alam. Průměrná hloubka je cca 25 m a je označen majákem kvůli proplouvajícím lodím. Místo je známé pro početný výskyt vzácných druhů mořských sasanek.

Satayah – Dolphin Reef – průměrná hloubka cca 18 m. Místo je vyhlášeno především delfíny.

Abu Galawa – v oblasti je několik vraků lodí, které místní vodní fauna a flóra přijala za svůj domov.

Zabargad – ostrov obklopený korálem s několika vraky lodí. Prý ho využívali i staří Egypťané k těžbě drahokamů.

Shaab Samadai – laguna vytvořená korálovými útesy. Je to oblíbené místo, kde delfíni učí svá mláďata lovit ryby.

Shaab Sharm – vyhlášené místo výskytu několika druhů žraloků.

Z dalších Rocky IslandShaab Marsa Alam.

Místní potápěčská centra nabízejí získání certifikátů pro potápění, včetně seznamovacích ponorů a lekcí pro začátečníky i pokročilé potápěče. Kluby také půjčují za poplatek vybavení.
V Egyptě je povolena maximální možná hloubka pro rekreační potápění 30 m. V zájmu zachování korálového bohatství se zde nesmíte potápět v rukavicích a dotýkat se vzácného podmořského světa. Je také zakázáno brát s sebou pod vodu nože a harpuny. Osoby, které tento zákaz nebudou respektovat, čekají nemalé pokuty.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!