Hurghada

Tyrkysové vody Rudého moře lemované kilometry prosluněných pláží...Vše o Hurghadě

Dovolená v Hurghadě - vše co potřebujete vědět

Hurghada je největší turistické centrum v Egyptě. Bývalé rybářské městečko oplývá dlouhými písčitými plážemi, korálovými útesy (s ponorkou pro ty, kdo se nepotápějí) a je výchozím místem pro výlety do Luxoru nebo Káhiry. Hurghada nabízí i typické arabské tržiště a čajovny. V hotelech najdete klasické sportovní vyžití. Čeká vás ideální dovolená.

Mahmya

Při tomto celodenním výletu si užijete šnorchlování a pobyt na soukromé pláži Mahmya, která je součástí národního parku na ostrově Giftun. Ráno vyplujete malou motorovou lodí k ostrovu, plavba trvá cca 60 minut. Po příjezdu je možné si zdarma zapůjčit vybavení na šnorchlování a vyplout lodí na širé moře ke korálovým útesům. Po návratu se podává oběd v místní restauraci (nápoje nejsou zahrnuty v ceně). Odpoledne relaxace, koupání a šnorchlování, v cca 15.30 odjezd zpět na pevninu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 2.750 Kč
Dítě 2-12 let: 1.350 Kč

Luxor

V ranních hodinách odjezd do Luxoru, který je vzdálený cca 280 km. V Luxoru navštívíte komplex boha Amona – Rea v Karnaku, poté bude následovat oběd v restauraci na břehu Nilu. Pokračujete návštěvou Memnonových kolosů, Údolí králů (Tutanchamonova hrobka poplatek cca 100 LE) a Zádušního chrámu královny Hatšepsut. Dle času navštívíte i výrobnu papyrusu a alabastru. V 17.30 předpokládaný odjezd autobusů zpět do Hurghady. Příjezd do hotelu v nočních hodinách. V ceně je zahrnut oběd (bez nápojů).

Cena výletu:
Dospělá osoba: 3.000 Kč
Dítě 2-12 let: 2.000 Kč

Káhira – 1 den

Ráno odjezd do Káhiry, která je vzdálená cca 490 km (během cesty bude přestávka cca 30 min). Prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa – pyramidy v Gíze (vstup je povolen zdarma do pyramidy královny Hetepheres, Cheopsova pyramida cca 100 LE, Chefrenova cca 30 LE). Po pyramidách následuje pohled z pahorku na celé údolí a prohlídka Gízy je zakončena u Sfingy. Dále navštívíme institut papyru nebo parfumerii (dle časových možností), poté bude následovat oběd v místní restauraci. Program bude pokračovat v Egyptském národním muzeu (vstup do sálu s mumiemi cca 100 LE). Dle časových možností si můžete zpestřit závěr výletu projížďkou po Nilu (cca 25 LE). Návrat do hotelu v nočních hodinách. V ceně je zahrnut oběd (bez nápojů). Je možná i letecká jednodenní varianta výletu.
Výlet do Káhiry je možný i na 2 dny a zahrnuje ubytování ve 4* hotelu a návštěvu Citadely, paláce Abdeen a pyramid v Sakkáře.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1 den 3.200 Kč/2 dny 8.600 Kč
Dítě 2-12 let: 1 den 2.050 Kč/2 dny 7.900 Kč

Sahara Park

V odpoledních hodinách se vydáte džípy na dobrodružnou cestu do pouště. Po cca 2 hodinách jízdy džípem (se zastávkou na fotografování a zastávkou na plachtění na písečných dunách) přijedete do beduínské vesnice, kde vám bude nabídnut arabský čaj. Seznámíte se s životem a tradicemi beduínů a budete mít možnost projet se na velbloudech (není zahrnuto v ceně). Dále se projedete na čtyřkolkách, zatímco děti si užijí hraní v dětském koutku. Prohlédnete si hrnčířské muzeum a navštívíte mini zoo. Večer zakončíte barbecue večeří s egyptskou folklórní show. V ceně výletu je zahrnuta večeře, jízda na čtyřkolce/džípu, nealkoholické nápoje a show. Nezapomeňte si sluneční brýle (kontaktní čočky nejsou vhodné) a šátek („palestina“).

Cena výletu:
Dospělá osoba (jeep/čtyřkolky): 1.800 Kč/1.200 Kč
Dítě 2-12 let (jeep/čtyřkolky): 1.000 Kč/nelze

Delfíní show

Nezapomenutelná podívaná se cvičeným mrožem, lvounem, tuleni a delfíny, která vás pobaví (cca 50 min). S delfínem si můžete zaplavat a jako suvenýr si odvézt fotografii nebo video (za poplatek).

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.100 Kč
Dítě 2-12 let: 550 Kč

Blue Aquarium

Plavba lodí s proskleným dnem, která potrvá cca 1,5 hodiny. Uvidíte krásy mořského dna přímo z paluby lodi!

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.450 Kč
Dítě 2-12 let: 750 Kč

Giftun

Odjezd motorovou lodí na celodenní plavbu s možností šnorchlování u barevných korálových útesů plných různorodého života. Poplujete na oblíbený ostrov s možností koupání, šnorchlování nebo relaxu (cca 1 hodina). Následuje oběd na lodi, který zahrnuje 1 nealko drink, minerální vodu a ovoce. Po obědě budete mít možnost šnorchlovat na otevřeném moři (2 zastávky na šnorchlování). V cca 15.00 návrat zpět do Hurghady. V ceně výletu je zahrnuto vybavení na šnorchlování.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.100 Kč
Dítě 2-12 let: 550 Kč

Ponorka Sindbad

Výlet zahájíte plavbou lodí k výjezdové stanici ponorek (cca 30 minut). Po nalodění do ponorky zahájíte plavbu (cca 45 minut), kde si budete moci užít krásy podmořského života v Rudém moři. Ponoříte se do hloubky 18 – 26 metrů ke korálovým útesům a vraku potopené lodi (možnost focení a natáčení). Poté se vrátíte zpátky do přístavu. Výlet nezahrnuje dopravu do přístavu (možnost zajistit na vyžádání přes delegáta).

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.900 Kč
Dítě 2-12 let: 990 Kč

SHARM EL NAGA

Celodenní pobyt na pláži v přírodní rezervaci, kde budete mít k dispozici bazén se sladkou vodou, soukromou pláž s lehátky, slunečníky, osuškami a šnorchlovací výbarvou v ceně. Krásy podmořského světa jsou k vidění již pár metrů od břehu a uspokojí tak i náročné potapěče. K dispozici je také restaurace, kde se podává oběd a nápoje (v době oběda v ceně). Kolem 16:30 návrat zpět do hotelu.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.600 Kč 
Dítě 2-12 let: 950 Kč

CATAMARAN

V ranních nebo odpoledních hodinách vyplujete z přístavu. Po hodinové plavbě šnorchlovací zastávka na otevřeném moři. Při šnorchlování máte možnost využít průvodce, který vám pomůže objevit krásy Rudého moře. Mezi zastávkami na šnorchlování bude nabídnuto občerstvení v podobě nealkoholických a teplých nápojů v ceně. U odpolední varianty výletu možnost sledování západu slunce.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.300 Kč
Dítě 2-12 let: 700 Kč

POTÁPĚNÍ

Odjezd motorovou lodí v ranních hodinách, na níž strávíte převážnou většinu dne. V průběhu hodinové plavby probíhají teoretické instrukce o ponoru, následuje ponor do hloubky 6-8 metrů, který probíhá za pomoci profesionílního instruktora a trvá cca 20 minut. Mezi prvním a druhým ponorem se loď přesune na jiné místo a v této době je servírován oběd. Návrat zpět do přístavu kolem 16:00 hodin.

Cena výletu:
Dospělá osoba: 1.300 Kč

Poznámky k cenám

Děti do 2 let ZDARMA. Dítě ve věku 2-11 let má slevu 50%.

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!